ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

خوابیدن زیاد چه بلایی سر بدن می آورد؟

نویسنده: احمد اعجازی

خوابیدن زیاد چه بلایی سر بدن می آورد؟

,خوابیدن زیاد در دوران بارداری,خواب زیاد در دوران بارداری,خواب زیاد در دوران حاملگی,علت خواب زیاد در دوران بارداری,عوارض خواب زیاد در دوران بارداری,خواب زیاد دوران بارداری,خوابیدن زیاد نشانه چیست,خواب آلودگی زیاد نشانه چیست,خواب زیاد نوزاد نشانه چیست,خواب دیدن زیاد نشانه چیست,خواب زیاد کودک نشانه چیست,تمایل به خواب زیاد نشانه چیست,خواب زیاد دربارداری نشانه چیست,زیاد خوابیدن کودک نشانه چیست,زیاد خوابیدن نشانه ی چیست,خستگی و خواب زیاد نشانه چیست,خوابیدن زیاد,خوابیدن زیاد نوزاد,خوابیدن زیاد در بارداری,خوابیدن زیادی,خوابیدن زیاد نوزادان,خوابیدن زیاد مرغ عشق,خوابیدن زیاد عروس هلندی,خوابیدن زیاد از چیست,خوابیدن زیاد نوزاد سه ماهه,خوابیدن زیاد نوزاد,خواب زیاد نوزاد,خواب زیاد نوزاد,خواب زیاد نوزاد تازه متولد شده,خواب زیاد نوزادان,خواب زیاد نوزاد سه ماهه,خواب زیاد در بارداری,خوابیدن زیاد در بارداری,خواب زیاد در اوایل بارداری,خواب زیاد بارداری,خواب زیاد در بارداری و جنسیت جنین,خواب زیاد در بارداری نشانه چیست,عوارض خواب زیاد در بارداری,علت خوابیدن زیادی,خواب زیاد نوزادان,خواب زیاد مرغ عشق,علت زیاد خوابیدن مرغ عشق,دلیل زیاد خوابیدن مرغ عشق,علت خواب زیاد عروس هلندی,خواب زیاد عروس هلندی,خواب زیاد از چیست,خواب زیاد ناشی از چیست,علت خواب زیاد از چیست,زیاد خوابیدن نشانه چیست,زیاد خوابیدن کودک نشانه چیست,زیاد خوابیدن نشانه ی چیست,زیاد خوابیدن نوزاد,زیاد خوابیدن نوزاد,زیاد خوابیدن نوزاد 4 ماهه,زیاد خوابیدن نوزادان,زیاد خوابیدن نوزاد سه ماهه,زیاد خوابیدن نوزاد تازه متولد شده,زیاد خوابیدن نوزاد دو ماهه,زیاد خوابیدن نوزاد 3 ماهه,زیاد خوابیدن نوزاد ده روزه,دلیل زیاد خوابیدن نوزاد,زیاد خوابیدن گربه ها,علت زیاد خوابیدن گربه ها,زیاد خوابیدن,زیاد خوابیدن در دوران بارداری,زیاد خوابیدن در بارداری,زیاد خوابیدن کودکان,زیاد خوابیدن گربه,خوابیدن زیاد در بارداری,عوارض زیاد خوابیدن در بارداری,خواب زیاد نوزاد 4 ماهه,دلیل زیاد خوابیدن نوزادان,علت زیاد خوابیدن کودکان,زیاد خوابیدن کودک,زیاد خوابیدن در کودکان,علت زیاد خوابیدن گربه,دلیل زیاد خوابیدن گربه,زیاد خوابیدن بچه گربه,علت زیاد خوابیدن بچه گربه,مضرات زیاد خوابیدن

هر چه افراد بیشتر بخوابند، بیشتر مستعد اضافه وزن می گردند

 

خواب نیاز فیزیولوژیک بدن است و باعث بازسازی تعادل جسمی، روحی و حفظ انرژی می شود. ما به طور متوسط در شبانه‌روز به 7 تا 8 ساعت خواب نیازمندیم.

تحقیقات نشان می‌دهد خواب کمتر از 3 ساعت و نیم و بیشتر از 8 ساعت و نیم، احتمال مرگ و میر را تا 15 ‌درصد افزایش می ‌دهد. بنابراین کم‌ خوابی و پرخوابی هر دو می ‌توانند خطرساز باشند. در این میان خواب زیاد اگرچه بیماری نیست، ولی می تواند نشانه بیماری باشد به طوری که افرادی که بیش از حد می‌ خوابند نسبت به سایر افراد، بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری‌ هایی نظیر دیابت و چاقی قرار دارند.

 

در اینجا 6 عارضه جسمی و روانی ناشی از خواب زیاد در شبانه روز معرفی شده است:
خستگی تمام وقت: ساعت بیولوژیکی بدن نیاز به برنامه ثابتی دارد. اگر خواب و بیداری تان زمان مشخصی ندارد، کارایی تان را نیز از دست می دهید.درست است که آخر هفته ها و روزهای تعطیل برنامه خواب همه به هم می ریزد اما با این حال باید سعی کنید زمان خواب و بیداری تان را تنظیم کنید. نتایج پژوهش های اخیر نشان می دهند افرادی که ساعت مشخصی برای خواب و بیداری ندارند حتی اگر زیاد هم خوابیده باشند، باز هم احساس خستگی می کنند.

 

خطر ابتلا به بیماری های قلبی: بیماری های قلبی در حال حاضر علت اصلی مرگ و میر در ایالات متحده است و در این میان خواب بیش از 9 ساعت در شبانه روی شانس ابتلا به این بیماری ها را تا 34 درصد افزایش می دهد. در این میان شانس ابتلای زنان به بیماری های قلبی ناشی از خواب زیاد، نسبت به مردان بیشتر است.

 

افزایش وزن: تحقیقات نشان می دهد کم خوابی به میزان 27 درصد و خواب زیاد به میزان 25 درصد خطر ابتلا به چاقی را افزایش می دهد. مسلما زمانی که شما بیشتر می خوابید، کمتر تحرک دارید و در نتیجه کالری کمتری هم می سوزانید.

 

خطر ابتلا به دیابت: هر چه افراد بیشتر بخوابند، بیشتر مستعد اضافه وزن می گردند و اضافه وزن مقاومت به انسولین را افزایش می دهد که نتیجه آن نیز افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع دو است. خواب بیش از حد اختلالاتی را در متابولیسم گلوکز به وجود می‌ آورد و حساسیت به انسولین را کاهش می دهد.

 

کاهش تمرکز: بر اساس تحقیقات انجمن طب سالمندان آمریکا، خواب مزمن و طولانی مدت می تواند تاثیرات منفی بر روی تمرکز در انجام کارهای روزمره داشته باشد.

 

مرگ زودرس: مطالعات اپیدمیولوژیک در مقیاس بزرگ نشان داده اند که خواب طولانی مدت با مرگ زودرس ارتباط دارد. البته هنوز علت دقیق این ارتباط مشخص نیست ولی ظاهرا التهاب در این میان نقش جدی دارد. افزایش خواب و به تبع آن ابتلا به اضافه وزن و چاقی، التهاب در بدن را افزایش داده و خود عامل خطری برای ابتلا به بیماری های قلبی، دیابت و در نهایت مرگ زودرس است.

 

افسردگی: خواب زیاد و افسردگی می توانند علت و معلول هم باشند به این معنی که هم افسردگی منجر به خواب طولانی مدت می شود و هم خواب بیش از حد، خطر ابتلا به افسردگی را افزایش می دهد. افراد مبتلا به پرخوابی دو برابر بیش از سایرین در معرض خطر افسردگی هستند.

برچسب ها : تمایل به خواب زیاد نشانه چیست،خستگی و خواب زیاد نشانه چیست،خواب آلودگی زیاد نشانه چیست،خواب دیدن زیاد نشانه چیست،خواب زياد نوزاد،خواب زياد نوزادان،خواب زیاد از چیست،خواب زیاد بارداری،خواب زیاد در اوایل بارداری،خواب زیاد در بارداری،خواب زیاد در بارداری نشانه چیست،خواب زیاد در بارداری و جنسیت جنین،خواب زیاد در دوران بارداری،خواب زیاد در دوران حاملگی،خواب زیاد دربارداری نشانه چیست،خواب زیاد دوران بارداری،خواب زیاد عروس هلندی،خواب زیاد کودک نشانه چیست،خواب زیاد مرغ عشق،خواب زیاد ناشی از چیست،خواب زیاد نوزاد،خواب زیاد نوزاد 4 ماهه،خواب زیاد نوزاد تازه متولد شده،خواب زیاد نوزاد سه ماهه،خواب زیاد نوزاد نشانه چیست،خواب زیاد نوزادان،خوابيدن زياد در بارداري،خوابيدن زياد نوزاد،خوابیدن زیاد،خوابیدن زیاد از چیست،خوابیدن زیاد در بارداری،خوابیدن زیاد در دوران بارداری،خوابیدن زیاد عروس هلندی،خوابیدن زیاد مرغ عشق،خوابیدن زیاد نشانه چیست،خوابیدن زیاد نوزاد،خوابیدن زیاد نوزاد سه ماهه،خوابیدن زیاد نوزادان،خوابیدن زیادی،دلیل زیاد خوابیدن گربه،دلیل زیاد خوابیدن مرغ عشق،دلیل زیاد خوابیدن نوزاد،دلیل زیاد خوابیدن نوزادان،زياد خوابيدن نوزاد،زیاد خوابیدن،زیاد خوابیدن بچه گربه،زیاد خوابیدن در بارداری،زیاد خوابیدن در دوران بارداری،زیاد خوابیدن در کودکان،زیاد خوابیدن کودک،زیاد خوابیدن کودک نشانه چیست،زیاد خوابیدن کودکان،زیاد خوابیدن گربه،زیاد خوابیدن گربه ها،زیاد خوابیدن نشانه چیست،زیاد خوابیدن نشانه ی چیست،زیاد خوابیدن نوزاد،زیاد خوابیدن نوزاد 3 ماهه،زیاد خوابیدن نوزاد 4 ماهه،زیاد خوابیدن نوزاد تازه متولد شده،زیاد خوابیدن نوزاد ده روزه،زیاد خوابیدن نوزاد دو ماهه،زیاد خوابیدن نوزاد سه ماهه،زیاد خوابیدن نوزادان،علت خواب زیاد از چیست،علت خواب زیاد در دوران بارداری،علت خواب زیاد عروس هلندی،علت خوابیدن زیادی،علت زیاد خوابیدن بچه گربه،علت زیاد خوابیدن کودکان،علت زیاد خوابیدن گربه،علت زیاد خوابیدن گربه ها،علت زیاد خوابیدن مرغ عشق،عوارض خواب زیاد در بارداری،عوارض خواب زیاد در دوران بارداری،عوارض زیاد خوابیدن در بارداری،مضرات زیاد خوابیدن

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت