ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

خوراکی هایی که نباید به نوزاد خود بدهید

نویسنده: علی باستانی

خوراکی هایی که نباید به نوزاد خود بدهید

 

قطره خوراکی نوزاد,پارافین خوراکی نوزاد,خوراکی های نوزاد,خوراکی برای زیبایی نوزاد,خوراکی مفید برای نوزاد,خوراکی های مضر در دوران بارداری,خوراکی های مضر برای کبد چرب,خوراکی های مضر در بارداری,خوراکی های مضر برای دیابت,خوراکی های مضر در دوران قاعدگی,خوراکی های مضر برای تیروئید,خوراکی های مضر برای میگرن,خوراکی های مضر برای پوست,خوراکی های مضر برای معده,خوراکی های مضر برای سنگ کلیه,

 

خوراکی هایی که نباید به کودک خود بدهید.
شیر گاو

کودکان زیر یک سال برای هضم شیر گاو و سفیده‌ی تخم‌مرغ اغلب مشکل‌دارند. این مواد می‌توانند باعث مشکل معده و حتی اگزما شوند. البته متخصصان می‌گویند محصولات تهیه‌شده از شیر گاو می‌توانند به نوزادان زیر یک سال داده شوند، مانند ماست و پنیر.

عسل

عسل در سال‌های اخیر به عنوان یک شیرین‌کننده‌ی طبیعی طرفداران زیادی یافته است. عسل می‌تواند برای نوزاد شما مضر باشد و نباید به کودکان زیر یک سال داده شود. عسل ممکن است دارای تخم باکتری‌هایی باشد که می‌توانند باعث مسمومیت غذایی حاد در کودکان شود. مسمومیت غذایی ممکن است یبوست، کم آبی و بی‌حالی کودک شود.

غذاهای غیرپاستوریزه

خوراکی هایی که نباید به نوزاد خود بدهید

همه‌ی خوراکی‌های غیرپاستوریزه‌ای که در دوران بارداری کنار گذاشته بودید را به یاد دارید؟ حالا هم باید آن‌ها را از کودک خود دور کنید زیرا دارای باکتری‌هایی هستند که می‌تواند برای او بسیار مضر باشد. برچسب روی محصولات غذایی را بخوانید. فرایند پاستوریزه کردن باکتری‌های مضر غذا را با حرارت و بدون از بین بردن خاصیت غذایی آن از بین می‌برد.

برخی ماهی‌ها

ماهی‌هایی مانند میگو، خرچنگ و حلزون محرکی برای واکنش‌های آلرژیک در کودکان زیر یک سال هستند. شمشیر ماهی، ماهی تن و ماهی خال‌خالی دارای مقدار زیادی جیوه هستند که حی بهتر است بزرگ‌سالان نیز آن را نخورند.

آجیل‌ها

آجیل‌ها خطر خفگی زیادی برای کودک شما دارند، بنابراین هیچ نوع آجیلی به کودک خود ندهید.

آب میوه

خوراکی هایی که نباید به نوزاد خود بدهید

افراد زیادی تصور می‌کنند آب میوه برای کودک خوب است. با این وجود باید بدانید آب میوه قند زیادی دارد و خاصیت آن به هیچ عنوان بیشتر از میوه‌های تازه نیست. بعلاوه هضم آب میوه‌های زیادی برای معده‌ی کودک سخت هستند و خودداری از آن‌ها زیاد سخت نیست.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت