ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

خواص هلیله سیاه در طب سنتی

نویسنده: احمد اعجازی

خواص هلیله سیاه در طب سنتی

,خواص هلیله سیاه,خواص هلیله سیاه برای مو,خواص هلیله سیاه برای لاغری,خواص هلیله سیاه در طب سنتی,خواص هلیله سیاه برای چشم,خواص هلیله سیاه برای پوست,خواص هلیله سیاه برای سفیدی مو,خواص هلیله سیاه چیست؟,خواص هلیله سیاه و زرد,خواص هلیله سیاه,فواید هلیله سیاه برای مو,خاصیت هلیله سیاه برای مو,خواص هلیله سیاه بر مو,خواص هلیله سیاه در لاغری,خواص هلیله سیاه از نظر طب سنتی,خواص هلیله سیاه طب سنتی,خاصیت هلیله سیاه چیست,خواص هلیله سیاه برای معده,هلیله سیاه,هلیله سیاه به انگلیسی,هلیله سیاه سفیدی مو,هلیله سیاه چیست,هلیله سیاه برای لاغری,هلیله سیاه عوارض,هلیله سیاه و سفیدی مو,هلیله سیاه برای چشم,هلیله سیاه و لاغری,هلیله سیاه و رفع سفیدی مو,هلیله سیاه موی سفید,هلیله سیاه برای سفیدی مو,هلیله سیاه رفع سفیدی مو,هلیله سیاه و سفیدی مو,هلیله سیاه برای رفع سفیدی مو,هلیله سیاه برای درمان سفیدی مو,خواص هلیله سیاه برای سفیدی مو,هلیله سیاه چیست,خواص هلیله سیاه چیست؟,عوارض هلیله سیاه چیست,هلیله ی سیاه چیست,هلیله سیاه برای چیست,خاصیت هلیله سیاه چیست,طبع هلیله سیاه چیست,هلیله سیاه برای لاغری شکم,خواص هلیله سیاه برای لاغری,هلیله سیاه لاغری,مصرف هلیله سیاه برای لاغری,هلیله سیاه جهت لاغری,هلیله سیاه عوارض,عوارض هلیله سیاه دربارداری,هلیله سیاه و درمان سفیدی مو,خواص هلیله سیاه برای چشم,هلیله سیاه چشم,هلیله سیاه برای سیاهی دور چشم,هلیله سیاه برای تقویت چشم,طریقه مصرف هلیله سیاه برای چشم,هلیله سیاه تقویت چشم,هلیله سیاه و چشم,هلیله سیاه و لاغری شکم,هلیله سیاه درمان سفیدی مو

هلیله سیاه طبیعت گرم و خشک دارد و درخت آن تقریباً طولش سه الی چهار متر است

 

هلیله سیاه تقویت کننده حافظه است و مانع از سفید شدن مو می شود، همچنین جویدن روزانه مقداری از آن به صورت ناشتا بواسیر، قولنج و یبوست و آسم را درمان می کند؛ برای برطرف کردن سیاهی دور چشم موثر است.

هلیله سیاه طبیعت گرم و خشک دارد و درخت آن تقریباً طولش سه الی چهار متر است در آغاز بهار برگ می دهد برگ های آن بیضی کشیده نوک تیز است. این درخت پر شاخه برگ ها به رنگ سبز تیره شامل دم برگی که تا روی برگ صاف پشت برگ اندکی کرک دار خاکستری در اوایل اردیبهشت گل می کند گل های آن کوچک پنج پر نازک به رنگ صورتی مایل به سفید به صورت خوشه ای این گل ها تا اوایل خرداد پرشاخه ها دوام دارند بعد تبدیل به میوه می شوند میوه آن اندکی دراز و نوک تیز اول به رنگ سبز به مرور تبدیل به قرمز می گردد در آخر مردادماه به طور کامل می رسد تغییر رنگ می دهد همه قهوه ای سیر مایل به سیاه آن را در اوایل شهریور از درخت می چینند در آفتاب پهن می کنند تا خشک شود در اثر خشک شدن به طور کلی تغییر رنگ می دهد به رنگ سیاه تبدیل می گردد آماده برای بازار صادرات می شود. بهترین نوع آن بی دانه سفت بدون پوسیدگی کوچک با رنگ سیاه می باشد این درخت بومی هندوستان است اما در بنگلادش و پاکستان هم وجود دارد.
خواص درمانی و روش مصرف
چنانچه بدبویی دهان دارید و نتوانسته اید آن را علاج کنید می توانید به طور دائم یک دانه کوچک هلیله در دهان بمکید به مدت یک هفته

تقویت معده: کوبیده سه گرم آن که خوب نرم شده باشد بلکه باید آن را مانند دانه گندم بلغور شود برای هرگونه ناراحتی معده به مدت سه روز صبح ناشتا یک قاشق مرباخوری آن را روی زبان ریخته روی آن مقداری آب گرم میل گردد. هلیله سیاه سیستم گوارشی را برای هضم غذا تحریک می کند. مصرف هلیله سیاه موثر در کاهش اسیدیته و سوزش سر دل بوده و آن را درمان می کند. مصرف آن پس از غذا، اسیدیته معده را خنثی می کند.

تقویت چشم: برای تقویت نور چشم آن را کوبیده به مدت سه الی چهار هفته هر صبح قبل از طلوع آفتاب ناشتا یک قاشق مرباخوری سر پر آن را در دهان ریخته بلافاصله روی آن آب میل کنید. برای درمان ناراحتی های چشمی، با دم کرده آن بهتر است چشم شست و شو داده شود.

تقویت کبد: برای تقویت کبد یک قاشق سوپ خوری نرم شده آن را در یک پیاله کوچک ماست خوری حل کرده بعد از هر غذای ظهر و شب میل کنید مدت مصرف ده روز در صورت تمایل انجام پذیرد.

خاصیت درمانی هلیله سیاه

  هلیله سیاه تقویت کننده حافظه است و مانع از سفید شدن مو می شود

 

جلوگیری از سفیدی مو: چنانچه دچار سفیدی مو در سر هستید می بایست به مدت یک سال الی یک و نیم سال هر شب نیم ساعت بعد از هر غذا یک قاشق کوبیده آن را در دهان بریزید بعد آب میل کنید به طور حتم جواب قطعی می باشد.

یبوست: یبوست های مزمن دائم را می توانید با مصرف چهل شب بدون وقفه بر طرف کنید برای این منظور باید هلیله سیاه ریز و سفت را تمیز کرده دویست گرم آن را کوبیده بعد هر شب به مدت چهل شب پنج گرم آن را روی زبان بریزید بالای آن آب میل کنید اگر درست و بدون وقفه اجرا شود نتیجه حتمی خواهد بود.

اسهال: برای بند آوردن اسهال آن را کمی برشته کنید آن طور که سوخته شود سپس کوبیده یک قاشق سوپ خوری روی زبان ریخته روی آن آب گرم میل کنید.

بوی بد دهان: چنانچه بدبویی دهان دارید و نتوانسته اید آن را علاج کنید می توانید به طور دائم یک دانه کوچک هلیله در دهان بمکید به مدت یک هفته.
جویدن هر شب هلیله سیاه بیماری آسم را تا حدودی کاهش می دهد

کوچک کردن شکم: برای کوچک کردن شکم باید به مدت چهل شب هر شب یک عدد هلیله را نیم کوب کرده دستور مصرف شب اول یک عدد شب های بعد یک عدد اضافه شود تا روز چهلم می شود چهل عدد بعد از شب چهلم یک عدد کم شد و تا آنکه بر گردید به یک عدد. شفا از آن شماست.

تقویت حافظه: هلیله سیاه، که در هند به اکسیر طول عمر معروف است، تقویت کننده حافظه است.

کمک به درمان آسم: جویدن هر شب هلیله سیاه بیماری آسم را تا حدودی کاهش می دهد.

تصفیه خون: مصرف پودر شده هلیله سیاه خون را تصفیه می کند و همچنین برای برطرف کردن سیاهی دور چشم موثر است.

برچسب ها : خاصیت هلیله سیاه برای مو،خاصیت هلیله سیاه چیست،خواص هليله سیاه،خواص هلیله سیاه،خواص هلیله سیاه از نظر طب سنتی،خواص هلیله سیاه بر مو،خواص هلیله سیاه برای پوست،خواص هلیله سیاه برای چشم،خواص هلیله سیاه برای سفیدی مو،خواص هلیله سیاه برای لاغری،خواص هلیله سیاه برای معده،خواص هلیله سیاه برای مو،خواص هلیله سیاه چیست؟،خواص هلیله سیاه در طب سنتی،خواص هلیله سیاه در لاغری،خواص هلیله سیاه طب سنتی،خواص هلیله سیاه و زرد،طبع هلیله سیاه چیست،طریقه مصرف هلیله سیاه برای چشم،عوارض هلیله سیاه چیست،عوارض هلیله سیاه دربارداری،فواید هلیله سیاه برای مو،مصرف هلیله سیاه برای لاغری،هليله سياه چيست،هليله سياه درمان سفيدي مو،هليله سياه عوارض،هليله سياه و چشم،هليله سياه و سفيدي مو،هلیله سیاه،هلیله سیاه برای تقویت چشم،هلیله سیاه برای چشم،هلیله سیاه برای چیست،هلیله سیاه برای درمان سفیدی مو،هلیله سیاه برای رفع سفیدی مو،هلیله سیاه برای سفیدی مو،هلیله سیاه برای سیاهی دور چشم،هلیله سیاه برای لاغری،هلیله سیاه برای لاغری شکم،هلیله سیاه به انگلیسی،هلیله سیاه تقویت چشم،هلیله سیاه جهت لاغری،هلیله سیاه چشم،هلیله سیاه چیست،هلیله سیاه رفع سفیدی مو،هلیله سیاه سفیدی مو،هلیله سیاه عوارض،هلیله سیاه لاغری،هلیله سیاه موی سفید،هلیله سیاه و درمان سفیدی مو،هلیله سیاه و رفع سفیدی مو،هلیله سیاه و سفیدی مو،هلیله سیاه و لاغری،هلیله سیاه و لاغری شکم،هلیله ی سیاه چیست

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت