ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

خوردن سرشیر به کاهش ریسک سرطان سینه کمک می کند

نویسنده: احمد اعجازی

خوردن سرشیر به کاهش ریسک سرطان سینه کمک می کند

خوردن سرشیر در بارداری,خوردن سرشیر,خوردن سرشیر در دوران بارداری,تعبیر خواب خوردن سرشیر,مضرات خوردن سرشیر,تعبیر خوردن سرشیر,سرشیر به انگلیسی,سرشیر و عسل,سرشیر led,سر شیر ال ای دی,سرشیر صدف,سرشیر کاهنده مصرف آب,سرشیر آب,سر شیر گاومیش,سرشیر اهواز,سرشیر ویکی,پیشگیری از سرطان پروستات,پیشگیری از سرطان چشم,پیشگیری از سرطان پروستات در مردان,پیشگیری از سرطان,پیشگیری از سرطان معده,پیشگیری از سرطان سینه,پیشگیری از سرطان خون,پیشگیری از سرطان روده,پیشگیری از سرطان رحم,پیشگیری از سرطان ریه,
به گفته محققان، مصرف پروبیوتیک ها ممکن است به افزایش نسبت باکتری های مفید در سینه که از ریسک ابتلا به سرطان سینه پیشگیری می کنند، کمک کند.

به گزارش مهر، یافته های محققان دانشگاه وسترن کانادا نشان می دهد لاکتوباسیلوس‌ و استرپتوکوک، از جمله باکتری های تقویت کننده سلامت، بیش از باکتری های سرطانی در سینه های سالم وجود دارند. هر دو گروه دارای ویژگی های ضدسرطانی هستند.

گروگر رید، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «تحقیقات ما نشان می دهد زنان، و بخصوص آنهایی که در معرض خطر سرطان سینه هستند، باید برای افزایش نسبت باکتری های سالم درون سینه شان، پروبیوتیک لاکتوباسیلوس‌ مصرف کنند.»

بالعکس در زنان مبتلا به سرطان سینه مشاهده شد میزان اشریشیا کولی و استافیلوکوک اپیدرمیدیس که باکتری های مضر محسوب می شوند، بالاست. این باکتری ها موجب تجزیه دورشته ای در DNA می شوند. این آسیب به DNA می تواند منجر به ابتلا به سرطان شود.

از اینرو محقان ادعا می کنند مصرف پروبیوتیک های نظیر سرشیر به حفاظت از زنان در مقابل سرطان سینه کمک می کند. به گفته محققان پروبیوتیک ها موجب تولید آنتی اکسیدان های می شوند که گونه های اکسیژن واکنشی را که موجب اسیب به DNA و در نهایت ابتلا به سرطان می شود، را خنثی می سازد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت