ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

خواص بلوبری در مقابله با پیری و بهبود قوه بینایی

نویسنده: احمد اعجازی

خواص بلوبری در مقابله با پیری و بهبود قوه بینایی

خواص بلوبری,خواص بلوبری در لاغری,خواص بلوبری در بارداری,خواص بلوبری در بارداری,خواص چای بلوبری,خواص میوه بلوبری,خواص گیاه بلوبری,خواص دارویی بلوبری,خواص دمنوش بلوبری,خواص چایی بلوبری,مقابله با پیری زودرس,مقابله با پیری,مقابله با پیری پوست,راههای مقابله با پیری,راههای مقابله با پیری پوست,مقابله با پیر چشمی,روش مقابله با پیر چشمی,راه مقابله با پیر چشمی,ماسک برای مقابله با پیری پوست,بهبود بینایی,بهبود بینایی,راههای بهبود بینایی,بهبود ضعف بینایی,روشهای بهبود بینایی,بهبود قدرت بینایی,برای بهبود بینایی,راههای بهبود بینایی چشم,بهبود عصب بینایی,دعا برای بهبود بینایی,

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 02 تیر 1395

طبق یافته های یک مطالعه جدید، مصرف بلوبری می تواند به مقابله با روند پیری و بهبود قوه بینایی و حافظه کمک کند.

به گزارش مهر، محققان دانشگاه فلوریدا دریافته اند خوردن بلوبری می تواند به پیشگیری از ریسک ابتلا به سرطان و همچنین کاهش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی کمک کند.

مطالعات قبلی نشان داده اند که بلوبری سرشار از مواد آنتی اکسیدانی است که می تواند به پیشگیری از تاثیرات آلزایمر، نظیر کاهش مهارت های شناختی و حافظه، کمک کند و در نتیجه روند پیری را به تاخیر اندازد.

این میوه حاوی ترکیباتی به نام «آنتی سیانوسید» است که رگهای خونی را تقویت می کند، جریان خون را بهبود می بخشد و می توان از آن در درمان اختلالات چشمی نظیر رتینوپاتی دیابتی، آب مروارید و آب سیاه استفاده کرد.

این ترکیبات همچنین شبکیه چشم و در نتیجه بینایی را نیز تقویت می کنند.

بلوبری نوعی گیاه گلدار با میوه ای توت مانند به رنگ آّبی تیره یا بنفش است. این میوه بومی شمال آمریکا بوده که طعم شیرینی دارد.

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت