ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

خوزستان می سوزد و نفس نمی کشد

نویسنده: علی باستانی

خوزستان می سوزد و نفس نمی کشد

 

هوای خوزستان,هوای خوزستان امروز,هوای خوزستان در روزهای آینده,هوای خوزستان فردا,هوای خوزستان فردا,هوای خوزستان خاک,هوا خوزستان,آلودگی هوای خوزستان,وضع هوای خوزستان,هوای استان خوزستان,گرمای خوزستان,گرمای هوای خوزستان,علت گرمای خوزستان,گرد و غبار در خوزستان,پدیده گرد و غبار در خوزستان,علت گرد و غبار در خوزستان,وضعیت گرد و غبار در خوزستان,دلیل گرد و غبار در خوزستان,گرد و غبار خوزستان,گرد و غبار امروز خوزستان,علت گرد و غبار خوزستان,تصاویر گرد و غبار خوزستان,عکسهای گرد و غبار خوزستان,

 

مدیرکل هواشناسی خوزستان با بیان این‌که دود ناشی از آتش‌سوزی، آسمان برخی از مناطق اهواز را فرا گرفته است، گفت: امروز دود ناشی از سوزاندن زباله میزان دید افقی را به 2 کیلومتر در فرودگاه اهواز کاهش داد.

کوروش بهادری ، با اشاره به روند افزایش دما در استان اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود که روند افزایش دما امروز و فردا ادامه داشته باشد و این احتمال وجود دارد که دمای هوا در برخی نقاط استان به فراتر از 50 درجه سانتی‌گراد برسد.

وی افزود: همچنین با توجه وزش باد در کشور عراق و در داخل کشور، احتمال فعال شدن چشمه‌های گرد و غبار و کاهش میزان دید از بعد از ظهر امروز در برخی نواحی مرکزی و نوار مرزی استان خوزستان وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان با اشاره به این که امروز نیز دود ناشی از آتش‌سوزی، آسمان برخی از مناطق اهواز را فرا گرفته است، گفت: دود ناشی از سوزاندن زباله امروز میزان دید افقی را به 2 کیلومتر در فرودگاه اهواز کاهش داد.

وی گفت: این معضل، مشکلاتی در امنیت پروازها ایجاد کرده است. در چند روز گذشته میزان دید افقی در فرودگاه بین‌المللی اهواز به دلیل دود ناشی از حریق زباله‌ها در حاشیه شهر به 400 متر هم رسید.

بهادری ادامه داد: در زمینه این دود و آتش‌سوزی‌ها، کوتاهی از مجموعه حفاظت محیط زیست استان است. ما این مشکل را به ستاد بحران اعلام کرده‌ایم ولی هیچ اقدامی در جهت برطرف کردن مشکل مشاهده نکردیم.

وی گفت: در استان خوزستان با معضل گرد و غبار مواجه هستیم و این‌که با دست خود نیز دود مصنوعی ایجاد کنیم که هم موجب کاهش کیفیت هوا و هم کاهش میزان دید به ویژه در فرودگاه شود، قابل بخشش نیست.

مدیرکل هواشناسی خوزستان اظهار کرد: در شبانه‌روز گذشته امیدیه با 50 درجه سانتی‌گراد و ایذه با 23 درجه سانتی‌گراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط استان گزارش شدند. دمای هوای امروز اهواز نیز بین 49 تا 29 درجه سانتی‌گراد در نوسان خواهد بود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت