ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

حافظ ناظری: ستاره‌های دنیا را در «ناگفته» دور هم جمع کردم / پنج هزار ساعت ساخت این آلبوم طول کشید

نویسنده: احمد اعجازی

حافظ ناظری: ستاره‌های دنیا را در «ناگفته» دور هم جمع کردم / پنج هزار ساعت ساخت این آلبوم طول کشید

حافظ ناظری ناگفته,حافظ ناظری,حافظ ناظری بعد یازدهم,حافظ ناظری سمفونی رومی,حافظ ناظری جایزه گرمی,حافظ ناظری هوشنگ کامکار,حافظ ناظری بعد یازدهم,حافظ ناظری دانلود,حافظ ناظری البوم,حافظ ناظری ناگفته دانلود,

تاریخ انتشار : یکشنبه, 17 مرداد 1395

اثر «ناگفته» دو سال پیش برای اولین بار در تاریخ خاورمیانه منتشر شد و در مجموع 42 برنده جایزه “گرمی” در این اثر دور هم جمع شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ حافظ ناظری خواننده جوانی است که این روز ها سر و صدای زیادی با آلبوم «ناگفته» به پا کرده و توانسته چندین جایزه بین المللی را نصیب خود کند. او در سال 2015 با این آلبوم برای اولین بار در تاریخ خاورمیانه در شش بخش نامزد دریافت جایزه گرمی شد و توانست برای اولین‌بار رتبه نخست فروش موسیقی کلاسیک دنیا را برای مدتی از آن خود کند.

ناظری پس از کسب این موفقیت ها به ایران آمده و با همراهی شهرام ناظری اقدام به برگزاری کنسرت این آلبوم کرده است؛ کنسرتی که با استقبال خوب مخاطبان همراه بوده و برگزاری اش در فضای بازبرج میلاد با حضور چهار هزار تماشاچی حال و هوای متفاوتی به آن داده است.

به همین بهانه به سراغ این خواننده جوان کشورمان رفتیم تا با او گفتگویی درباره آلبوم «ناگفته» و کنسرت این آلبوم در ایران داشته باشیم.
آقای ناظری شما یک کنسرت ویژه برگزار کردید؛ چهار هزار نفر تماشاگر، فضای باز، برج میلاد؛ هر خواننده‌ای این شانس را ندارد؛ از حال و هوای کنسرت برای ما بگویید؟
باعث افتخار من است که این سعادت را داشتیم تا در مقابل چهار هزار نفر ایرانی فرهیخته و عاشق هنر و حامی هنر کنسرت برگزار کنیم.

به نظر می رسد  42 نفر از آدم هایی که جایزه گرمی را برنده شدند در ساخت این آثار دست داشتند؛ این ارتباط‌ها چطور زده شد و چگونه این اتفاق افتاد با این تعداد افراد؟
همه چیز ساخته شده بود و من یک مجموعه‌ای از موزیسین‌ها و ستاره های دنیا را دور هم جمع کردم برای اثر «ناگفته» که دو سال پیش برای اولین بار در تاریخ خاورمیانه توسط کمپانی سونی منتشر شد و این اساتید هم در مجموع برنده 42 جایزه گرمی بودند که همان اسکار موسیقی است.

نتیجه کار همان چیزی شد که در روز اول خودتان انتظارش را داشتید، بهتر شد یا بدتر؟
اثر پنج هزار ساعت طول کشید تا تمام شد؛ خیلی خیلی دوران واقعا دشوار و سختی بود اما من دوست داشتم. حالا که همچین اتفاق تاریخی برای ایران افتاده بود که کمپانی سونی اقدام به انتشار اولین اثر تاریخ خاورمیانه کرده بود، حق مطلب ادا شود و این اساتید را دور هم جمع کردیم؛ پنج هزار ساعت طول کشید و دیگه حالا باید ببینیم نتیجه آن را مردم دوست داشتند یا نداشتند؛ مردم و تاریخ باید آن را قضاوت بکنند.

برنامه برای آینده چیست؟ این کنسرت جهانی خواهد شد با همین نوازنده‌ها یا با نوازنده های خارجی؟
کارهای من برعکس حرکت می کند؛ این کار اول جهانی شده و بعد به ایران آمد؛ ما این کنسرت را برای اولین بار در سال 2014 در سالن لس آنجلس برگزار کردیم که بزرگترین کنسرت تاریخ موسیقی ایران شد. هفت هزار نفر شرکت کردند و همان موقع که زمان انتشار این کار بود. یک تور دور امریکا و کانادا انجام دادیم و بعد به ایران آمدیم؛ همانطور که گفتم کارهای من یکم برعکس است ما این کارها را کردیم و حالا با ورژن ساده اش به ایران رسیدیم.

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت