ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

حل مشکل خواب آلودگی هنگام درس خواندن و مطالعه کردن

نویسنده: admin

حل مشکل خواب آلودگی هنگام درس خواندن و مطالعه کردن (1)

حل مشکل خواب آلودگی هنگام درس خواندن و مطالعه کردن خواب هنگام درس جلوگیری از خواب هنگام درس خواندن خواب آلودگی هنگام درس خواندن خواب آلودگی هنگام درس رفع خواب آلودگی هنگام درس خواندن درمان خواب الودگی هنگام درس خواندن علت خواب الودگی هنگام درس خواندن رفع خواب آلودگی رفع خواب آلودگی هنگام مطالعه رفع خواب آلودگی صبح رفع خواب آلودگی و خستگی رفع خواب آلودگی در محل کار رفع خواب آلودگی و کسالت رفع خواب آلودگی هنگام رانندگی رفع خواب آلودگی بهاری رفع خواب آلودگی چشم رفع احساس خواب آلودگی رفع خواب آلودگی بعد از غذا رفع خواب آلودگی بهار درمان خواب آلودگی بهاری درمان خواب آلودگی در بهار درمان خواب آلودگی فصل بهار درمان خواب آلودگی و بی حالی برای رفع خواب آلودگی برای رفع خواب آلودگی چه کنیم برای رفع خواب آلودگی چه باید کرد تکنیک های رفع خواب آلودگی جهت رفع خواب آلودگی درمان خواب آلودگی چیست؟ چگونگی رفع خواب آلودگی راه حل رفع خواب آلودگی رفع حالت خواب آلودگی رفع بی حالی و خواب آلودگی رفع خستگی و خواب آلودگی رفع خواب آلودگی در بهار رفع خواب آلودگی در محل کار رفع خواب آلودگی در محیط کار رفع خواب آلودگی در روز رفع خواب آلودگی در صبح درمان خواب آلودگی در روز درمان خواب آلودگی در طول روز درمان خواب آلودگی روزانه راههای رفع خواب آلودگی روش رفع خواب آلودگی روشهای رفع خواب آلودگی راهی برای رفع خواب آلودگی راه هایی برای رفع خواب آلودگی رفع خواب آلودگی زیاد درمان خواب آلودگی زیاد رفع سریع خواب آلودگی درمان خواب آلودگی طب سنتی درمان خواب آلودگی شدید رفع خواب آلودگی صبحگاهی درمان خواب آلودگی صبح درمان خواب آلودگی در صبح درمان خواب آلودگی در طب سنتی درمان خواب آلودگی با طب سنتی مواد غذایی برای رفع خواب آلودگی رفع خواب آلودگی فصل بهار رفع خواب آلودگی در فصل بهار درمان خواب آلودگی قناری قرص رفع خواب آلودگی درمان خواب آلودگی و کسلی رفع کسلی و خواب آلودگی رفع خواب آلودگی گیاهی داروی گیاهی برای رفع خواب آلودگی داروهای گیاهی برای رفع خواب آلودگی درمان خواب آلودگی با گیاهان دارویی گیاه رفع خواب آلودگی داروی گیاهی رفع خواب آلودگی گیاهی برای رفع خواب آلودگی گیاهان دارویی برای رفع خواب آلودگی درمان خواب آلودگی مزمن رفع مشکل خواب آلودگی نوشیدنی برای رفع خواب آلودگی راه های رفع خواب آلودگی روش های رفع خواب آلودگی

آیا موقع درس خواندن خوابتان می برد؟

خوابیدن یک فرایند طبیعی است که در فاصله های زمانی خاص رخ می دهد و خواب بهترین راه برای استراحت بدن است. اما مهم است که واقعیت هایی مانند کجا بخوابیم، چه مدت بخوابیم و چه وقت بخوابیم را در نظر بگیریم.

بعضی ها بعد از غذاخوردن یا در حال رانندگی و یا حتی هنگام مطالعه دچار خواب آلودگی می شوند. دلیل همه این ها ممکن است به نوع غذایی که ما می خوریم، محیط و سلامتی بدن ما بستگی داشته باشد.

دلایل خواب آلودگی هنگام مطالعه ممکن است:
– وضعیت و حالتی باشد که ما هنگام خواندن داریم.
– خواندن در یک زمان نامناسب باشد.
– نوع کتابی که ما می‌خوانیم، باشد.

بیشتر مردم هنگام خواندن یک مطلب، یک حالت راحت دارند که از فعالیت بدنی جلوگیری می کند. این عامل باعث می شود که اسید لاکتیک وارد خون و مایع بین سلولی شود و بدن خسته شود.
اسیدلاکتیک، مقدار زیادی از اکسیژن خون را جذب می کند.
با توجه به کاهش اکسیژن خون، مغز خسته می شود و ما هنگام مطالعه، احساس خواب آلودگی می کنیم.

برای جلوگیری از خواب آلودگی هنگام مطالعه به توصیه های زیر عمل کنید:
– سعی کنید هنگام مطالعه، صاف و درست بنشینید.
– از مطالعه، در وضعیت درازکشیده خودداری کنید، چون مغز باید همزمان دو وظیفه خوابیدن و مطالعه را اجرا کند.
– از ماندن در یک وضعیت ثابت برای مدت طولانی اجتناب کنید. زمانی که برای مدت طولانی مطلبی را می خوانید، یک تاثیر خواب آور روی ذهن دارد.
– هنگام مطالعه، به طور پی در پی وضعیت بدنی خود را تغییر دهید تا تمرکزتان افزایش یابد.
–  هنگام مطالعه، در فاصله های زمانی کوتاه، فعالیت بدنی داشته باشید.
– گاهی اوقات با صدای بلند مطلب را بخوانید.
– مطالعه در زمان مناسب بسیار مهم است.
– وقتی احساس خواب آلودگی می کنید، موضوع های جالب را بخوانید.
– اگر ممکن است یک دوش آب ولرم مایل به سرد بگیرید. این کار انرژی مغز شما را بالا می برد.

نکاتی که در بالا ذکر شد برای جلوگیری از خواب آلودگی به هنگام مطالعه مثلا موقع درس خواندن دانش آموزان بود.

 

ولی این را هم باید بگوییم که تحقیقات نشان می دهد که خوابیدن بعد از خواندن و یادگرفتن یک مطلب، باعث می شود که آن مطلب بیشتر و بهتر در یادتان بماند.

پس اگر فکر می کنید که به اندازه کافی مطلبی را خوانده اید و یاد گرفته اید و دیگر خوابتان می آید، بخوابید تا آن مطلب بهتر در ذهنتان بماند و از شب بیداری های طولانی مدت در شب امتحان خودداری کنید.

حل مشکل خواب آلودگی هنگام درس خواندن و مطالعه کردن (2)

اگر می خواهید مطلبی را که در بیداری آموخته اید یادتان بماند، پس از مطالعه اش بخوابید

 

اگر پس از یادگیری مطلبی بخوابید، آن مطلب در یادتان می ماند
خبرهای شگفت انگیز درباره خواب کم نیستند، مثلا این که تقریبا یک سوم عمر انسان ها در خواب می گذرد؛ 12 درصد مردم دنیا فقط خواب های سیاه و سپید می بینند و تلویزیون های رنگی نقش مهمی در افزایش شمار خواب های رنگی مردم داشته اند؛ 5 دقیقه بعد از بیداری نیمی از رویایی را که دیده اید و 10 دقیقه بعد از آن، 90 درصدش را فراموش می کنید؛ یا این که نابیناها هم خواب می بینند، فقط خواب های شان بدون تصویر و پر از عواطف، حس لمس اشیاء، بوها و صداهاست.

از دیگر اخبار عجیب این که کمبود خواب، طول عمر را کم و افراد را مستعد چاقی و سکته می کند؛ اختلال خوابگردی در خواب فقط محدود به راه رفتن نیست و مبتلایان به انواعی از آن ممکن است مطالبی ناجور در خواب بنویسند یا رانندگی کنند یا مرتکب تجاوز و حتی قتل شوند؛ و یا فقط آدمیزاد خواب نمی بیند، بلکه حیوانات هم خواب می بینند، مثلا گربه ها به طور متوسط 70 درصد عمرشان را در خواب می گذرانند.

بیشتر این اخبار را شنیده اید، اما احتمالا خبر ما به گوش تان نخورده است : «اگر بخوابید، یاد می گیرید!»

این خبر، حاصل پژوهش های پروفسوری به نام متیو ویلسون در دانشکده مغز و علوم شناختی دانشگاه کمبریج است.

او مشغول پژوهش درباره فعالیت های مغزی موش ها هنگام سرگردان شدن در ماز بود که وسط کار، به طور تصادفی آزمایشگاه را ترک کرد، در حالی که فرصت نکرده بود، دستگاه ثبت فعالیت های مغزی را از موش ها جدا کند.

پروفسور وقتی برگشت، مدتی در سکوت موش ها را تماشا کرد که خسته از بازی در ماز خواب شان برده بود، اما ناگهان چشمش به دستگاه ثبت فعالیت های مغزی افتاد و نکته ای شگفت انگیز کشف کرد.

پروفسور فهمید که فعالیت مغزی موش هایش در خواب دقیقا مانند زمانی است که آنها در ماز دنبال حل مساله و پیدا کردن راه فرار هستند.

ویلسون بعد از این مشاهدات، مجموعه ای از آزمایش ها را بر روی انسان ها انجام داد تا مطمئن شود وضع فعالیت های مغزی آدمیزاد پس از فکر کردن به یک مساله ، مثل موش، در خواب و بیداری تفاوتی ندارد.

او سرانجام با قطعیت نتیجه گرفت که مغز انسان ها در خواب، تجربیات آموخته شده در بیداری را مرور می کند و در طول این دوره کردن، آموخته هایش را بهتر، کامل تر و عمیق تر یاد می گیرد.

بر این اساس ویلسون و همکارانش پیشنهاد کردند که اگر می خواهید مطلبی را که در بیداری آموخته اید یادتان بماند، پس از مطالعه اش بخوابید.

ضمن این که خوابیدن پیش از امتحان هم به یادآوری مطالب کمک می کند و شاید به همین خاطر در برخی کشورها، کودکان در مدرسه بین ساعت های درسی، ساعتی برای یک چرت کوتاه ظهر دارند.

به این ترتیب اگر در مقطعی از زندگی هستید که باید امتحان هایی را پشت سر بگذارید، یا درس پاسخ بدهید، به جای ریاضت دادن به خودتان در شب بیداری های طولانی و سخت پیش از امتحان، آسوده و با خیال راحت بخوابید و مطمئن باشید آنچه را یاد گرفته اید، پس از خواب بهتر به یاد می آورید.

برچسب ها : برای رفع خواب آلودگی،برای رفع خواب آلودگی چه باید کرد،برای رفع خواب آلودگی چه کنیم،تکنیک های رفع خواب آلودگی،جلوگیری از خواب هنگام درس خواندن،جهت رفع خواب آلودگی،چگونگی رفع خواب آلودگی،حل مشکل خواب آلودگی هنگام درس خواندن و مطالعه کردن،خواب آلودگی هنگام درس،خواب آلودگی هنگام درس خواندن،خواب هنگام درس،داروهای گیاهی برای رفع خواب آلودگی،داروی گیاهی برای رفع خواب آلودگی،داروی گیاهی رفع خواب آلودگی،درمان خواب آلودگي در صبح،درمان خواب آلودگی با طب سنتی،درمان خواب آلودگی با گیاهان دارویی،درمان خواب آلودگی بهاری،درمان خواب آلودگی چیست؟،درمان خواب آلودگی در بهار،درمان خواب آلودگی در روز،درمان خواب آلودگی در طب سنتی،درمان خواب آلودگی در طول روز،درمان خواب آلودگی روزانه،درمان خواب آلودگی زیاد،درمان خواب آلودگی شدید،درمان خواب آلودگی صبح،درمان خواب آلودگی طب سنتی،درمان خواب آلودگی فصل بهار،درمان خواب آلودگی قناری،درمان خواب آلودگی مزمن،درمان خواب آلودگی و بی حالی،درمان خواب آلودگی و کسلی،درمان خواب الودگی هنگام درس خواندن،راه حل رفع خواب آلودگی،راه های رفع خواب آلودگی،راه هایی برای رفع خواب آلودگی،راههای رفع خواب آلودگی،راهی برای رفع خواب آلودگی،رفع احساس خواب آلودگی،رفع بی حالی و خواب آلودگی،رفع حالت خواب آلودگی،رفع خستگي و خواب آلودگي،رفع خواب آلودگي در محل كار،رفع خواب آلودگی،رفع خواب آلودگی بعد از غذا،رفع خواب آلودگی بهار،رفع خواب آلودگی بهاری،رفع خواب آلودگی چشم،رفع خواب آلودگی در بهار،رفع خواب آلودگی در روز،رفع خواب آلودگی در صبح،رفع خواب آلودگی در فصل بهار،رفع خواب آلودگی در محل کار،رفع خواب آلودگی در محیط کار،رفع خواب آلودگی زیاد،رفع خواب آلودگی صبح،رفع خواب آلودگی صبحگاهی،رفع خواب آلودگی فصل بهار،رفع خواب آلودگی گیاهی،رفع خواب آلودگی هنگام درس خواندن،رفع خواب آلودگی هنگام رانندگی،رفع خواب آلودگی هنگام مطالعه،رفع خواب آلودگی و خستگی،رفع خواب آلودگی و کسالت،رفع سریع خواب آلودگی،رفع کسلی و خواب آلودگی،رفع مشکل خواب آلودگی،روش رفع خواب آلودگی،روش های رفع خواب آلودگی،روشهای رفع خواب آلودگی،علت خواب الودگی هنگام درس خواندن،قرص رفع خواب آلودگی،گیاه رفع خواب آلودگی،گیاهان دارویی برای رفع خواب آلودگی،گیاهی برای رفع خواب آلودگی،مواد غذایی برای رفع خواب آلودگی،نوشیدنی برای رفع خواب آلودگی

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت