ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

حفظ شادی زندگی با مصرف میوه و سبزیجات

نویسنده: احمد اعجازی

حفظ شادی زندگی با مصرف میوه و سبزیجات

شادی زندگی ما,شادی زندگی شعر,شادی زندگی من,شادی زندگی,شادی زندگی,شاد زندگی کنیم,شاد زندگی کن,شاد زندگی کردن,شاد زندگی کنید,شاد زندگی,مصرف میوه و سبزیجات,فواید مصرف میوه و سبزیجات,سرانه مصرف میوه و سبزیجات,سرانه مصرف میوه و سبزیجات در ایران,میزان مصرف میوه و سبزیجات,مصرف میوه جات و سبزیجات,مصرف میوه و سبزیجات,فواید مصرف میوه و سبزیجات,سرانه مصرف میوه و سبزیجات,سرانه مصرف میوه و سبزیجات در ایران,میزان مصرف میوه و سبزیجات,مصرف میوه جات و سبزیجات,

تاریخ انتشار : سه شنبه, 22 تیر 1395

یافته های جدید محققان نشان می دهد مصرف هشت وعده یا بیشتر میوه و سبزیجات در روز، علاوه بر کاهش ریسک بروز سرطان و حملات قلبی، می تواند موجب افزایش قابل توجه سطح شادی افراد در زندگی شود.

به گزارش مهر، اندرو اوسوالد، استاد دانشگاه وارویک لندن، در این باره می گوید: «خوردن میوه و سبزیجات به مراتب سریع تر از بهبود سلامت، موجب افزایش شادی در زندگی ما می شود.»

یافته ها نشان داده است که شادی فرد به ازای هر وعده مصرف بیشتر میوه و سبزیجات در روز تا ۸ وعده به شکل پلکانی افزایش می یابد.

افرادی که ۸ وعده در روز میوه می خورند در مقایسه با کسانی که هیچ میوه و سبزی ای مصرف نمی کنند رضایت بیشتری از زندگی شان دارند.

به گفته محققان، فواید روانشناختی مثبت در مدت ۲ سال رژیم غذایی اصلاح شده با میزان میوه و سبزی بیشتر مشخص شد. در این مطالعه، رژیم غذایی ۱۲,۳۸۵ فرد مورد بررسی قرار گرفت و تاثیر آن بر تغییر شادی و رضایتمندی از زندگی شان مورد توجه واقع شد.

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت