ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

خوراکی مفید برای پیشگیری از سرطان تخمدان

نویسنده: احمد اعجازی

خوراکی مفید برای پیشگیری از سرطان تخمدان

,سرطان تخمدان,سرطان تخمدان علائم,سرطان تخمدان پیشرفته,سرطان تخمدان در جوانان,سرطان تخمدان+درمان,سرطان تخمدان در زنان,سرطان تخمدان چیست,سرطان تخمدان طول عمر,سرطان تخمدان قاتل خاموش,سرطان تخمدان زنان,سرطان تخمدان و علائم,سرطان تخمدان و علائم آن,علائم سرطان تخمدان در زنان,علائم سرطان تخمدان پیشرفته,سرطان تخمدان چه علائمی دارد,علائم سرطان تخمدان و رحم,سرطان تخمدان پیشرفته,درمان سرطان تخمدان پیشرفته,علایم سرطان تخمدان پیشرفته,سرطان تخمدان در زنان جوان,سرطان تخمدان درمان دارد,سرطان تخمدان قابل درمان است,ایا سرطان تخمدان درمان دارد,سرطان تخمدان و شیمی درمانی,درمان سرطان تخمدان با داروی گیاهی,درمان سرطان تخمدان با طب سنتی,درمان سرطان تخمدان در زنان,درمان سرطان تخمدان بدخیم,مقاله سرطان تخمدان در زنان,نشانه های سرطان تخمدان در زنان,علائم سرطان تخمدان چیست؟,علت سرطان تخمدان چیست,نشانه سرطان تخمدان چیست,نشانه های سرطان تخمدان چیست,علام سرطان تخمدان چیست,درمان سرطان تخمدان چیست,علائم بیماری سرطان تخمدان چیست,درمان سرطان تخمدان زنان,علایم سرطان تخمدان زنان,پیشگیری از سرطان تخمدان,پیشگیری از سرطان تخمدان,جلوگیری از سرطان تخمدان,راههای پیشگیری از سرطان تخمدان,راههای جلوگیری از سرطان تخمدان,برای پیشگیری از سرطان تخمدان,پیشگیری سرطان تخمدان,پیشگیری از سرطان رحم و تخمدان,میزان شیوع و راههای پیشگیری از سرطان تخمدان,راههای پیشگیری از سرطان رحم,راههای پیشگیری از سرطان رحم,راههای پیشگیری از سرطان دهانه رحم,راههای پیشگیری از سرطان دهانه رحم,راههای پیشگیری سرطان رحم,روشهای جلوگیری از سرطان رحم,راههای جلوگیری از سرطان دهانه رحم,برای پیشگیری از سرطان رحم,برای پیشگیری از سرطان رحم چه کنیم,برای جلوگیری از سرطان رحم,برای جلوگیری از سرطان رحم چه باید کرد,راه پیشگیری سرطان تخمدان,میزان شیوع و راههای پیشگیری از سرطان رحم

ترکیبات پیاز, مانع از تکثیر و پیشرفت سلول‌های سرطان تخمدان می‌شود

 

مطالعات جدید ترکیباتی را در پیاز نشان داده که می‌تواند مانع از تکثیر سلول‌های سرطانی شود و محققان توصیه کرده‌اند این ترکیبات بویژه برای زنها مفید است زیرا از بروز سرطان تخمدان در آنها جلوگیری می‌کند.

پیاز علاوه بر این‌که کالری پایینی دارد، مملو از ویتامین‌ها، موادمعدنی و آنتی اکسیدان‌هاست. پیش از این محققان دریافته بودند که این گیاه تند خواص سلامتی بسیاری دارد و حالا معلوم شده می‌تواند جلوی گسترش سلول‌های سرطانی در تخمدان را نیز بگیرد.

پژوهشگران دانشگاه «کوماموتو» ژاپن به تازگی موفق به کشف ترکیباتی در پیاز شده‌اند که مانع از تکثیر و پیشرفت سلول‌های سرطان تخمدان می‌شود.سرطان تخمدان اپیتلیال از شایع‌ترین انواع سرطان تخمدان به شمار می‌رود و ۴۰ درصد از مبتلایان به آن فقط تا ۵ سال امید به زندگی دارند. از این رو درمان‌های موثر برای این بیماری باید در دستور کار قرار گیرد تا بتوان امید به زندگی را در این بیماران افزایش داد. همچنین در ۸۰ درصد مبتلایان، بعد از اولین دوره شیمی درمانی، بیماری عود می‌کند.

دانشمندان به تازگی ترکیبی را موسوم به «پیاز A» یا ONA در پیاز کشف کرده‌اند که مانع از تکثیر و پیشرفت سلول‌های سرطانی تخمدان می‌شود. بررسی‌ها نشان داد که بعد از تزریق ترکیب ONA به مبتلایان سرطان تخمدان اپیتلیال، رشد سلول‌های سرطانی کاهش یافت. در واقع، این ترکیبات موجود در پیاز فعالیت تومورهای سلول‌های سرطانی را متوقف می‌کنند.

محققان دریافتند که از این ترکیبات می‌توان در تولید داروهایی با خاصیت ضد توانایی تکثیر تومورهای سرطانی استفاده کرد. آنها این ترکیب موثر را در قالب داروی خوراکی به موش‌ها دادند. نتایج به دست آمده حاکی از آن بود که بعد از دوره درمانی، علاوه بر اینکه طول عمر موش‌های مبتلا افزایش پیدا کرد، پیشرفت تومورهای سرطانی نیز تا حد قابل ملاحظه‌ای کاهش یافت.

این درمان آزمایشی روی حیوانات عوارض جانبی نیز به دنبال نداشته و محققان امیدوارند که با آزمایش‌ها و بررسی‌های بیشتر بتوانند در آینده‌ای نزدیک این روش موثر درمانی را روی بیماران انسانی مبتلا به سرطان تخمدان مورد استفاده قرار دهند.

برچسب ها : ایا سرطان تخمدان درمان دارد،برای پیشگیری از سرطان تخمدان،برای پیشگیری از سرطان رحم،برای پیشگیری از سرطان رحم چه کنیم،برای جلوگیری از سرطان رحم،برای جلوگیری از سرطان رحم چه باید کرد،پيشگيري از سرطان تخمدان،پیشگیری از سرطان تخمدان،پیشگیری از سرطان رحم و تخمدان،پیشگیری سرطان تخمدان،جلوگیری از سرطان تخمدان،درمان سرطان تخمدان با داروی گیاهی،درمان سرطان تخمدان با طب سنتی،درمان سرطان تخمدان بدخیم،درمان سرطان تخمدان پیشرفته،درمان سرطان تخمدان چیست،درمان سرطان تخمدان در زنان،درمان سرطان تخمدان زنان،راه پیشگیری سرطان تخمدان،راههاي پيشگيري از سرطان رحم،راههاي پیشگیری از سرطان دهانه رحم،راههای پیشگیری از سرطان تخمدان،راههای پیشگیری از سرطان دهانه رحم،راههای پیشگیری از سرطان رحم،راههای پیشگیری سرطان رحم،راههای جلوگیری از سرطان تخمدان،راههای جلوگیری از سرطان دهانه رحم،روشهای جلوگیری از سرطان رحم،سرطان تخمدان،سرطان تخمدان پيشرفته،سرطان تخمدان پیشرفته،سرطان تخمدان چه علائمی دارد،سرطان تخمدان چیست،سرطان تخمدان در جوانان،سرطان تخمدان در زنان،سرطان تخمدان در زنان جوان،سرطان تخمدان درمان دارد،سرطان تخمدان زنان،سرطان تخمدان طول عمر،سرطان تخمدان علائم،سرطان تخمدان قابل درمان است،سرطان تخمدان قاتل خاموش،سرطان تخمدان و شيمي درماني،سرطان تخمدان و علائم،سرطان تخمدان و علائم آن،سرطان تخمدان+درمان،علائم بیماری سرطان تخمدان چیست،علائم سرطان تخمدان پیشرفته،علائم سرطان تخمدان چیست؟،علائم سرطان تخمدان در زنان،علائم سرطان تخمدان و رحم،علام سرطان تخمدان چیست،علایم سرطان تخمدان پیشرفته،علایم سرطان تخمدان زنان،علت سرطان تخمدان چیست،مقاله سرطان تخمدان در زنان،میزان شیوع و راههای پیشگیری از سرطان تخمدان،میزان شیوع و راههای پیشگیری از سرطان رحم،نشانه سرطان تخمدان چیست،نشانه های سرطان تخمدان چیست،نشانه های سرطان تخمدان در زنان

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت