ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

جزئیات ثبت‌نام مشمولان سربازی در دانشگاه‌ها

نویسنده: احمد اعجازی

جزئیات ثبت‌نام مشمولان سربازی در دانشگاه‌ها

ثبت نام مشمولان غایب,ثبت نام مشمولان نظام وظیفه,ثبت نام مشمولان غایب سربازی,ثبت نام مشمولان غایب برای جریمه,ثبت نام مشمولان غایب,ثبت نام مشمولان,ثبت نام مشمولان طرح,ثبت نام مشمولان در دانشگاه,ثبت نام مشمولان سربازی,ثبت نام مشمولان یارانه,طرح خدمت سربازی در دانشگاهها,امریه سربازی در دانشگاهها,طرح سربازی در دانشگاهها,امریه سربازی در دانشگاه ها,طرح سربازی در دانشگاه ها,امریه سربازی در دانشگاه ها 95 – 94,امریه سربازی در دانشگاه ها 92 – 93,امریه سربازی در دانشگاه ها 95,

تاریخ انتشار : جمعه, 29 مرداد 1395

با اعلام نتایج کنکور برخی از داوطلبان امکان قبولی در رشته مورد علاقه خود را پیدا نکرده و به همین دلیل اقدام به ثبت نام در رشته‌های بدون آزمون برخی از دانشگاه‌ها همچون دانشگاه آزاد اسلامی می‌کنند. موضوعی که این نگرانی را برای متقاضیان پسر ایجاد کرده که آیا تحصیل در رشته‌های بدون آزمون مشکلی برای سربازی‌شان ایجاد می‌کند یا خیر؟ جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا به این سوال پاسخ داده است.

سردار ابراهیمی کریمی در گفت‌وگو با ایسنا درباره شرایط ادامه تحصیل مشمولان خدمت سربازی در دانشگاه‌ها اظهار کرد: به طور کلی تمامی مشمولان سربازی که غیبت نداشته و در دانشگاه قبول شده باشند می‌توانند در مقطع بالاتر ادامه تحصیل دهند و اگر فاقد غیبت باشند مشکلی برایشان ایجاد نخواهد شد.

وی با بیان اینکه امکان ادامه تحصیل برای پذیرفته شدگان دانشگاه‌ها اعم از دانشگاه‌های بدون آزمون و دانشگاه‌های با آزمون وجود دارد گفت: مشمولانی که بعد از فارغ التحصیلی غیبت نداشته باشند می‌توانند در مقطع بالاتر ادامه تحصیل دهند.

کریمی درباره آن دسته از پذیرفته شدگانی که ممکن است تا زمان ثبت نام دانشگاه وارد غیبت شوند اظهار کرد: این افراد می‌بایست به دفاتر پلیس +10 مراجعه کرده و وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند اما این امکان به آنان داده می‌شود که حداکثر تا یک بار تاریخ اعزام خود را تمدید کرده و در صورتی که امکان ادامه تحصیل در دانشگاه چه به واسطه کنکور و چه بدون کنکور برایشان فراهم شود می‌توانند بدون غیبت وارد دانشگاه شده و پس از فارغ‌التحصیلی برای انجام خدمت سربازی اقدام کنند.

جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اظهار کرد: این افراد پس از قبولی در دانشگاه با برگه اولیه ثبت نام به دفاتر پلیس+10 مراجعه کرده و گواهی موقت معافیت از سربازی به سبب ادامه تحصیل را دریافت خواهند کرد.

وی درباره اینکه آیا پذیرفته شدگان در دانشگاه‌های بدون کنکور نیز  می‌توانند از این امکان استفاده کرده یا خیر اظهار کرد: همانطور که گفتم مشمولانی که در هر یک از دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم از جمله دانشگاه‌های سراسری، آزاد، فنی و حرفه‌ای، علمی و کاربردی و … پذیرش شوند معافیت تحصیلی برایشان صادر شده و دیگر اینکه آیا با کنکور یا بدون کنکور در دانشگاه پذیرش شده‌اند یا خیر برای سازمان وظیفه عمومی اهمیتی ندارد.

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت