ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

حسن معجونی این روزها چه می‌کند؟

نویسنده: علی باستانی

حسن معجونی این روزها چه می‌کند؟

 

حسن معجونی,حسن معجونی و همسرش,حسن معجونی بیوگرافی,حسن معجونی در خندوانه,حسن معجونی سوره,حسن معجونی زنجان,حسن معجونی همسر,حسن معجونی ویکی,حسن معجونی در برنامه خندوانه,تئاتر حسن معجونی,نمایش خرس و خواستگاری,نمایشنامه خرس و خواستگاری,ابر صورتی,ابر صورتی علیرضا محمودی ایرانمهر,ابر صورتی ایرانمهر,نقد داستان ابر صورتی,ابر صورتی,کتاب ابر صورتی,دانلود کتاب ابر صورتی,دانلود داستان ابر صورتی,

 

حسن معجونی که این روزها نمایش «خرس و خواستگاری» را در رشت اجرا می‌کند از اجرای نمایش «ابر صورتی» در جشنواره تئاتر عروسکی تهران مبارک خبر داد.
این هنرمند تئاتر به ما گفت: نمایش «ابر صورتی» را براساس داستانی از علیرضا ایرانمهر برای اجرا در جشنواره تئاتر عروسکی تهران مبارک آماده می‌کنم. متن این نمایش توسط کیوان سرشته نوشته شده و داستان آن در دهه 60 می‌گذرد و درباره‌ی پسری است که به سربازی می‌رود و تیر می‌خورد و می‌میرد و ما درگیر هویت او هستیم.

وی ادامه داد: در این نمایش، عروسک‌ها به صورت محو هستند و حرکت زیادی ندارند و ما بیشتر از امکانات و موقعیت نمایش عروسکی استفاده می‌کنیم.

به گفته او، الکا هدایت و کیوان سرشته به عنوان بازیگران و عروسک‌گردانان در اجرای این نمایش همکاری دارند. هما ساداتیان عروسک‌ساز است و طراحی صحنه را شایران عشایری انجام می‌دهد.

معجونی همچنین از آماده‌سازی نمایش «آشپزخانه» نوشته آرنولد وسکه نیز داد و گفت:این نمایش را با حضور دانشجویان و دیگر دانش‌آموختگان دوره‌های تئاتر تمرین می‌کنم، اما هنوز نمی‌دانم آن را کجا اجرا خواهیم کرد. ممکن است با تالار مولوی گفت‌وگو کنم و نمایش را در این سالن به صحنه بیاوریم.

این کارگردان و مدرس تئاتر افزود: تمرین این تئاتر شش ماه طول می‌کشد چون پروژه سنگینی است و بازیگران زیادی در آن بازی می‌کنند و در حال حاضر من و مهدی چاکری مشغول دراماتورژی متن هستیم.

حسن معجونی از روز 12 مردادماه با بازی در نمایش ایوانوف کار امیررضا کوهستانی در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می‌رود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت