ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

جلوگیری از سندروم ماه رمضان

نویسنده: احمد اعجازی

جلوگیری از سندروم ماه رمضان

جلوگیری از سندروم داون,جلوگیری از سندروم پیش از قاعدگی,جلوگیری از سندروم دان,جلوگیری از سندروم ادوارد,راههای جلوگیری از سندروم داون,سندروم داون,سندروم روده تحریک پذیر,سندروم استکهلم,سندروم پای بی قرار,سندروم آسپرگر,سندروم شوگرن,سندروم تونل کارپال,سندروم پای بی قرار,سندروم متابولیک,سندروم پیش از قاعدگی,مشکل گوارشی,مشکل گوارشی نوزاد,مشکل گوارشی کودکان,مشکل گوارشی در سگ,مشکل گوارشی مسی,مشکل گوارشی لیونل مسی,مشکلات گوارشی,مشکلات گوارشی در بارداری,مشکلات گوارشی روده,مشکلات گوارشی کودکان,

خوردن وعده سحری راهی برای جلوگیری از سندروم ماه رمضان است

 

خوردن وعده سحری به حدی مهم است که متخصصان مصرف مواد غذایی مفید در این وعده را راهی برای جلوگیری از سندروم ماه رمضان می دانند.
حذف وعده سحری به بهانه های مختلف مثل بیشتر خوابیدن یا سبک تر بودن، مشکلات زیادی را از لحاظ جسمی بخصوص در تابستان با هوای گرم و روزهای بلند ایجاد می کند.

 

با توجه به اینکه مدت زمان غذا نخوردن طولانی است، غلظت کتون‌ها بالا می رود. ( در مواردی که بدن قادر به تامین انرژی از قند نباشد، چربی ها را شکسته و از آنها استفاده می کند که در نتیجه کتون ها ساخته می شوند، با آزاد شدن چربی‌ها، مواد کتونی سمی در کبد تولید و وارد جریان خون شده و در نهایت بیماری خطرناکی را باعث می شود.) بنابراین نخوردن وعده سحر با افزایش کتون‌ها در خون منجر به سردرد، سرگیجه، بی حالی، عصبانیت، کم تحملی، ضعف و افت قندخون می شود این پدیده سندروم ماه رمضان است .

 

سحری کامل، سحری است که با تامین انرژی روزانه و داشتن چربی و پروتئین کافی، از افت قندخون جلوگیری کند و در مجموع مانند یک وعده نهار باشد.
برای وعده سحری مصرف غذاهای پرپروتئین و پرگوشت سرخ شده، غذاهای خشک (مثل کتلت)، فست فودها و انواع کوکوها به دلیل اینکه فرد را در طول روز تشنه می کنند، مناسب نیست اما برعکس، غذاهای مخلوط (مثل لوبیا پلو) و انواع خورشت ها با برنج بهترین گزینه برای این وعده محسوب می شوند.

 

مصرف میوه و سبزیجات در برطرف کردن گرسنگی و تشنگی بدن بخصوص برای روزه‌داری اهمیت دارد. همچنین سالاد به همراه کمی روغن زیتون، آبلیمو یا سرکه و مصرف حبوبات و لبنیات می تواند برای وعده سحری مناسب باشد.

 

نوشیدن آب برای جلوگیری از ایجاد اختلال در روند هضم و جذب غذا باید حداقل نیم ساعت قبل از خوردن سحری باشد. خوردن مواد غذایی شور، خیلی شیرین (مثل زولبیا بامیه)، بسیار تند و دارای ادویه توصیه نمی شود چرا که باعث افت قندخون شده و فرد را در طول روز گرسنه می کند.

 

خواب بعد از خوردن سحری، ترشح اسید و ریفلاکس معده (برگشت محتویات معده به قسمت های فوقانی) را سبب می شود از این رو بهتر است فرد بعد این وعده اصلا نخوابد یا حداقل یک تا یک ساعت و نیم بعد از صرف سحری خوابیده شود.

منبع:salamatnews.com

برچسب ها : آداب سحری خوردن،جلوگیری از سندروم ادوارد،جلوگیری از سندروم پیش از قاعدگی،جلوگیری از سندروم دان،جلوگیری از سندروم داون،جلوگیری از سندروم ماه رمضان،خوردن سحري در رمضان،خوردن سحری تا پایان اذان،خوردن سحری هنگام اذان،راههای جلوگیری از سندروم داون،زمان سحری خوردن،سحري خوردن،سحری،سحری بیاد رویت،سحری چه بخوریم،سحری چه غذاهایی بخوریم؟،سحری چی بپزم،سحری چی درست کنم،سحری خوردن،سحری خوردن بعد از اذان،سحری خوردن در ماه رمضان،سحری ساده،سحری کی فضیلت،سحری ماه رمضان،سحری مناسب،سندروم آسپرگر،سندروم استکهلم،سندروم پاي بي قرار،سندروم پای بی قرار،سندروم پیش از قاعدگی،سندروم تونل کارپال،سندروم داون،سندروم روده تحریک پذیر،سندروم شوگرن،سندروم متابولیک،فواید سحری خوردن،ماه رمضان،ماه رمضان 1395،ماه رمضان 2016،ماه رمضان 95،ماه رمضان 96،ماه رمضان امسال،ماه رمضان چیست،ماه رمضان در سال 95،ماه رمضان سال ١٣٩٥،ماه رمضان سال 95،مشکل گوارشی،مشکل گوارشی در سگ،مشکل گوارشی کودکان،مشکل گوارشی لیونل مسی،مشکل گوارشی مسی،مشکل گوارشی نوزاد،مشکلات گوارشی،مشکلات گوارشی در بارداری،مشکلات گوارشی روده،مشکلات گوارشی کودکان

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت