ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

توصیه های مهم تغذیه ای طب سنتی به سرد مزاج ها و گرم مزاج ها

نویسنده: احمد اعجازی

توصیه های مهم تغذیه ای طب سنتی به سرد مزاج ها و گرم مزاج ها

سرد مزاج ها,سرد مزاجها چه بخورند,خصوصیات سرد مزاج ها,ویژگی سرد مزاج ها,مشخصات سرد مزاج ها,غذا برای سرد مزاج ها,ویژگی های سرد مزاج ها,غذاهای مفید برای سرد مزاج ها,مزاج های سرد,مزاج های سرد و گرم,

خصوصیات سرد مزاج‌ها و گرم مزاج ها

 

از دیدگاه طب سنتی افراد دارای 4 نوع مزاج سرد،گرم،سرد و خشک و گرم و مرطوب هستند. به این ترتیب هر یک از افرادی که دارای یکی از انواع این مزاج‌ها باشند باید رژیم غذایی خاص خود و حتی شیوه و رفتار زندگی مخصوصی را در پیش بگیرند.

خصوصیات گرم‌مزاج‌ها و بخور و نخورهای آنها
یکی از گروه‌هایی که در دسته مزاج‌های گرم قرار می‌‌گیرد، افراد با مزاج گرم و خشک است. این افراد لاغر اندام بوده و رنگ چهره آنها متمایل به زردی است. تحمل گرما را ندارند و معمولا خواب کمی دارند.
افراد با مزاج گرم و خشک، عطش زیاد و دهانی خشک دارند، زود عصبانی می‌شوند و زود هم آرام می‌گیرند. این افراد پر جنب و جوش و پر انرژی هستند.

برای افراد با مزاج گرم و خشک مصرف بالای سیر، پیاز، ادویه‌های تند، گوشت قرمز، موز، خربزه،‌ آناناس، انجیر، غذاهای سرخ کرده، گردو، پسته، فندق و نارگیل مضر است.
مصرف زیاد این نوع مواد غذایی بدن این افراد را از حالت تعادل خارج می‌کند و آنها را دچار علائمی مثل خشکی پوست، اضطراب، بی‌خوابی و تپش قلب می‌کند.

 

بی‌خوابی و تپش قلب, خصوصیات سرد مزاج‌ها

 گرم مزاج ها زود عصبانی می‌شوند.
در مقابل، مصرف سوپ جو و گوشت مرغ، آش تشکیل شده از ماست،‌ کدو، اسفناج و گشنیز برای آنها مناسب است.

شربت‌های مناسب برای این گروه نیز شربت لیمو، آلو، نارنج، ماءالشعیر، سکنجبین و دوغ ترش است.
مصرف هویج، انار، سیب، گلابی،‌ آلبالو، زرشک،‌ گوجه سبز، کدو و اسفناج برای این افراد توصیه می‌شود.

خصوصیات سرد مزاج‌ها و بخور و نخورهای آنها

افرادی که دارای طبع سرد هستند اغلب سفید پوست‌اند،ضعیف هستند و کمبود انرژی در آنها شایع است، در هوای سرد به راحتی گرم نمی‌شوند، میل زیادی به خواب دارند. این افراد معمولاً خونسرد هستند و درون‌گرا بودن از خصوصیات رفتاری آنهاست.

غذاهایی که برای این افراد توصیه می شود بیشتر آبکی است پس غذاهایی مثل آبگوشت،انواع سوپ و انواع آش های سنتی برای آنها مفید است.

 

خصوصیات گرم‌مزاج‌ها, مزاج گرم و خشک

جوانه گندم و جو مناسب برای سرد مزاج‌ها

 

مصرف شیربرنج و شله‌زرد نیز برای این گروه از افراد مناسب است و انواع پلو و خورشت های سنتی مثل خورشت قیمه، قورمه سبزی، فسنجان و غیره بیشتر بخورند.

میوه های توصیه شده برای افراد با طبع سرد: انواع مرکبات، انار، شاه توت، سیب، گلابی، آلبالو، گیلاس، خربزه، هندوانه، گرمک، توت، انجیر، انگور و انبه برای این افراد توصیه می شود.
کاهو، اسفناج، انواع جوانه ها مثل جوانه گندم و جو برای این گروه از افراد مفید است و در مورد لبنیات نیز محدودیتی وجود ندارد و بهتر است این افراد شیر، ماست، دوغ، پنیر، سرشیر و خامه مصرف کنند.

 

نوشیدنی هایی مثل خاکشیر، عناب، بابونه، ترنجبین، شیر خشت، زرشک و آلبالو نیز برای افراد با مزاج سرد توصیه می شود.
از طرفی مصرف غذاهای بسیار سرخ کردنی،تند و پرادویه برای این افراد توصیه نمی شود.

برچسب ها : تغذیه برای گرم مزاج ها،توصیه های تغذیه ای،توصیه های تغذیه ای برای بیماران قلبی،توصیه های تغذیه ای برای کاهش وزن،توصیه های تغذیه ای در ایام نوروز،توصیه های تغذیه ای در دوران بارداری،توصیه های تغذیه ای در دیابت،توصیه های تغذیه ای در دیابت بارداری،توصیه های تغذیه ای در نوروز،توصیه های تغذیه ای دوران بارداری،توصیه های تغذیه ای قبل از بارداری،خصوصیات سرد مزاج ها،خصوصیات گرم مزاج ها،رژیم غذایی گرم مزاج ها،سرد مزاج،سرد مزاج ها،سرد مزاجها چه بخورند،سرد مزاجي زنان،سرد مزاجی آقایان،سرد مزاجی زنان چیست،سرد مزاجی مردان،غذا برای سرد مزاج ها،غذا برای گرم مزاج ها،غذاهای مفید برای سرد مزاج ها،غذای گرم مزاج ها،گرم مزاج،گرم مزاج بودن،گرم مزاج ها،گرم مزاج ها چه بخورند،گرم مزاج ها چی بخورن،گرم مزاجها چه بخورند،گرم مزاجی،گرم مزاجی چیست؟،گرم مزاجی در مردان،گرم مزاجی زنان،گرم مزاجی مردان،گرم مزاجی و سرد مزاجی،مزاج های سرد،مزاج های سرد و گرم،مزاج های گرم و سرد،مشخصات سرد مزاج ها،ویژگی سرد مزاج ها،ویژگی گرم مزاج ها،ویژگی های سرد مزاج ها

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت