ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

جاسوسی گوگل از کره جنوبی!

نویسنده: علی باستانی

جاسوسی گوگل از کره جنوبی!

 

جاسوسی گوگل از کاربران,جاسوسی گوگل,جاسوسی گوگل کروم,جاسوسی گوگل ارث,جاسوسی گوگل پلاس,جاسوس گوگل,جاسوسی های گوگل,سازمان جاسوسی گوگل,سرویس جاسوسی گوگل,جاسوسی در گوگل,گوگل کره جنوبی,گوگل ترجمه,گوگل فارسی,گوگل مپ,گوگل پلاس,گوگل پلی,گوگل ارث,گوگل اسکولار,گوگل کروم,گوگل عربی,گوگل آنالیتیک,

 

قاضی ضد جاسوسی کره جنوبی، از احتمال جاسوسی گوگل از این کشور، خبر داد. قانون گذار ضد جاسوسی کره‌ی جنوبی روز جمعه (امروز) اعلام کرد، این کشور در حال تحقیق در مورد جاسوسی احتمالی گوگل از این کشور است. در صورت اثبات این ادعا، این اولین شکایت رسمی از گوگل برای جاسوسی و شکست قوانین اعتماد مشتری خواهد بود.
کمیته‌ی تجارت عادلانه کره (KFTC)، این بازرسی را در عبارتی کوتاه بدون اشاره به نوع بازرسی یا میزان احتمال جاسوسی، افشاء کرد. این در حالی است که ماه گذشته خبرگزاری رویترز ادعا کرده بود، کره‌ی جنوبی در ماه ژوئن بخش مدیریت گوگل در شهر سئول را تحت نظر گرفته است.این خبر در حالی منتشر می‌شود که چند روز پیش یکی از رسانه‌ی داخلی کره‌ی جنوبی طی خبری اعلام کرده بود، KFTC قصد دارد از شکایت خود در مورد بارگذاری غیرمجاز و زودهنگام اپلیکیشن های این شرکت بر روی سیستم‌های اندروید صرف نظر کند. البته گوگل این موضوع را تکذیب کرد.

در حالی که مشخص نیست، آیا کره‌ی جنوبی قصد شکایت رسمی از شرکت گوگل را دارد یا خیر، اما اثبات این موضوع می‌تواند بدنامی بزرگی برای گوگل باشد. از سویی دیگر، روز پنج شنبه (دیروز)، گوگل محکوم به پرداخت 6.8 میلیون دلار در روسیه شد، البته چندین کشور اروپایی دیگر، از این شرکت به دلیل شکست قوانین اعتماد مشتری شکایت کرده‌اند، اما هنوز هیچکدام به اثبات نرسیده است.

تیم KFTC قبلاً هم گوگل را به این موضوع متهم کرده بود. در سال 2013، دادگاه کره ادعا کرد، گوگل قصد دارد با بارگذاری زودهنگام اپلیکیشن های شرکت‌های رقیب در سیستم عامل اندروید، به آن‌ها آسیب بزند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت