ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

خوردن چای داغ سرطان زاست

نویسنده: علی باستانی

خوردن چای داغ سرطان زاست

 

خوردن چای داغ,خوردن چای داغ چه ضرری دارد,خوردن چای داغ در بارداری,خوردن چای داغ,خوردن چای داغ با عسل,عوارض خوردن چای داغ,ضرر خوردن چای داغ,مضرات خوردن چای داغ,خطرات خوردن چای داغ,اثرات خوردن چای داغ,چای داغی که دلم بود,چای داغ,چای داغ با یه مارلبورو,چای داغ و عسل,چای داغ و سرطان,چای داغ با عسل,چای داغی که دلم بود,چای داغ با آب سرد,چای داغ شعر,چای داغ سوتین سرطان زاست,مایکروفر سرطان زاست,تفلون سرطان زاست,لیزر سرطان زاست؟,مایکروویو سرطان زاست,مام سرطان زاست,پارازیت سرطان زاست,شیر سرطان زاست,سرب سرطان زاست؟,پارافین سرطان زاست,عکس,سرطان الثدی,سرطان الجلد,سرطان القولون,سرطان,سرطان الدم,سرطان الرئه,سرطان البحر,سرطان المعده,سرطان معده,سرطان خون,عامل سرطان,عامل سرطان خون,عامل سرطان پروستات,عوامل سرطان سینه,عامل سرطان رحم,عامل سرطان روده,عامل سرطان ریه,عامل سرطان چیست,عامل سرطان معده چیست,عامل سرطان دهانه رحم,

 

موسسه پژوهش های سرطان سازمان ملل متحد پس از بررسی هزار پژوهش انجام شده به این نتیجه رسید که نوشیدنی های بسیار داغ احتمالا برای انسان سرطان زا است.

«کریستوفر وایلد،» مدیر این موسسه گفت:نتایج نشان می دهند که نوشیدنی های بسیار داغ یکی از دلایل احتمالی سرطان مری است و علت آن دمای زیاد این نوشیدنی ها است و به خود آن ها ارتباطی ندارد.

احتمالا ایرانی ها از این نتایج خوشحال نخواهند شد چون سماورهایشان دائم روشن است و بعضی از صاحب نظران می گویند بهترین چای جهان را در ایران می توان نوشید.

اما در این کشور، بسیاری از مردم عادت دارند چای داغ بنوشند و چای داغ را فقط داخل نعلبکی می ریزند تا خنک شود و بتوانند بنوشند.

نتایج تحقیقات دانشمندان ایرانی که در سال 2009 در مجله پزشکی انگلیس به چاپ رسید نیز، چای بسیار داغ را با خطر ابتلا به سرطان گلو مرتبط دانسته بود.

این پژوهشگران بر روی ساکنان استان گلستان انجام شد که یکی از بالاترین آمارهای سرطان مری را دارد و بسیاری از مردم، دایم چای سیاه می نوشند. از شرکت کنندگان سوال شده بود که روزانه چه مقدار چای و با چه دمایی می نوشند.

در کشورهای غربی، تنباکو و الکل، بزرگ ترین عوامل سرطان مری هستند. اما در گلستان، مصرف تنباکو و الکل عملا نزدیک به صفر است و به همین دلیل پژوهشگران نتیجه گرفتند چای داغ (بیشتر از 70 درجه) قوی ترین عامل سرطان است.

آن ها در پژوهش خود سه دسته دمای چای و خطر مربوط به هر دسته را شناسایی کردند که کمترین دما، ولرم یا گرم است (کمتر از 65 درجه)؛ چای داغ (65-69 درجه) احتمال ابتلا به سرطان گلو را دو برابر می کند و نوشیدن چای بسیار داغ (70 درجه و داغ تر) خطر ابتلا را 8 برابر می کند.

پژوهشگران می گویند:نتایج، نشان می دهد نوشیدن چای بسیار داغ با افزایش شدید خطر ابتلا به سرطان مری ارتباط بسیار نزدیکی دارد.

افزودن شیر به چای به سبک هندی ها و غربی ها می تواند دمای چای را تا حدی کاهش دهد.

برچسب ها : اثرات خوردن چای داغ،پارازیت سرطان زاست،پارافین سرطان زاست،تفلون سرطان زاست،چاي داغي كه دلم بود،چای داغ،چای داغ با آب سرد،چای داغ با عسل،چای داغ با یه مارلبورو،چای داغ سرطان زاست،چای داغ سوتین سرطان زاست،چای داغ شعر،چای داغ و سرطان،چای داغ و عسل،چای داغی که دلم بود،خطرات خوردن چای داغ،خوردن چاي داغ،خوردن چای داغ،خوردن چای داغ با عسل،خوردن چای داغ چه ضرری دارد،خوردن چای داغ در بارداری،سرب سرطان زاست؟،سرطان،سرطان البحر،سرطان الثدي،سرطان الجلد،سرطان الدم،سرطان الرئة،سرطان القولون،سرطان المعدة،سرطان خون،سرطان معده،شیر سرطان زاست،ضرر خوردن چای داغ،عامل سرطان،عامل سرطان پروستات،عامل سرطان چیست،عامل سرطان خون،عامل سرطان دهانه رحم،عامل سرطان رحم،عامل سرطان روده،عامل سرطان ریه،عامل سرطان معده چیست،عکس،عوارض خوردن چای داغ،عوامل سرطان سينه،لیزر سرطان زاست؟،مام سرطان زاست،مایکروفر سرطان زاست،مایکروویو سرطان زاست،مضرات خوردن چاي داغ

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت