ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

خیراله قهرمانی

نویسنده: احمد اعجازی

 خیراله قهرمانی

کشتی گیری,کشتی گیری زنان,کشتی گیری که اعدام شد,کشتی گیری که به کما رفت,کشتی گیری اسفراین,کشتی گیری که خود کشی کرد,کشتی گیری که فوت کرد,کشتی گیری که قاتل شد,کشتی گیری که چاق نمی شد,کشتی گیری تختی,

آزادکارمحجوب و دوست داشتنی شهرستان هرسین که با بالارفتن از سکوهای آسیایی و جهانی وزن46کیلو پرچم ایران را در دو سال اخیر مسابقات کشتی نوجوانان آسیا و جهان افراشته کرده؛ کشتیگیری مستعد و آینده دار که با توجه بیشتر و درخور مسئولین همه فاکتورهای و توانایهای لازم برای فتح سکوهای بزرگ جهانی و المپیک در آینده را دارد. با غیرت مثال زدنیش و روحیه جنگندگی ذاتی که دارد هر حریفی را در دنیا می تواند به زانو در بیاورد.

خیراله قهرمانی با قدرت قهرمان کشور و نفر اول انتخابی تیم ملی شد تا مربیان تیم ملی راوادار به پذیرفتن تواناییها و قابلیتهای بسیار بالا و استعداد این پهلوان غیور کرمانشاه کند. در رقابتهای آسیایی مدال برنز گرفت ، جایی که فقط یک غفلت مانع رسیدنش این دلاور به کسب مدال طلا شد.این مدال اعتماد به نفس و انگیزه اش را بیش از پیش افزایش داد و تجربه لازم را برای درخشش در مسابقات نوجوانان جهان مهیا ساخت.

در میدان بزرگ جهانی حریفانش در مقابلش سر تسلیم فرود آوردند و همه رقبا از جمله نماینده روسهای کشتی بلد و حریف آمریکایی را با اقتدار از پیش روی برداشت و تنها در یک مبارزه آنهم در حالتی که 5 بر صفر از حریفش پیش بود به دلیل اینکه حریفش دوتا فن 3امتیازی را اجرا کرد که البته یکی از این فنون 2امتیاز داشت و. به اشتباه داور 3امتیازی محسوب شد کشتی را مغلوب حریفش شدو این در حالی بود که خیراله همه قابلیتهای بردن را داشت و اگر کمی خودباوری بیشتری داشت و با دقت بیشتر الآن به جای مدال برنز جهان مدال خوشرنگ طلا بر سینه اش نقش بسته بود مدالی که لیاقتش را داشت و تا نزدیکیهایش هم پیش رفت فقط کافی بود لحظاتی دیگر کشتی را اداره کند .

به هر ترتیب پسر خوب کشتی آزاد کرمانشاه با کسب این مدال ، سفیری شایسته در میادین بین المللی برای استانمان بود و موجب شد تا به قول استاد عامل ثابت کرد که بیشه کشتی کرمانشاه هیچگاه خالی از شیر نبوده و نخواهد ماند.شیر بیشه کشتی کرمانشاه به حدی کشتیهایش زیبا و تماشایی است که هرتماشاگری را به تحسین وامی داشت.

استاد مراد محمدی قهرمان جهان و سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان کشور  با اذعان به اینکه خیراله قهرمانی از لحاظ فنی و مهارتهای کشتی بسیار سطح بالا می دانم و یقین دارم کهاگر از لحاظ روانی در کیفیت بهتربی بود الان مدال طلای جهان را می گرفت و عقیده دارد اگر روی این فاکتور خیراله کار شود مطمینا در آینده از این کشتیگیر بیشتر خواهیم شنید.

خیراله قهرمانی

خیراله آنچنان به پیشرفت و بهتر شدن اهمیت می دهد که هر از گاهی سری به اردوی تیم ملی بزرگسالان کشور می زندکه این خود گواه بر این مدعاست که چه قابلیتهای بالایی دارد.این جوان رعنا و با اخلاق هرسینی با وزن کمش حتی با حسن رحیمی قهرمان وزن55کیلوبزرگسالان جهان که از لحاظ وزنی بسیار بسیار سنگینتر از خیراله است بدون هیچ واهمه ای تمرین می کند و مدام با حملاتش پهلوان رسول خادم را هم به تحسین خود وا داشته است که این هم دلیل بارز دیگری بر استعداد این پسر خوب کشتی آزاد کرمانشاه است .

چند روز پیش یکی از معلمان چند سال قبل خیراله قهرمانی از اخلاق و ادب این پهلوان در فضای مدرسه می گفت، ایشان گفتند روحیه مردم دوستی و محبت به معلمان و دوستان وتواضعی که از خود نشان می داد تا همیشه در ذهنش ماندگار خواهد ماند. صحبتهای این معلم هم مهر دیگری است بر منش پهلوانی خیراله قهرمانی که موجب افتخار و عزت استانمان شده است و ما به او افتخار می کنیم.

گلایه های خیراله:

متاسفانه تازگیها مسائلی پیش آمده که باعث دل آزردگی این پهلوان شده است و خودش می گفت که پس از کسب مدال جهانی هنوز هیچیک از مسئولین کشتی آستان و شهر کرمانشاه به وی سری نزده و حتی به ایشان تبریکی نگفته اند!. اصولا پهلوانهای کشتی دیارمان یاد گرفته اند که چشمداشت و انتظار مالی و انتظار زیادی از مسئولان نداشته باشند اما روی سخن ما با مسئولان کشتی استان و شهر کرمانشاه می باشد بدانید که حضور شما و استقبال گرم شما از ایشان نه تنها موجب دلگرمی و انگیزه این عزیز بلکه موجب انگیزه سایر کشتیگیران خواهد شد و عکس این قضیه نیز صادق است. بدانید قهرمانان این انتظار را از شما دارندو این را حق خود میدانند. نوجوانان روحیه بسیار حساسی دارند و باید با حمایتهای خود مانع مسائلی شویم که انگیزه و روحیات آنها را خدشه دار می کند.آیا بهتر نبودبا برخورد مناسب تر با ایشان موجبات دلگرمیش را در ادامه راه کشتی فراهم میکردید؟

در حال حاضر پهلوانان نام آور جهان برادران محبی در راس کشتی کرمانشاه هستندکه همواره در سخنانشان و اعمالشان به لزوم توجه به قهرمانان اهمیت زیادی داده اند؛ بارها در سخنانشان از حمایت از کشتیگیران برای فتح سکوهای بین المللی صحبت داشته اندو ما به حق این مسائل را در رفتار این پهلوانان دیده ایم و الان هم انتظار داریم که بشنوند گلایه های خیراله قهرمانی را!

چند روز پیش در مسابقات جوانان شهر کرمانشاه خیراله به دلیل مسائلی شناسنامه اش را به همراه نداشته و مسئولان برگزاری مسابقه از وزن کشی اش ممانعت کردند و این در حالی بود که اولا چهره شناخته شده ای مثل ایشان برای مسئولان مشخص است و ثانیا آیا نمیشد حداقل وزن ایشان را میکشیدند تازمانیکه شناسنامه ایشان می رسید؟ .نکته ی دیگراین بود کهخیراله با مراجعت به خانه شناسنامه اش را به سالن مسابقات رسانید اما اینبار اظهار شد که ده دقیقه ای هست وزنکشی تمام شده است

.آیا این همه قاطعیت در برخورد با ایشان کار صلاحی بود؟!

 خیراله قهرمانی در رده سنی نوجوانان قابلیتهای خود را به اثبات رسانده اما الان در ابتدای راه جوانان است و این اولین مسابقه اش در این رده بودکه که به بک وزن بالاتر هم آمده بود بدانید که به حدی این مسئله برایش سنگین بود که ایشان دم از کنارگذاشتن کشتی می دهد .

شاید در برخوردبا ایشان اختلاف نظری که با جناب استادکلانتری مربی شایسته اش داشته اید این مسائل پیش آمده و شاید هم مسائل دیگری بوده که ما نمیدانیم اما شما بهتر از ما میدانید که عرف کشتی می گوید حمایت از قهرمانمان و پرورش نوجوانان مستعد و حمایتهای روحی و روانی از آنان زمینه های لازم را برای ساختن قهرمانان آینده کشتی کرمانشاه فراهم می کند.امثال خیراله قهرمانی با همکاری شما می توانند مسیر رسیدن به افتخار و بزرگی در مسابقات جهانی و المپیک را بپیمایند و موجبات عزت و سربلندی کشتی دیارمان را فراهم کنندبه یاد داشته باشید تا مسئولید  شما بر کشتی دین دارد همانگونه که تا همیشه  کشتی بر شما دین دارد و این دو همانند دو روی یک سکه اند، پس بیایید همه با هم در این افتخارات سهیم باشیم.

سخنی با خیراله

همواره کشتی مملو از رفتارهای تبعیض گذارانه در همه سطوح بوده است ، تمامی قهرمانان در دوران ورزش خود با بی مهریها و کم لطفیها مواجه بوده اند و در این مواقع با تمرکز بر اهدافی که برای آینده خودتعیین نموده اند به هیچ چیز دیگری به غیر از اقتدار و موفقیت نمی اندیشیده اند و اگر این چنین نبود نمی توانسته اند قهرمان جهان والمپیک شوند. اصولا تمرکز بر خواسته ها و اهداف و دلایل و انگیزه های خود در این راه مرهمی بر تحمل سختیهای راه پر فراز و نشیب قهرمانی برایشان بوده است.

بدان که عمر قهرمانی بسیار محدود و فاصله بین موفقیت و شکست بسیارمحدودتر است؛ با استفاده از همه ظرفیتهای موجودو فرصتهای پیش رو ، همه توان خود را برای رسیدن به افتخارات و بهتر و بهتر شدن موقعیتایی برای خود فراهم کن تا سالهای بعد از قهرمانی دیگر حسرت و پشیمانی باقی نماند. همه دلایلی را که موجب ناراحتی و دور شدن از اهداف می شود شناسایی و با طراحی تاکتیک و راهکارهای مناسب فضایی خالی از تنش را برای رسیدن به قهرمانی فراهم کن و بدان که ما کرمانشاهیها به همه قهرمانان دیارمان افتخار میکنیم و قدردان آنان هستیم پس استوار و پر امید به راهت که فتح سکوهای جهانی و المپیک است ادامه بده و بدان که همه کرمانشاه سراسر منتظر قهرمانیهای شما در میادین بین المللی است. در این راه برایتان آرزوی توفیق و سربلندی داریم.

خیراله قهرمانی

برچسب ها : آپارات کشتی خیرالله قهرمانی،تصاویر کشتی گیران نوجوان،خیرالله قهرمانی به نیمه‌نهایی رسید،خیراله قهرمانی،خیراله قهرمانی کشتی،دعوت خیرالله قهرمانی به اردوی تیم ملی کشتی آزاد جوانان،عکس کشتی گیران نوجوان،عکس کشتی گیران نوجوان ایرانی،عکس کشتی گیران نوجوانان،عکسهای کشتی گیران نوجوان،كشتي گيران نوجوان،کشتی گیران ایران،کشتی گیران ایرانی تیم آذربایجان،کشتی گیران روسیه،کشتی گیران زن،کشتی گیران سومو،کشتی گیران فرنگی ایران،کشتی گیران قدیمی،کشتی گیران کرمانشاه،کشتی گیران کرمانشاهی،کشتی گیران نوجوان،کشتی گیران نوجوان اروپایی،کشتی گیران نوجوان ایران،کشتی گیران نوجوان جهان،کشتی گیری،کشتی گیری اسفراین،کشتی گیری تختی،کشتی گیری زنان،کشتی گیری که اعدام شد،کشتی گیری که به کما رفت،کشتی گیری که چاق نمی شد،کشتی گیری که خود کشی کرد،کشتی گیری که فوت کرد،کشتی گیری که قاتل شد،مازندران قهرمان کشتی آزاد جوانان کشور

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت