ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

توضیح سخنگوی هیات رییسه مجلس در باره جلسه غیرعلنی با حضور وزیر نفت

نویسنده: احمد اعجازی

توضیح سخنگوی هیات رییسه مجلس در باره جلسه غیرعلنی با حضور وزیر نفت

سخنگوی هیات رئیسه مجلس,وزیر نفت,وزیر نفت ایران,وزیر نفت عربستان,وزیر نفت احمدی نژاد,وزیر نفت ژاپن,وزیر نفت,وزیر نفت زنگنه,وزیر نفت ایران کیست,وزیر نفت عراق,وزیر نفت دولت دهم,

تاریخ انتشار : یکشنبه, 31 مرداد 1395

سخنگوی هیات رییسه مجلس گفت:جمع بندی این جلسه اعمال اصلاحات لازم در قراردادهای نفتی بود و بر همین اساس اصلاحات مورد نظر امروز توسط رییس مجلس به رئیس جمهور اعلام می‌شود.

به  گزارش  انتخاب ؛بهروز نعمتی پس از اتمام جلسه غیرعلنی در جمع خبرنگاران پارلمانی اظهار کرد: برخی نمایندگان به رغم مخالفت با این قراردادهای نفتی نظرشان این است که قراردادها اجرایی شود اما برخی دیگر با مجموعه قراردادها مخالف هستند.

نعمتی با بیان اینکه در جلسه غیرعلنی امروز موافقین قراردادهای نفتی اظهاراتی را مطرح کردند افزود: در این جلسه همچنین مطرح شد ایرادات 15 گانه‌ای که به مجموعه ستاد اقتصاد مقاومتی ارجاع شده بود به صورت دقیق مد نظر قرار گرفته و وزارت نفت این موارد را رفع کند.

در این جلسه اسماعیلی به عنوان رییس هیات تطبیق مصوبات، اتفاقات یازده ماه گذشته را شرح داد و مواردی که باید اصلاح شود را جمع بندی کرد که امروز توسط رییس مجلس به رئیس جمهور جهت اصلاح ارجاع خواهد شد، از جمله این اصلاحات حاکمیت مخازن، انتقال تکنولوژی و مسائل حاکمیتی، حضور شرکت های مختلف ایرانی، رعایت فورسماژور که بعضا در تحریم ها مدنظر است و شفافیت است که باید اعمال شود.

سخنگوی هیات رییسه مجلس ادامه داد: با توجه به جلساتی که در طول هفته تشکیل شده بود موارد برای اصلاح جمع بندی و به دولت ارائه شد، نظر هیات تطبیق مصوبات هم اعمال این اصلاحات است.

این عضو کمیسیون انرژی همچنین گفت: دولت مجری قانون است و طبق بند 3 و 7 اختیارات وزارت نفت باید این وزارتخانه پیشنهاد چارچوب قراردادهای نفتی را به دولت بدهد و دولت بر مبنای آن کار را انجام می‌دهد .

نعمتی اظهار نظر نمایندگان موافق و مخالف قراردادهای نفتی را به نفع کشور و منافع ملی دانست و یادآور شد: ما معتقدیم هر قدر جلسات بیشتری در این زمینه برگزار شود زمینه های بیشتری مورد توجه قرار خواهد گرفت.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت