ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

خانه نقلی خود را زیباتر کنید

نویسنده: علی باستانی

خانه نقلی خود را زیباتر کنید

 

 

خانه نقلی کاشان,خانه نقلی کاشان قیمت,خانه نقلی کاشان تلفن,خانه نقلی کاشان,هتل خانه نقلی کاشان,خانه نقلی در کاشان,خانه های نقلی کاشان,رزرو خانه نقلی کاشان,خانه ی نقلی کاشان,خانه سنتی نقلی کاشان,خانه نقلی شیراز,خانه نقلی در کاشان,خانه تاریخی نقلی در کاشان,خانه نقلی کاشان,خانه نقلی کاشان قیمت,خانه نقلی کاشان,خانه نقلی کاشان تلفن,هزینه اقامت در خانه نقلی کاشان,خانه نقلی من و تو,خونه نقلی ما,خانه نقلی کاشان قیمت,خانه نقلی من و پیمان,خانه نقلی شیک,خانه های نقلی شیک,اقامتگاه خانه نقلی

 

 

در خانه های نقلی نمی توان خیلی وسایل چید. چون شلوغ و به جای قشنگی، موجب زشتی دکوراسیون می شوند. اما برخی از وسایلی که چند منظوره هستند یا یک سری ترفندهایی که علاوه بر تزئین، خاصیت کاربردی هم دارند، می توانید در این خانه های نقلی استفاده کنید.

در خانه نقلی نمی توان خیلی وسایل چید. مثلا میزغذاخوری چرخ دار در آشپزخانه یا مبل کوسنی در فضای نشیمن. برای آگاهی از ایده های بیشتر، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

1. قلاب های دیواری

خانه نقلی خود را زیباتر کنید

خانه های نقلی برای قرار دادن خرده‌ریزه‌ها هیچ جایی ندارد. برای قرار دادن خرده ریزه‌ها هیچ جایی ندارید؛ دست به دامن دیوار شوید. زیورآلات و وسایلی که استفاده زیادی دارند را اگر در یک ظرف یا جعبه درون کشو بگذارید، دایم باید درگیر باز کردن گره آنها از هم باشید و این امر خسته کننده خواهد شد. اما با نصب انواع قلاب های تزئینی و کاربردی به دیوار، علاوه بر دم دست بودن این وسایل، به عنوان تزئین اتاق خواب یا فضای اطراف آینه ایده جالبی برای خانه نقلی است.

2. مبل های کوسنی چند منظوره

خانه نقلی خود را زیباتر کنید

کوسن استفاده های متفاوتی برای خانه های نقلی دارد. باید از هر کسی که عقلش رسیده تا برای اولین بار مبل کوسنی را درست کند، تشکر فراوان کرد. این مبل ها استفاده های متفاوت برای خانه های نقلی دارند و به گونه‌ای می توان گفت آچار فرانسه مبلمانِ خانه هستند. میز جلوی مبل، میز بغل مبل، صندلی اضافه برای مهمان ها و زیرپایی برای مواقعی که می خواهید روی مبل لم دهید، از جمله کاربردهای این مبل های کوچک هستند.

3. صندوقچه گنج

خانه نقلی خود را زیباتر کنید

صندوق های قدیمی گزینه ی مناسبی برای اتاق نشیمن خانه نقلی هستند. صندوق های قدیمی یا انواع تزئینی گزینه های بسیار عالی برای اتاق نشیمن خانه های نقلی هستند. هم از سطح رویی آنها و هم از فضای داخلیشان، می توانید به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. در داخل آن وسایل اضافی را بگذارید و به عنوان انباری بهره بگیرید. روی آن را نیز به عنوان عسلی یا میز کنار مبل استفاده کنید. اتفاقا به دلیل شکل زیبا و متفاوتی که دارد، به زیباتر شدن دکور فضای خانه های نقلی هم کمک بسیاری می کند.

4. شیشه های مربا و رب و …

خانه نقلی خود را زیباتر کنید

لازم نیست برای ذخیره مواد غذایی، وسایل آرایشی، بهداشتی یا غیره شیشه های فانتزی خریداری کنید. از همان شیشه های مربا، عسل، رب و … که در خانه دارید، بهره بگیرید. آنها را بشویید و تمیز کنید. از این شیشه ها برای ادویه، حبوبات یا دیگر خوراکی های ریز آشپزخانه و همچنین، وسایل کوچک روی میز توالت می توان بهره گرفت و برای یک خانه نقلی بسبار مناسب است. برای زیبایی بیشتر آنها، می توانید از روبان های یک شکل و یک رنگ کمک بگیرید و به سلیقه خودتان دور شیشه ها بپیچید.

5. آینه دیواری

خانه نقلی خود را زیباتر کنید

آیینه ی دیواری باعث بزرگتر نشان دادن خانه نقلی می شود. آینه روی دیوار خانه های نقلی این توهم را ایجاد می کند که فضا بزرگ تر است. آینه محدودیت دیوار را از بین می برد و آن حس خفگی که اصولا در جاهای کوچک احساس می شود، دیگر وجود نخواهد داشت.

6. آبچکان بالای سینک

خانه نقلی خود را زیباتر کنید

آبچکان بالای سینک نه تنها مناسب برای خانه های نقلی است بلکه جنبه تزئینی نیز دارد. در بسیاری از خانه های نقلی آبچکان در کنار سینک ظرفشویی قرار داده می شود. اما بهترین کار این است که آن را در بالای سینک نصب کنید. این کار کمک می کند تا فضای اطراف ظرفشویی باز شود. این سبدها به قدری بزرگ و جاگیر هستند که با برداشتنشان فضای سینک به کلی تغییر چهره می دهد و بازتر می شود. حتی می توانید از قلاب های بزرگ برای قابلمه و تابه ها استفاده کنید. همین ایده نه تنها مناسب برای خانه های نقلی است بلکه جنبه تزئینی نیز دارد.

7. رنگ سفید

خانه نقلی خود را زیباتر کنید

رنگ سفید باعث می شود که فضای خانه های نقلی بزرگ تر نشان داده شود . هر وقت شک دارید و نمی دانید چه رنگی برای خانه نقلی شما مناسب است، رنگ سفید را انتخاب کنید. اگر خانه پنجره کمی دارد و نور کافی به شما نمی رسد، رنگ سفید گزینه مناسبی است. زیرا نورهای موجود را منعکس می کند و موجب روشنایی بیشتر فضا می شود. این رنگ را برای دیوار، سقف، قاب پنجره، کابینت ها و … به کار بگیرید.

8. تاقچه های دیواری

خانه نقلی خود را زیباتر کنید

قرار دادن میز های بزرگ و زیاد در خانه های نقلی باعث شلوغی خانه می شود . در خانه های نقلی که جای کمی دارد، خیلی میز نگذارید. به جای آن از دیوارها استفاده کنید. تاقچه های شناور که طراحی زیبایی هم دارند، به میزان مورد نیاز روی دیوار نصب کنید و همه چیزهایی که قرار است روی میز باشند، درون طبقه های آن بچینید. از وسایل دکوری، انواع گلدان های سبز، قاب عکس و کتاب هم برای زیبایی بیشتر چیدمان آن بهره بگیرید.

9. آویز حوله

خانه نقلی خود را زیباتر کنید

در خانه های نقلی که جای کمی دارد، خیلی میز نگذارید. در سرویس بهداشتی خانه نقلی می توانید پشت در آویزهای مخصوص حوله نصب کنید؛ تا هم حوله های مورد نیازتان دم دست باشد و هم در فضا صرفه جویی کرده باشید.

10. چوب رختی های مخملی و قرمز

خانه نقلی خود را زیباتر کنید

در خانه های نقلی چوب رختی باعث نظم و زیبایی کمدتان می شود. استفاده از این چوب رختی، نوعی نظم و زیبایی ویژه به کمد لباس می دهد و با خیال راحت می توانید حتی در کمد را باز بگذارید.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت