ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

تکنولوژی شغل‌ها را از بین می‌برد

نویسنده: علی باستانی

تکنولوژی شغل‌ها را از بین می‌برد

 

تکنولوژی شغل,تکنولوژی و طراحی شغل,تکنولوژی در شغل,مدیریت تکنولوژی شغل,تکنولوژی وطرح ریزی شغل,موقعیت شغلی تکنولوژی آموزشی,پیشرفت تکنولوژی,پیشرفت تکنولوژی در آینده,پیشرفت تکنولوژی در ایران,پیشرفت تکنولوژی در ژاپن,پیشرفت تکنولوژی موبایل,پیشرفت تکنولوژی و علائم ظهور,پیشرفت تکنولوژی در علم پزشکی,پیشرفت تکنولوژی کامپیوتر,پیشرفت تکنولوژی تلفن همراه,پیشرفت تکنولوژی ایران,هوش مصنوعی,هوش مصنوعی pdf,هوش مصنوعی فیلم,هوش مصنوعی گوگل,هوش مصنوعی دانشگاه شریف,هوش مصنوعی در پزشکی,هوش مصنوعی در بازی های کامپیوتری,هوش مصنوعی شریف,هوش مصنوعی و رباتیک,هوش مصنوعی ppt,رباتیک,رباتیک آراد,رباتیک ایرانیان,رباتیک چیست,رباتیک ایران,رباتیک میسان,رباتیک کودکان,ایران رباتیک,رباتیک و الکترونیک,رباتیک روبوفا,بیوتکنولوژی,بیوتکنولوژی دارویی,بیوتکنولوژی چیست,بیوتکنولوژی پزشکی,بیوتکنولوژی ایران,بیوتکنولوژی میکروبی,بیوتکنولوژی کشاورزی,بیوتکنولوژی دانشگاه تهران,بیوتکنولوژی پزشکی چیست,بیوتکنولوژی گیاهی,

 

پیشرفت تکنولوژی در زمینه‌هایی مانند هوش مصنوعی، روباتیک و بیوتکنولوژی در سال‌های اخیر بسیار سریع بوده است. اخیرا گزارشی توسط انجمن اقتصاد جهانی منتشر شده که ادعا می‌کند این پیشرفت به زودی اتفاقی شبیه به انقلاب صنعتی را موجب می‌شود که باعث از بین رفتن تعداد زیادی شغل خواهد شد.
اخیرا گزارشی توسط انجمن جهانی اقتصاد World Economic Forum منتشر شده که نشان می‌دهد پیشرفت تکنولوژی در زمینه‌هایی مانند هوش مصنوعی، روباتیک و بیوتکنولوژی، می‌تواند اتفاقی شبیه به انقلاب‌های صنعتی را رقم بزند و موجب از بین رفتن تعداد زیادی شغل بشود.

در این گزارش آمده است که شغل‌های مدیریتی و اداری در معرض بیشترین خطر در اثر چهارمین انقلاب صنعتی قرار دارند.

موضوع اصلی همایش امسال انجمن اقتصاد، تاثیرات انقلاب تکنولوژی بوده است. این همایش با حضور مدیران و رهبران شرکت‌های بزرگ جهان در سویس برگزار شده است. مدیران ۳۵۰ شرکت دنیا که از ۱۵ کشور بزرگ در این مراسم حضور داشتند، حدود ۶۵ درصد از نیروی کار کل جهان را به خود اختصاص داده‌اند.

در گزارش این همایش آمده است که حدود ۷.۱ میلیون شغل در ثروتمندترین کشورهای جهان، به علت ایجاد اتوماسیون از بین خواهند رفت و ۲.۱ میلیون فرصت شغلی جدید که مرتبط با رسانه و تکنولوژی هستند، ایجاد خواهد شد.

کشورها باید سرمایه‌گذاری‌های خود را بر روی تغییر نیروهای کاری انجام دهند تا در مقابل این تغییرات با موفقیت ظاهر شوند. Klaus Schwab موسس انجمن جهانی اقتصاد به این نکته اشاره می‌کند که در صورتی که کشورها برای تربیت نیروی جدید برای عصر تازه آمادگی نداشته باشند، با مشکلاتی از قبیل کمبود تخصص، بیکاری و تفاوت طبقاتی شدید مواجه خواهند شد. اولین قدم برای ورود به این عصر تازه، تربیت بزرگسالان و اختصاص آموزش‌های ویژه به آنها است.

آمارها نشان می‌دهد که حدود ۶۵ درصد از کودکانی که در حال حاضر در مدارس ابتدایی مشغول به تحصیل هستند، در شغل‌هایی کار خواهند کرد که هنوز وجود خارجی ندارند و آموزش آنها یکی از مسائل حیاتی کشورها خواهد بود. از دیگر مواردی که دولت‌ها باید برای آن تلاش کنند، ایجاد تنوع در جنسیت، ملیت و سن کارکنان است.

برچسب ها : ایران رباتیک،بیوتکنولوژی،بیوتکنولوژی ایران،بیوتکنولوژی پزشکی،بیوتکنولوژی پزشکی چیست،بیوتکنولوژی چیست،بیوتکنولوژی دارویی،بیوتکنولوژی دانشگاه تهران،بیوتکنولوژی کشاورزی،بیوتکنولوژی گیاهی،بیوتکنولوژی میکروبی،پیشرفت تکنولوژی،پیشرفت تکنولوژی ایران،پیشرفت تکنولوژی تلفن همراه،پیشرفت تکنولوژی در آینده،پیشرفت تکنولوژی در ایران،پیشرفت تکنولوژی در ژاپن،پیشرفت تکنولوژی در علم پزشکی،پیشرفت تکنولوژی کامپیوتر،پیشرفت تکنولوژی موبایل،پیشرفت تکنولوژی و علائم ظهور،تکنولوژی در شغل،تکنولوژی شغل،تکنولوژی شغل‌ها را از بین می‌برد،تکنولوژی و طراحی شغل،تکنولوژی وطرح ریزی شغل،رباتیک،رباتیک آراد،رباتیک ایران،رباتیک ایرانیان،رباتیک چیست،رباتیک روبوفا،رباتیک کودکان،رباتیک میسان،رباتیک و الکترونیک،مدیریت تکنولوژی شغل،موقعیت شغلی تکنولوژی آموزشی،هوش مصنوعی،هوش مصنوعی pdf،هوش مصنوعی ppt،هوش مصنوعی دانشگاه شریف،هوش مصنوعی در بازی های کامپیوتری،هوش مصنوعی در پزشکی،هوش مصنوعی شریف،هوش مصنوعی فیلم،هوش مصنوعی گوگل،هوش مصنوعی و رباتیک

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت