ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

خانه نشینی 730 هزار فوق‌ لیسانس

نویسنده: علی باستانی

خانه نشینی 730 هزار فوق‌ لیسانس

 

 

لیسانس به انگلیسی,لیسانس,لیسانس به پزشکی,لیسانس در آلمان,لیسانس به انگلیسی چی میشه,لیسانس داروسازی,لیسانس فروشی,لیسانس حقوق,لیسانس بیکار,لیسانس مدیریت بازرگانی,لیسانس به پزشکی,لیسانس به پزشکی 92,لیسانس به پزشکی دانشگاه تهران,لیسانس به پزشکی دوره هشتم,لیسانس به پزشکی 94-95,لیسانس به پزشکی دانشگاه ازاد,لیسانس به پزشکی 93,لیسانس به پزشکی بالینی,لیسانس به پزشکی چیست,لیسانس به پزشکی خارج,لیسانس در آلمان,لیسانس آلمان,فوق لیسانس در آلمان,تحصیل لیسانس در آلمان,پذیرش لیسانس در آلمان,تحصیل فوق لیسانس در آلمان,شرایط فوق لیسانس در آلمان,دوره فوق لیسانس در آلمان,تحصیل در مقطع لیسانس در آلمان,شرایط تحصیل فوق لیسانس در آلمان,لیسانس به انگلیسی چی میشه,فوق لیسانس به انگلیسی چی میشه؟,مدرک لیسانس به انگلیسی چی میشه,لیسانس داروسازی,لیسانس داروسازی در ایران,لیسانس داروسازی در هند,لیسانس داروسازی بدون کنکور,لیسانس به داروسازی,فوق لیسانس داروسازی,لیسانس شیمی به داروسازی,لیسانس فروشی,لیسانس فروشی با استعلام,مدرک لیسانس فروشی,فوق لیسانس فروشی,مدرک فوق لیسانس فروشی,لیسانس حقوق,لیسانس حقوق به انگلیسی,لیسانس حقوق بدون کنکور,لیسانس حقوق استخدام,لیسانس حقوق چند واحد است,لیسانس حقوق پیام نور,لیسانس حقوق ثبتی,لیسانس حقوق بیکار,لیسانس حقوق قضایی,لیسانس حقوق دانشگاه پیام نور,لیسانس بیکار,لیسانس بیکارم,لیسانس بیکار عباس ویسی,لیسانس بیکاری,لیسانس مکانیک بیکار,فوق لیسانس بیکار,لیسانس عمران بیکار,لیسانس کامپیوتر بیکار,لیسانس های بیکار,فوق لیسانس بیکارم,لیسانس مدیریت بازرگانی,لیسانس مدیریت بازرگانی به انگلیسی,کارشناسی مدیریت بازرگانی,کارشناسی مدیریت بازرگانی بدون کنکور,کارشناسی مدیریت بازرگانی علمی کاربردی,کارشناسی مدیریت بازرگانی دانشگاه علمی کاربردی,کارشناسی مدیریت بازرگانی به انگلیسی,استخدام لیسانس مدیریت بازرگانی,فوق لیسانس مدیریت بازرگانی,استخدامی لیسانس مدیریت بازرگانی

 

 

آمارهای اشتغال‌زایی در دولت یازدهم رنگ و بوی خوبی ندارد، تا جایی که مطابق آمارهای وزارت کار در حال حاضر حدود 730 هزار نفر با داشتن مدرک فوق لیسانس و دکترا بیکار هستند.  این یک نمونه از وضعیت نابه سامان بازار کار است.

وزارت کار در گزارش خود از وضعیت بازار کار کشور در دوره 9 ساله 1384 تا 1393، آمارهای جالبی را ارائه کرده است.

مطابق این گزارش  تعداد غیرفعالان اقتصادی کشور در سال 84 به میزان 33 میلیون و 469 هزار نفر بوده، این تعداد در سال 93 به 40 میلیون  و 198هزار نفر افزایش یافته است. از سویی، تعداد بیکاران از 2 میلیون و 674 هزارنفر به 2 میلیون  و 514هزارنفر رسیده است.

همچنین تعداد جمعیت باسواد غیرفعال اقتصادی در سال 84به میزان 27میلیون و 477هزار نفر بوده که این تعداد با افزایش نسبتاً بالایی به 33میلیون و 256هزارنفر در سال گذشته رسیده است؛ بنابراین در یک دوره 9ساله بر تعداد جمعیت غیرفعال اقتصادی کشور که اتفاقاً در سن کار هم قرار دارند، 5میلیون و 778هزار و 460نفر افزوده شده است.

*آمار وزارت کار:730هزاردکتر بیکار در کشور

بر اساس آمار وزارت کار، در سال 1384 تعداد 2میلیون و 115هزار نفر دارای تحصیلات فوق دیپلم و لیسانس بودند که بعد از فراغت از تحصیل به جای فعالیت در بازار کار، همچنان در صف بیکاران هستند. این تعداد در سال 93به میزان 5میلیون و 212هزار نفر تنها در این دو گروه فارغ التحصیل افزایش یافته است.

مطابق این گزارش، تعداد 601 هزار نفر با مدرک فوق لیسانس و دکتری حرفه ای و تخصصی، غیر فعال هستند. اگر تعداد افرای بیکار دارای مدرک بالاتر از فوق لیسانس را به 601 هزار بیکار (فوق لیسانس و دکتری حرفه ای و تخصصی) اضافه کنیم، حدود 730 هزار نفر دکتری خانه نشین داریم.

در مقابل این آمار، در دوره 84تا 93تعداد 787هزار نفر نیز با مدرک فوق لیسانس و دکتری تخصصی و حرفه ای موفق به ورود به بازار کار شده اند؛ بنابراین تصور اینکه بعد از پایان تحصیلات، اشتغال در بازار کارکشور مهیا است، خیال نادرستی است.

اما درمقابل این وضعیت صحبت های روز گذشته سخنگوی دولت به گونه ای است که انگار مشکلی در بازار بلبشوی کار وجود ندارد.

نوبخت در جدیدترین اظهارات خود با اشاره به آمارهای اشتغال در سال 94  گفت: در سال گذشته براساس طرح آمارگیری، نیروی کار کشور با افزایش نرخ مشارکت مواجه شد. به شکلی که نرخ مشارکت نیروی کار از 37.2 درصد در سال 93 به 38.2 درصد درسال 94 افزایش یافت.

نوبخت ادامه داد: جمعیت فعال کشور نیز از  23 میلیون نفر در این سال به حدود 24 میلیون نفر افزایش یافت و حدود 667 هزار نفر به جمعیت شاغل اضافه شد و جمعیت شاغل کشور به حدود 21 میلیون و 972 هزار نفر رسید.

*بیکاری افزایش یافت

وی به جمعیت بیکاران کشور نیز گفت: در سال گذشته جمعیت بیکاران کشور از دو میلیون و 514 هزار نفر به حدود دو میلیون و 729 هزار نفر رسید و جمعیت شاغلی که در بخش‌های مختلف به اشتغال رسیدند در بخش‌های مختلف کشاورزی و خدمات  جذب شدند و جذب بخش صنعت از سایر بخش‌ها کمتر بود.

سخنگوی دولت تصریح کرد: با توجه به اینکه در سال گذشته 827 هزار نفر نیروی جدید وارد بازار کار شدند حدود 600 هزار نفر توانستند موفق به اشتغال شدند.

با آمارهای مذکور می‌توان این نتیجه را گرفت، در میان شاخص‌های کلان اقتصادی، بیکاری از جمله مواردی است که در دولت روحانی بهبودی نداشته است تا جایی که آمارها نشان‌ می‌دهد که در دولت یازدهم نرخ بیکاری در کشور افزایش یافته است.

برچسب ها : استخدام لیسانس مدیریت بازرگانی،استخدامی لیسانس مدیریت بازرگانی،پذیرش لیسانس در آلمان،تحصیل در مقطع لیسانس در آلمان،تحصیل فوق لیسانس در آلمان،تحصیل لیسانس در آلمان،خانه نشینی،دوره فوق لیسانس در آلمان،شرایط تحصیل فوق لیسانس در آلمان،شرایط فوق لیسانس در آلمان،فوق‌ لیسانس،فوق لیسانس به انگلیسی چی میشه؟،فوق لیسانس بیکار،فوق لیسانس بیکارم،فوق لیسانس داروسازی،فوق لیسانس در آلمان،فوق لیسانس فروشی،فوق لیسانس مدیریت بازرگانی،کارشناسی مدیریت بازرگانی،کارشناسی مدیریت بازرگانی بدون کنکور،کارشناسی مدیریت بازرگانی به انگلیسی،کارشناسی مدیریت بازرگانی دانشگاه علمی کاربردی،کارشناسی مدیریت بازرگانی علمی کاربردی،لیسانس،لیسانس آلمان،لیسانس به انگلیسی،لیسانس به انگلیسی چی میشه،لیسانس به پزشکی،لیسانس به پزشکی 92،لیسانس به پزشکی 93،لیسانس به پزشکی 94+95،لیسانس به پزشکی بالینی،لیسانس به پزشکی چیست،لیسانس به پزشکی خارج،لیسانس به پزشکی دانشگاه ازاد،لیسانس به پزشکی دانشگاه تهران،لیسانس به پزشکی دوره هشتم،لیسانس به داروسازی،لیسانس بیکار،لیسانس بیکار عباس ویسی،لیسانس بیکارم،لیسانس بیکاری،لیسانس حقوق،لیسانس حقوق استخدام،لیسانس حقوق بدون کنکور،لیسانس حقوق به انگلیسی،لیسانس حقوق بیکار،لیسانس حقوق پیام نور،لیسانس حقوق ثبتی،لیسانس حقوق چند واحد است،لیسانس حقوق دانشگاه پیام نور،لیسانس حقوق قضایی،لیسانس داروسازی،لیسانس داروسازی بدون کنکور،لیسانس داروسازی در ایران،لیسانس داروسازی در هند،لیسانس در آلمان،لیسانس شیمی به داروسازی،لیسانس عمران بیکار،لیسانس فروشی،لیسانس فروشی با استعلام،لیسانس کامپیوتر بیکار،لیسانس مدیریت بازرگانی،لیسانس مدیریت بازرگانی به انگلیسی،لیسانس مکانیک بیکار،لیسانس های بیکار،مدرک فوق لیسانس فروشی،مدرک لیسانس به انگلیسی چی میشه،مدرک لیسانس فروشی،هزار فوق‌ لیسانس

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت