ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

جدیدترین اخبار از آخرین تحولات بحرین

نویسنده: احمد اعجازی

جدیدترین اخبار از آخرین تحولات بحرین

 , بررسی تحولات بحرین , تحولات بحرین , اخرین تحولات بحرین , تحولات بحرین , آخرین تحولات بحرین , تحولات اخیر بحرین , تحولات سیاسی بحرین , روزشمار تحولات بحرین , تحولات بحرین-مقاله , تحولات بحرین ریشه ها و بازیگران , تحلیل تحولات بحرین , تحولات اخیر در بحرین , تحولات کشور بحرین ,

 

نیروهای سعودی و بحرینی عصر دیروز 2 مسجد دیگر را در منطقه “العکر” در استان “الوسطی” تخریب کردند.

به گزارش شرق به نقل از العالم، نیروهای سعودی و بحرینی دیروز پس از تخریب مسجد “الانوار” در شهر “الدیه”، برای جلوگیری از هرگونه تجمع، بصورت گسترده اقدام به شلیک گاز اشک آور کردند.

در شهر “النویدرات” نیز نیروهای سعودی مسجد “المؤمن” را که از بزرگترین مساجد بحرین به شمار می رفت تخریب کردند.

** اعلام همبستگی با بازداشت شدگان

جمعیت ملی وفاق اسلامی فردا پنج شنبه را روز “همبستگی با بازداشت شدگان در بحرین” اعلام کرده که قرار است طی آن فعالان بحرینی با خانواده بازداشت شدگان دیدار کنند.

** اعتصاب جوانان انقلاب

از سوی دیگر، اعتصاب غذای جوانان انقلاب 14 فوریه در بحرین وارد دومین روز خود شد. این درحالی است که مجامع بین المللی هنوز هیچ واکنشی به این موضوع از خود نشان نداده اند.

جوانان انقلاب بحرین در بیانیه ای، با درخواست دوباره از مجامع بین المللی برای توقف تجاوزگری ها علیه ملت بحرین، اعلام کردند بدلیل محاصره بیمارستانها و کنترل آنها توسط اشغالگران سعودی، سلامت اعتصاب کنندگان در معرض خطر قرار دارد.

جوانان انقلاب بحرین در این بیانیه با اظهار تعجب درباره ادعای سازمانهای بین المللی درباره دفاع از حقوق بشر و سکوت آنها درقبال نقض آشکار حقوق مردم بحرین، از مواضع و معیارهای دوگانه این سازمانها و مجامع بین المللی انتقاد کردند.

** تظاهرات پاکستانی ها در حمایت از مردم بحرین

صدها تن از شهروندان پاکستانی دیروز در حمایت از ملت بحرین در شهر کراچی دست به تظاهرات زدند.

تظاهرکنندگان با محکوم کردن دخالت نظامی نیروهای سعودی در بحرین، سرکوب مردم این کشور را بی سابقه توصیف کرده، و اعلام کردند این سرکوب بیانگر همدستی آمریکا و غرب و رژیم آل خلیفه در بحرین است.

** ربوده شدن 6 معلم زن در بحرین
پلیس بحرین درپی سرکوب شدید مردم در جریان تظاهرات ضد دولتی این کشور، شش معلم زن را از مدرسه‌ای در شهر المحرق ربوده است.

به گزارش مشرق به نقل از پرس تی‎وی، شاهدان گفته‎اند، این معلمان روز سه‌شنبه (31 فروردین) ربوده شده‌اند.

نیروهای امنیتی بحرین روز دوشنبه (30 فروردین) نیز هشت معلم و چندین دانش‌آموز را در شهر حمد بازداشت کردند.

در این میان، وزارت آموزش بحرین علیه مقامات مدارس که در تظاهرات ضد دولتی و اعتصابات شرکت می‌کنند، کمیته‌ای را تشکیل داده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که تا کنون برخی از مدیران، کارکنان و معلمان مدارس بحرین به منظور بازجویی احضار شده‌اند.

هزاران معلم در پی فراخوان جامعه معلمان بحرین و به منظور اظهار همبستگی با انقلاب این کشور، در ماه فوریه و همچنین در ماه مارس اعتصاب کردند.

مردم بحرین از 14 فوریه و با هدف پایان دادن به حکومت چند ده ساله خاندان آل خلیفه در این کشور اعتصاب کرده‌اند.

تظاهرکنندگان اظهار داشته‌اند، تا زمانی که به خواسته‌هایشان از قبیل آزادی، حکومت مشروطه و داشتن نماینده در دولت نرسند، به تظاهرات خود ادامه خواهند داد.

نیروهای بحرینی به کمک نظامیان سعودی، امارات متحده عربی و کویت معترضین را سرکوب می‌کنند. از زمان آغاز انقلاب مردمی در بحرین تا کنون شمار زیادی از مردم ناپدید شده‌اند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت