ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

خواب بد؛ افسردگی، استرس و اضطراب

نویسنده: علی باستانی

خواب بد؛ افسردگی، استرس و اضطراب

 

بی خوابی شبانه,بی خوابی شبانه نوزادان,بی خوابی شبانه نوزاد,بی خوابی شبانه کودکان,بی خوابی شبانه در بارداری,بی خوابی شبانه نشانه چیست,بی خوابی شبانه نوزاد,بی خوابی شبانه کودک,بی خوابی شبانه در کودکان,بی خوابی شبانه شیرخوار,بی خوابی نوزادان در شب,بی خوابی نوزادان در شب,بی خوابی نوزاد در شب,بی خوابی کودکان در شب,درمان بی خوابی نوزادان در شب,دلایل بی خوابی نوزادان در شب,دلیل بی خوابی نوزادان در شب,علل بی خوابی نوزادان در شب,علت بی خوابی نوزادان در شب,علت بی خوابی نوزاد در شب,بی خوابی شعر,بی خوابی شعر,بی خوابی شعر نو,بی خوابی و شعر,شعر بی خوابی مجید یحیایی,شعر بی خوابی محمد مختاری,شعرهای بی خوابی,شعر بی خوابی شب,بی خوابی شبانه شعر,بی خوابی در شعر نو,بی خوابی محمد مختاری,شعر بی خوابی محمد مختاری,بدخوابی کودکان,بدخوابی کودکان,بدخوابی کودکان زیر یکسال,بدخواب کودکان,علت بدخوابی کودکان,علت بدخوابی کودکان در شب,با بدخوابی کودکان چه کنیم,دلایل بدخوابی کودکان,بدخوابی شبانه کودکان,درمان بدخوابی کودکان,بدخوابی کودک یک ساله,علت بدخوابی کودک یک ساله,دلیل بدخوابی کودک یک ساله,بی خوابی در شب,بی خوابی در شب,بی خوابی در آغاز شب,بی خوابی شبانه در بارداری,بی خوابی شبانه در کودکان,درمان بی خوابی در شب,بی خوابی نوزادان در شب,علت بی خوابی در شب,بی خوابی کودکان در شب,عوارض بی خوابی در شب,بی خوابی نوزادان در شب,بی خوابی نوزاد,بی خوابی نوزادان,بی خوابی نوزادان,بی خوابی نوزاد در شب,بی خوابی نوزاد,بی خوابی نوزادان در شب,بی خوابی نوزاد دو ماهه,بی خوابی نوزاد 2 ماهه,بی خوابی نوزاد یک ماهه,بی خوابی در دوران بارداری,بی خوابی در دوران بارداری,بی خوابی در زمان بارداری,بی خوابی در دوران حاملگی,درمان بی خوابی در دوران بارداری,علل بی خوابی در دوران بارداری,بی خوابی دوران بارداری,درمان بی خوابی در دوران بارداری,علت بی خوابی در دوران بارداری,بی خوابی های دوران بارداری

 

 

آیا شما مشکل خوابیدن دارید؟ آیا شب‌ها در جای خود غلت می‌زنید تا خوابتان بگیرد و آیا بعد از بیدار شدن از خواب باز می‌خواهید به خواب خود ادامه دهید؟ اگر این چنین است پس شما خواب خوبی ندارید.

مطابق تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملی خواب آمریکا (NSF)، خواب بد نشانه‌ای از افسردگی ،استرس واضطراب است که باید جدی گرفته شود.نظرسنجی های این موسسه نشان می دهد که حدود ۴۴% آمریکایی ها از بی خوابی رنج می برند و این در حالی است که ۲۲% آنها تقریبا هر شب این مشکل را دارند؛ که بدون شک کمبود خواب تاثیر مستقیم روی کیفیت زندگی و میزان بهره وری در کار خواهد داشت.

پیتر همس،بنیان گذار و مدیر عامل شرکت Big Health و صاحب سایت برنامه بهبود خواب دیجیتال،Sleepio معتقد است :

خواب اساسی ترین نیاز زندگی انسان است که کمبود آن منجر به کسل شدن و بی حوصلگی در طول روز به جای شب می شود. افراد خوش خواب نسبت به کم خواب ها سه برابر تمرکز فکر بهتری داشته و احتمال افسردگی در آنها دو برابر کمتر است.

همچنین وی معتقد است که نتیجه کم خوابی تیره و تار شدن روابط اجتماعی ،کاهش بهره‌وری کاری و حتی بروز بیماری‌های مختلف است که ادامه این روند در طولانی مدت صدمات اساسی روحی ،روانی و جسمی را منجر می‌شود.

همچنین طبق یافته های بنیاد NSF، فراموشی در کار برای افراد خوش خواب بسیار کم اتفاق می‌افتد و در مقابل پیشرفت و بهره‌وری بسیار مناسبی نیز از خود نشان می‌دهند.

در این بخش با آقای همس همراه شده و نشانه های کم خوابی و تاثیرات بد آن روی موفقیت ها و پیشرفت های زندگی را از وی جویا می‌شویم.

۹ نشانه نداشتن خواب خوب و تاثیر بد آن روی موفقیت

۱.افت فعالیت و بهره وری سر کار

به گفته هیس، نتایج سال گذشته به دست آمده از کارمندان آمریکایی بد خواب نشان می‌دهد که آنها به طور متوس ۷ تا ۸ روز کاری را از دست داده‌اند و با تحلیل دقیقتر داده‌های به دست آمده از افراد کم خواب مشخص می‌شود که بی خوابی روی ۲۵ ال0ی ۴۵ درصد کار مفید آنها تاثیر گذاشته است.

۲.مریضی ناشی از بد خوابی و تاثیر آن روی فعالیت‌ها

تضعیف سیستم ایمنی بدن یکی دیگر از نتایج کم خوابی است که در مقابل سرماخوردگی های خفیف نیز افراد را متزلزل می‌کند و افراد بد خواب در مقایسه با افراد خوش خواب هر سال سه روز کاری را به طور کامل از دست می دهند.

تحلیل داده ها توسط هیس نشان می‌دهد که افراد با خواب‌ نامناسب به طور متوسط ۳ ساعت کاری در هفته را از دست می‌دهند که این کم فعالیتی‌ها اکثرا در زمان شروع و انتهای کار رخ می‌دهند.

همچنین بیماری‌های قلبی ،دیابت نوع دوم و چاقی به دلیل کم خوابی افزایش می‌یابد.

۳.پیدا شدن عادت های بسیار کوچک و بد

کمبود خواب روی خلق و خوی و برخی عادت‌های کوچک و بد تاثیر جدی می‌گذارد و به نوعی باعث تحریک‌پذیری بیشتر در مقابل اتفاقات بی‌ارزش کوچک می‌شود، که می تواند ما را به هنگام مواجهه با مشکلات کوچک شکست‌پذیر کند. این در حالی است که این گونه تغییرات در محیط کاری می‌تواند به روابط کارمند با مشتریان، همکاران و مدیر عامل تاثیر بسیار بد و تیره‌ای بگذارد.

۹ نشانه نداشتن خواب خوب و تاثیر بد آن روی موفقیت

۴.صرف وقت زیاد در فیس بوک و فروشگاه های آنلاین در محیط کار

به گفته هیس ،افزایش بی‌خوابی که باعث کاهش خود کنترلی افراد است منجر به طفره سایبری می‌شود، یعنی کارمندان وقت خود را در سایت‌های اجتماعی همچون فیسبوک و مراکز خرید آنلاین مانند آمازون تلف می‌کنند و در نتیجه وقت و تمرکز کافی روی وظیفه محوله را از دست می‌دهند.

۵.کاهش نوآوری های خلاقانه در محیط کاری

کمبود خواب تاثیر بسیار بد روی عملکرد های مفهومی ذهن دارد و باعث کاهش تفکرات خلاقانه و کاهش حافظه کاری در حدود ۳۸درصد می شود، که نتیجه آن بروز خطرات و آسیب های جدی برای مغز است.

۶.افزایش تصمیم گیری‌های عجولانه

عادت های بد غذایی با کمبود خواب روز به روز بیشتر می شوند؛ به طوری که توانایی مقابله افراد با پرخوری  کاهش یافته و میل به صرف غذای زیاد افزایش می‌یابد.

به نظر لیزا دفازیا کارشناس امور تغذیه ؛ خوردن تنقلات کم انرژی باعث کاهش بهره‌وری و نیز بروز بیماری‌هایی همچون چربی خون و قند بالا می شود.

۹ نشانه نداشتن خواب خوب و تاثیر بد آن روی موفقیت

۷.افزایش استرس

شاید همه ما تجربه کرده‌ایم که وقتی استرس زیادی داریم به سختی خوابمان می‌برد. یکی از شایع‌ترین عوامل کم‌خوابی داشتن مشغله ذهنی و استرس زیاد در طول روز است.

از منظری دیگر، کم خوابی و استرس رابطه مستقیمی با هم دارند به طوریکه بعد از کم‌خوابی شب به دلیل استرس، در طول روز نیز به دلیل همین کم خوابی استرس زیاد می‌شود.که این عوامل تاثیر بدی در محیط کار و منحرف شدن ذهن فرد دارد.

۸.کاهش انرژی

اگر شما در طول روز احساس خواب آلودگی می کنید و یا اینکه نزدیک صبح زمان بیدار شدن می خواهید به خواب خود ادامه دهید یعنی در طول شب کم خوابی داشته‌اید. واضح است که انرژی کم در طول روز منجر به کاهش بهره‌وری کاری میشود.

۹.افزایش اضطراب و افسردگی

تحقیقات روی افراد سالم کم خواب و همچنین بیماران اختلالات مزمن کم خوابی نشان می‌دهد که هر دو گروه مبتلا به افسردگی و اضطراب هستند.

طبعا احساس افسردگی روی ماکزیمم کار افراد تاثیر بد خواهدگذاشت، و این گونه بیماری ها باعث می‌شود افراد درگیر خود شده و از محیط کار غافل بمانند.

۹ نشانه نداشتن خواب خوب و تاثیر بد آن روی موفقیت

برای جلوگیری از تاثیرات بد کمبود خواب روی موفقیت های زندگی چه باید کرد؟

به عقیده هیس، اگر شخصی خواب خوبی در شب ندارد باید برخی اعمال را در طول روز انجام دهد، چرا که دلیل خواب بد را فعالیت روزانه می داند. وی بر این عقیده است که افراد کم‌خواب در طول روز حدالامکان از نور طبیعی خورشید بهره ببرند، چرا که این کار باعث سرزندگی بیشتر می‌شود و سیگنال‌های مفید به بدن در هنگام خواب می‌رساند. آنچه که مسلم است اجتناب از چرت زدن های روزانه نیز به خواب بهتر و راحت در شب کمک می‌کند.

آماده شدن قبل از خواب بسیار مهم است، از جمله این کارها می توان به موارد روبه رو اشاره کرد:باید حدود ۶۰ الی ۹۰ دقیقه قبل خواب خود را به آرامش فکری کامل برسانیم، هیچ گونه کار و فعالیت و مکالمه شدید نداشته باشیم، مسواک زده و لباس‌ها را سر جای خود قرار بدهیم و در نهایت با تنظیم ساعت هشدار، زمانی به تخت خواب برویم که علاوه بر احساس خستگی، احساس خواب آلودگی نیز بکنیم.

ساعت خواب هر فرد متفاوت است و نمی توان زمان مشخصی برای این موضوع تعیین کرد. مدت زمان  ۷ یا ۸ ساعت خواب دقیقا نیاز معمولی هر فرد نیست و در واقع خواب کوتاه‌تر و فشرده‌تر پرکیفیت‌ترین خواب است.

برچسب ها : اهنگ خواب بد علی ارشدی،با بدخوابی کودکان چه کنیم،بد خوابي در بارداري،بد خوابی در بارداری،بد خوابی در دوران بارداری،بدخواب کودکان،بدخوابي کودکان،بدخوابی شبانه کودکان،بدخوابی کودک یک ساله،بدخوابی کودکان،بدخوابی کودکان زیر یکسال،بي خوابي در دوران بارداري،بي خوابي در شب،بي خوابي شبانه نوزاد،بي خوابي شعر،بي خوابي نوزاد،بي خوابي نوزادان،بي خوابي نوزادان در شب،بی خوابی در آغاز شب،بی خوابی در دوران بارداری،بی خوابی در دوران حاملگی،بی خوابی در زمان بارداری،بی خوابی در شب،بی خوابی در شعر نو،بی خوابی دوران بارداری،بی خوابی شبانه،بی خوابی شبانه در بارداری،بی خوابی شبانه در کودکان،بی خوابی شبانه شعر،بی خوابی شبانه شیرخوار،بی خوابی شبانه کودک،بی خوابی شبانه کودکان،بی خوابی شبانه نشانه چیست،بی خوابی شبانه نوزاد،بی خوابی شبانه نوزادان،بی خوابی شعر،بی خوابی شعر نو،بی خوابی کودکان در شب،بی خوابی محمد مختاری،بی خوابی نوزاد،بی خوابی نوزاد 2 ماهه،بی خوابی نوزاد در شب،بی خوابی نوزاد دو ماهه،بی خوابی نوزاد یک ماهه،بی خوابی نوزادان،بی خوابی نوزادان در شب،بی خوابی های دوران بارداری،بی خوابی و شعر،تعبیر خواب بدنسازی،تعبیر خواب بدون روسری،تعبیر خواب بدون روسری بودن،تعبیر خواب بدون شلوار،تعبیر خواب بدون کفش،تعبیر خواب بدون کفش بودن،تعبیر خواب بدون کفش راه رفتن،تعبیر خواب بدون لباس،تعبیر خواب بدون لباس بودن،خواب بد در بارداری،خواب بد ديدن،خواب بد دیدن،خواب بد دیدن بچه ها،خواب بد دیدن در بارداری،خواب بد دیدن در دوران بارداری،خواب بد دیدن در کودکان،خواب بد دیدن کودک،خواب بد دیدن کودکان،خواب بد دیدن نوزاد،خواب بد دیدن نوزادان،خواب بد صدقه،خواب بد علی ارشدی،خواب بد و صدقه،خواب بدنساز،خواب بدنسازان،خواب بدنسازی،خواب بدون تعبیر،خواب در بدنسازي،خواب در بدنسازی،خواب و بدنسازی،خوابهای بدون تعبیر،دانلود آهنگ علی ارشدی خواب بد،دانلود اهنگ خواب بد از علی ارشدی،دانلود اهنگ خواب بد علی ارشدی،دانلود خواب بد علی ارشدی،درمان بدخوابی کودکان،درمان بي خوابي در دوران بارداري،درمان بی خوابی در دوران بارداری،درمان بی خوابی در شب،درمان بی خوابی نوزادان در شب،درمان خواب بد ديدن،دلايل خواب بد ديدن،دلایل بدخوابی کودکان،دلایل بی خوابی نوزادان در شب،دليل خواب بد ديدن،دلیل بدخوابی کودک یک ساله،دلیل بی خوابی نوزادان در شب،دلیل خواب بد دیدن کودکان،دیدن خواب بد در بارداری،ساعت خواب بدنساز،ساعت خواب بدنسازان،شعر بی خوابی شب،شعر بی خوابی مجید یحیایی،شعر بی خوابی محمد مختاری،شعرهای بی خوابی،علت بدخوابی کودک یک ساله،علت بدخوابی کودکان،علت بدخوابی کودکان در شب،علت بي خوابي در دوران بارداري،علت بي خوابي نوزادان در شب،علت بی خوابی در شب،علت بی خوابی نوزاد در شب،علت خواب بد ديدن،علت خواب بد دیدن در کودکان،علل بي خوابي نوزادان در شب،علل بی خوابی در دوران بارداری،عوارض بی خوابی در شب،متن آهنگ خواب بد علی ارشدی،متن خواب بد علی ارشدی،میزان خواب بدنسازی

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت