ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

خواص تمر هندی در پیشگیری از دیابت و آرتروز

نویسنده: احمد اعجازی

خواص تمر هندی در پیشگیری از دیابت و آرتروز

خواص تمر هندی شیرین,خواص تمر هندی در دوران بارداری,خواص تمر هندی ترش,خواص تمر هندی,خواص تمر هندی در بارداری,خواص تمر هندی در طب سنتی,خواص تمر هندی برای پوست,خواص تمر هندی برای کبد,خواص تمر هندی چیست,خواص تمر هند,تمر هندی به انگلیسی,تمر هندی خواص,تمر هندی در بارداری,تمر هندی برای زنان باردار,تمر هندی,تمر هندی فوائده,تمر هندی بالانجلیزی,تمر هندی منال العالم,تمر هندی للتنحیف,تمر هندی للحامل,پیشگیری از دیابت بارداری,پیشگیری از دیابت بزرگسالی,پیشگیری از دیابت,پیشگیری از دیابت نوع 2,پیشگیری از دیابت در کودکان,پیشگیری از دیابت نوع 1,پیشگیری از دیابت بارداری,پیشگیری از دیابت ارثی,پیشگیری از دیابت نوع دو,پیشگیری از دیابت نوع یک,پیشگیری از آرتروز زانو,پیشگیری از آرتروز گردن,پیشگیری از آرتروز دست,پیشگیری از آرتروز,پیشگیری از آرتروز گردن,پیشگیری از آرتروز,پیشگیری از آرتروز زانو,راههای پیشگیری از آرتروز,راههای پیشگیری از آرتروز زانو,راههای پیشگیری از آرتروز گردن,

تاریخ انتشار : شنبه, 02 مرداد 1395

میوه تمر هندی غنی از پروتئین، اسیدهای آمینه، اسیدهای چرب ضروری و مواد معدنی است.

به گزارش مهر، به گفته کارشناسان تمر هندی درمان خانگی مناسبی برای سوءهاضمه، عفونت های گلو، آرتروز و همچنین سرطان است. در ادامه به برخی از فواید متداول این میوه برای سلامت اشاره می شود.

گلودرد: آب میوه تمر هندی به عنوان یک دهان شویه طبیعی قابل استفاده است چراکه سرشار از ترکیبات ضدالتهابی و ضدباکتریایی است که به مقابله با گلودرد، سرماخوردگی و سرفه کمک می کند. مقدار کمی پودر میوه تمرهندی را در یک لیوان آب گرم حل کرده و غرغره کنید.

سوءهاضمه: می توانید با آب میوه تمر هندی سوءهاضمه را درمان کنید. این میوه نه تنها به هضم غذا کمک می کند بلکه موجب افزایش تولید اسیدهای صفراوی نیز می شود چراکه دارای میزان زیادی فیبر رژیمی است. پوسته بیرونی قرمز تمر هندی حاوی زیلوگلوکان است که همچون پکتین عمل کرده و به درمان اسهال کمک می کند.

تقویت سیستم ایمنی: تمر هندی مملو از خواص تقویت سیستم ایمنی است که به تولید هموگلوبین، سلول های قرمز خون، سلول های سفید خون، و پلاکت ها کمک می کند. همچنین موجب افزایش میزان سلول های ایمنی، سلول های CD۴+ and CD۸+ می شود که نقش حفاظتی در مقابل طیف وسیعی از عفونت ها و بیماری ها دارد.

آرتروز: میوه تمر هندی موجب کاهش دردهای مفصلی و کاهش علائم آرتروز می شود. برای بهره گیری از فواید این میوه، ۲/۱ قاشق چایخوری پودر این میوه را به یک لیوان آب افزوده و روزی دو بار بنوشید. این محلول موجب روانسازی مفصل و کاهش درد مفصل می شود.

دیابت: میوه تمر هندی با کاهش فشار بر لوزالمعده موجب کاهش سطح گلوکز خون می شود. بعلاوه به کاهش وزن کمک کرده و در کنار بهبود مقاومت انسولین در افراد مبتلا به دیابت، چربی ها را کاهش می دهد.

بیماری قلبی: از آنجائیکه تمر هندی سرشار از چربی های اشباع نشده و پتاسیم است، نقش مهمی در حفظ کلسترول ایفاء می کند. همچنین حاوی اسید لینولنیک است که از بروز اختلالات قلبی-عروقی نظیر تصلب شرایین و بیماری عروق کرونر و همچنین فشار خون بالا پیشگیری می کند.

سرطان: خاصیت ضدسرطانی تمر هندی خیلی شناخته شده نیست. عصاره این میوه نه تنها به درمان سرطان کمک می کند بلکه از ابتلا به سرطان روده هم پیشگیری می کند. همچنین آماس سلول های سرطانی کلیه را به تاخیر انداخته و موجب کاهش فشار اکسایشی که ریسک ابتلا به سرطان را افزایش می دهد می شود.

میوه درخت تمر هندی، لوبیایی شکل، درشت، قهوه ای رنگ و ترش مزه است.

 

برچسب ها : پيشگيري از آرتروز،پيشگيري از آرتروز زانو،پيشگيري از آرتروز گردن،پيشگيري از ديابت بارداري،پیشگیری از آرتروز،پیشگیری از آرتروز دست،پیشگیری از آرتروز زانو،پیشگیری از آرتروز گردن،پیشگیری از دیابت،پیشگیری از دیابت ارثی،پیشگیری از دیابت بارداری،پیشگیری از دیابت بزرگسالی،پیشگیری از دیابت در کودکان،پیشگیری از دیابت نوع 1،پیشگیری از دیابت نوع 2،پیشگیری از دیابت نوع دو،پیشگیری از دیابت نوع یک،تمر هندي،تمر هندي بالانجليزي،تمر هندي فوائده،تمر هندي للتنحيف،تمر هندي للحامل،تمر هندي منال العالم،تمر هندی برای زنان باردار،تمر هندی به انگلیسی،تمر هندی خواص،تمر هندی در بارداری،خواص تمر هند،خواص تمر هندی،خواص تمر هندی برای پوست،خواص تمر هندی برای کبد،خواص تمر هندی ترش،خواص تمر هندی چیست،خواص تمر هندی در بارداری،خواص تمر هندی در دوران بارداری،خواص تمر هندی در طب سنتی،خواص تمر هندی شیرین،راههای پیشگیری از آرتروز،راههای پیشگیری از آرتروز زانو،راههای پیشگیری از آرتروز گردن

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت