ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

جزئیات هزینه اربعین اعلام شد

نویسنده: علی باستانی

00

 

,هزینه اربعین,هزینه اربعین 95,هزینه اربعین حسینی,هزینه ویزای اربعین,هزینه کربلا اربعین,هزینه پیاده روی اربعین,هزینه پیاده روی اربعین 95,هزینه ویزا اربعین,هزینه سفر اربعین به کربلا,هزینه کربلا اربعین 95,هزینه ویزای اربعین 95,هزینه ویزای اربعین ۹۵,قیمت ویزای اربعین,هزینه ویزای عراق اربعین,هزینه ویزا برای اربعین,هزینه ویزای عراق در اربعین,هزینه ویزای عراق برای اربعین,هزینه ویزای کربلا برای اربعین,هزینه کربلا در اربعین,هزینه سفر کربلا اربعین,هزینه سفر به کربلا اربعین,هزینه پیاده روی اربعین 95,هزینه پیاده روی اربعین ۹۵,هزینه پیاده روی اربعین سال 95,هزینه پیاده روی اربعین حسینی,هزینه ثبت نام پیاده روی اربعین 95,هزینه ثبت نام پیاده روی اربعین,هزینه ویزا اربعین 95,هزینه ویزا اربعین ۹۵,هزینه سفر به کربلا در اربعین,هزینه سفر به کربلا در اربعین 95,قیمت کربلا هوایی اربعین 95

 

سازمان حج و زیارت از متقاضیان سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی که نام‌نویسی خود را در سامانه سماح انجام داده‌اند خواست تا از امروز شنبه 27 شهریورماه جاری ثبت‌نام خود را نهایی کنند.

در متن اطلاعیه منتشر شده سازمان حج و زیارت آمده است: به اطلاع علاقه‌مندان شرکت در مراسم پیاده روی اربعین حسینی(ع) می‌رساند که با مراجعه به سامانه سماح به آدرس (https://samah.haj.ir) نسبت به ثبت‌نام خود و همراهان‌شان اقدام کنند.

ضمناً افرادی که از تاریخ 16 مرداد ماه سال جاری در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند از امروز شنبه مورخ  27 شهریور ماه به مدت 72 ساعت مهلت دارند، نسبت به پرداخت هزینه‌های مربوطه و نهایی کردن ثبت‌نام خود اقدام کنند.

شایان ذکر است متقاضیان زیارت اربعین که در سماح ثبت نام کرده‌اند، لازم است برای تکمیل و نهایی کردن روند ثبت نام خود، با  ورود به سامانه، در صفحه اول با وارد کردن کد ملی و کد رهگیری به صفحه پرداخت هزینه‌ها رفته و نسبت به واریز وجوه از طریق یکی از درگاههای بانکی اقدام نمایند.

ضمناً هزینه‌های عزیمت به عتبات عالیات در ایام اربعین شامل موارد زیر است:
1-هزینه ارزی اخذ روادید بابت هر نفر 40 دلار که معادل ریالی آن روزانه به نرخ آزاد بانک مرکزی با کارمزد مربوطه بر روی سامانه محاسبه می‌شود.

2-هزینه بیمه و خدمات درمانی بابت هر نفر 259.000 ریال

3-حق الزحمه کارگزاری 100.000 ریال

این نکته حائز اهمیت است که قبل از پرداخت هزینه‌ها، امکان ویرایش اطلاعات،  حذف، اضافه اعضای گروه و نیز ثبت درخواست ویزا وجود دارد.

سازمان حج و زیارت در بخشی دیگر از این اطلاعیه با برشمردن نکات دیگر برای متقاضیان سفر در ایام اربعین حسینی آورده است:

1)با توجه به اینکه علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سامانه سماح ، شخصاً نسبت به ثبت نام و تشکیل گروه اقدام کنند، چنانچه ثبت نام توسط دفاتر خدمات زیارتی تحت پوشش سازمان حج و زیارت انجام شود به ازاء هر نفر مبلغ 20.000 ریال به هزینه‌های فوق افزوده می‌شود.

2) دریافت هرگونه وجهی به صورت دستی توسط دفاتر زیارتی ممنوع است.

3)سرگروه محترم می‌بایست پس از واریز هزینه‌های مربوطه، مدارک خود و اعضای گروه شامل اصل گذرنامه معتبر و دو قطعه عکس  3×2 یا 4×3 را به دفتر زیارتی که به‌هنگام ثبت‌نام در سامانه سماح انتخاب کرده، تحویل نماید.

4) در صورت انصراف هریک از اعضا از عزیمت به عتبات عالیات در ایام اربعین، لازم است سرگروه به دفتر زیارتی انتخابی مراجعه و انصراف آن فرد را اعلام کند.

بدیهی است در صورت انصراف، در هر مرحله با توجه به اقدامات صورت گرفته، خسارت مربوطه کسر و مبلغ باقیمانده به عضو منصرف عودت داده خواهد شد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت