ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

تولید نفت عربستان به 10.67 میلیون بشکه رسید/ افزایش عرضه عامل کاهش قیمت نفت

نویسنده: احمد اعجازی

تولید نفت عربستان به 10.67 میلیون بشکه رسید/ افزایش عرضه عامل کاهش قیمت نفت

نفت عربستان کی تمام میشود,نفت عربستان,نفت عربستان سعودی,وزارت نفت عربستان,صادرات نفت عربستان,تولید نفت عربستان,قیمت نفت عربستان,ذخایر نفت عربستان,شرکت نفت عربستان,فروش نفت عربستان,کاهش قیمت نفت عربستان,کاهش قیمت نفت آمریکا,کاهش قیمت نفت,کاهش قیمت نفت,کاهش قیمت نفت ایران,کاهش قیمت نفت توسط عربستان,کاهش قیمت نفت و اقتصاد ایران,کاهش قیمت نفت بر اقتصاد ایران,کاهش قیمت نفت روسیه,کاهش قیمت نفت زنگنه,تولید نفت عربستان در روز,تولید نفت عربستان سعودی,تولید نفت عربستان اوپک,تولید روزانه نفت عربستان,میزان تولید نفت عربستان,مقدار تولید نفت عربستان,کاهش تولید نفت عربستان,میزان تولید نفت عربستان در روز,افزایش تولید نفت عربستان,ظرفیت تولید نفت عربستان,

تاریخ انتشار : یکشنبه, 24 مرداد 1395

در حالی که بالا بودن عرضه عامل کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی است؛ وزیر نفت عربستان طی مصاحبه‌ای با رویترز به طور ضمنی از افزایش تولید نفت این کشور و رسیدن آن به رقم 10.67 میلیون بشکه در روز خبر داد.

به گزارش فارس به نقل از رویترز، خالد الفلیح وزیر نفت عربستان در گفت‌وگو با رویترز اعلام کرد: تقاضا بر نفت عربستان در بسیاری از نقاط جهان افزایش یافته است.

وی به طور ضمنی رسیدن تولید نفت عربستان به رقم 10.67 میلیون بشکه در روز طی ماه گذشته را تایید و دلیل این اقدام را افزایش تقاضای نفت عربستان در بازار جهانی عنوان کرد.

وی تاکید کرد: علی‌رغم شرایط کنونی بازار ما همچنان تقاضای بالایی را در بازار برای نفت عربستان شاهد هستیم چرا که نرخ تولید کشورهای نفتی غیر اوپکی به شدت رو به کاهش است و تقاضای بالایی برای نفت در بازار جهانی وجود دارد.

این وزیر عربستانی همچنین اعلام کرد: تقاضای نفت در بازار داخلی عربستان نیز افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه تقاضای نفت عربستان در تابستان سال جاری کمتر از مدت مشابه سال گذشته بوده است گفت: به دلیل افزایش مصرف برق برای سرمایش در تابستان‌ها شاهد افزایش تقاضای نفت در بازار داخلی هستیم.

وی تاکید کرد: اجرای اقدامات در راستای بهینه‌سازی مصرف انرژی در عربستان در حال تاثیرگذاری و افزایش تقاضای نفت در این کشور طی تابستان کاهش یافته است.

وی همچنین تاکید کرد: بازار نفت جهانی در حال بازگشت به تعادل است، اما از بین رفتن مازاد عرضه موجود در بازار جهانی زمانبر خواهد بود.

فلیح ادامه داد: ما در مسیر درست قرار داریم و روند قیمتی نفت این مساله را بازتاب خواهد داد.

وی ادامه داد: با توجه به کاهش سرمایه‌گذاری و تولید قیمت نفت باید روندی افزایشی را در پیش گیرد و ما در عربستان در حال نظارت بر بازار هستیم و در صورتی که نیاز به اقدامی برای متعادل کردن بازار وجود داشته باشد ما به کمک اوپک و تولیدکنندگان غیراوپکی این اقدام را اجرا خواهیم کرد.

فیلح ادامه داد: طی ماه آینده اجلاس مجمع جهانی انرژی در الجزایر برگزار خواهد شد و فرصت خوبی خواهد بود تا تولیدکنندگان اوپکی و غیراوپکی با یکدیگر دیدار کرده و نسبت به شرایط بازار و هرگونه اقدام ممکن برای بازگرداندن ثبات به بازار با یکدیگر گفت‌‌وگو کنند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت