ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

جهان هستی شلوغ‌تر از تصور ماست

نویسنده: علی باستانی

%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86-%d9%87%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%b4%d9%84%d9%88%d8%ba%e2%80%8c%d8%aa%d8%b1-%d8%a7%d8%b2-%d8%aa%d8%b5%d9%88%d8%b1-%d9%85%d8%a7%d8%b3%d8%aa

 

,جهان هستی,جهان هستی از کجا امده,جهان هستی چیست؟,جهان هستی چند بعدیه,جهان هستی در قرآن,جهان هستی و کهکشان ها,جهان هستی چگونه شکل گرفت,جهان هستی چقدر بزرگ است,جهان هستی چگونه بوجود امد,جهان هستی از دیدگاه قران,جهان هستی از کجا امده و به کجا میرود,هدف از آفرینش جهان هستی چیست؟,هدف از خلقت جهان هستی چیست,خارج از جهان هستی چیست,شگفتی های جهان هستی چیست,آفرینش جهان هستی در قرآن,پیدایش جهان هستی در قران,جهان هستی چگونه به وجود امد,جهان هستی چگونه به وجود آمده است

 

گروهی بین المللی از پژوهشگران اقدام به اجرای یک تحقیق دقیق در مورد جهان هستی قابل مشاهده نموده و چنین برآورد کرده که تعداد کهکشان های موجود در جهان ده برابر باورهای پیشین می باشد. برای اطلاعات بیشتر در این مورد شما را به خواندن ادامه ی این خبر در بهترین ها در زمین دعوت می کنیم.
اعلام تعداد دقیق کهکشان های موجود در جهان کار سخت و غیرممکنی است. شاید بخشی از علت این عدم آگاهی مربوط به محدودیت های فنی ابزارها و تلسکوپ های امروزی باشد، اما باید وسعت کیهان را نیز در این مورد در نظر گرفت، جهان هستی به اندازه ای بزرگ است که نور ناشی از کهکشان های دور قابل مشاهده از روی زمین نیستند. درنتیجه چیزهایی که می بینیم، جهان قابل مشاهده ی ما را تشکیل داده اما اخترشناسان می دانند هنوز بخش وسیعی وجود داشته که ما قادر به مشاهده ی آن نیستیم.

با این حال این محدودیت ها موجب نومیدی اخترشناسان نشده است. آنها بر اساس تحلیل های تصویرگرهای Deep Field و Ultra Deep Field هابل برآورد کرده حدود 200 میلیارد کهکشان در جهان وجود دارند. با اینکه این برآورد بسیار چشمگیر است، اما آمار جدید کیهانی نشان داده شاید اخترشناسان وسعت جهان را دست کم گرفته باشند.

گروه بین المللی از پژوهشگران اقدام به اجرای تحقیقاتی کرده که طی آن از داده های تعدادی از رصدخانه ها و تلسکوپ ها ازجمله هابل در کنار مدل های ریاضیاتی پیشرفته استفاده کرده اند که قادر به تخمین کهکشان های موجود در مناطق غیرقابل مشاهده از جهان می باشند.

با این داده ها، پژوهشگران یک مدل سه بعدی را ایجاد کرده و با آن تعداد کهکشان های موجود در هر دوره ای که تاریخچه ی جهان هستی ما را تشکیل داده اند، برآورد نموده اند.

این گروه به این نتیجه رسیده که تعداد کهکشان های موجود در جهان هستی قابل مشاهده می تواند تا دو تریلیون کهکشان باشد. بخش اعظمی از این کهکشان ها در زیر آستانه ی تشخیص تلسکوپ های امروزی قرار داشته اما با معرفی نسل بعدی تلسکوپ های فضایی و زمینی بسیاری از این کهکشان ها قابل مشاهده می شوند.

کریستوفر کونسلیک از دانشگاه نوتینگهام و سرپرست این گروه تحقیقاتی گفته است: “می توان تصور کرد هنوز بیشتر از 90 درصد کهکشان های موجود در جهان مطالعه نشده اند. چه کسی می داند با کشف این کهکشان ها پس از بکارگیری نسل آینده ی تلسکوپ ها به چه خصوصیات و ویژگی هایی از جهان دست می یابیم؟ در آینده ای نزدیک، تلسکوپ فضایی جیمز وب قادر به مطالعه ی این کهکشان های نامرئی خواهد بود.”

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت