ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

توصیه‌هایی برای پیشگیری از هموروئید

نویسنده: احمد اعجازی

توصیه‌هایی برای پیشگیری از هموروئید

,پیشگیری از هموروئید,پیشگیری از هموروئید,راههای پیشگیری از هموروئید,پیشگیری هموروئید,راههای پیشگیری از هموروئید,راههای جلوگیری از هموروئید,راههای جلوگیری از پیشرفت هموروئید,راههای پیشگیری هموروئید,هموروئید,هموروئید چیست,هموروئید در بارداری,هموروئید و درمان آن,هموروئید خارجی,هموروئید خارجی ترومبوزه,هموروئید بعد از زایمان طبیعی,هموروئید در دوران بارداری,هموروئید درجه 1,هموروئید و زایمان طبیعی,هموروئید چیست,بیماری هموروئید چیست,آنتی هموروئید چیست؟,عمل هموروئید چیست,هموروئید خارجی چیست,درمان هموروئید چیست,هموروئید فیشر چیست,پماد آنتی هموروئید چیست,شیاف انتی هموروئید چیست,هموروئید در بارداری,داروی هموروئید در بارداری,هموروئید در بارداری,درمان هموروئید در بارداری,هموروئید بارداری,پماد آنتی هموروئید در بارداری,شیاف آنتی هموروئید در بارداری,مصرف آنتی هموروئید در بارداری,هموروئید و درمان آن,هموروئید و درمان آن در اصفهان,انواع هموروئید و درمان آن,بیماری هموروئید و درمان آن,انواع هموروئید (بواسیر) و درمان آنها,هموروئید و راههای درمان آن,علائم هموروئید و درمان آن,هموروئید و درمان های خانگی آن,هموروئید خارجی درمان,هموروئید خارجی در بارداری,هموروئید خارجی ترومبوزه,هموروئید خارجی,جراحی هموروئید خارجی,عکس هموروئید خارجی,داروی هموروئید خارجی,بواسیر بعد از زایمان طبیعی,درمان هموروئید بعد از زایمان طبیعی,بواسیر بعد از زایمان طبیعی,درمان بواسیر بعد از زایمان طبیعی,هموروئید در دوران بارداری,بواسیر در دوران بارداری,درمان هموروئید در دوران بارداری,مصرف آنتی هموروئید در دوران بارداری,درمان بواسیر در دوران بارداری,مشکل بواسیر در دوران بارداری,استفاده از شیاف آنتی هموروئید در دوران بارداری,بواسیر در دوران بارداری نی نی سایت,هموروئید دوران بارداری,بواسیر درجه 1,بواسیر درجه 1 و 2,هموروئید داخلی درجه 1,درمان هموروئید درجه 1,هموروئید و زایمان طبیعی,هموروئید زایمان طبیعی

کاری که می توانید برای پیشگیری از هموروئید انجام دهید افزایش مصرف فیبر است

 

اگر مستعد ابتلا به هموروئید (بواسیر) هستید، با احساس سوزش و خارش آزاردهنده ناشی از نشستن روی هر سطحی آشنا هستید.

هموروئیدها خوشه های کوچکی از رگ ها هستند که زیر غشاهای مخاطی در ناحیه مقعد شکل می گیرند، اما تا زمانی که فشار به آنها وارد نشود و این خوشه های رگ ملتهب نشوند، نهفته باقی می مانند.

 

برای پیشگیری از درد آزاردهنده ناشی از هموروئیدها در ناحیه مقعد می توانید چند تغییر در سبک زندگی که در ادامه به آنها اشاره می شود را مد نظر قرار دهید.

 

بدن را هیدارته نگه دارید

مطالعات نشان داده اند که هموروئید اغلب پس از یک دوره یبوست شکل می گیرد. و بهترین روش برای پیشگیری از یبوست تامین آبی کافی برای بدن است. رویکرد منطقی برای پیشگیری از هموروئید، در وهله نخست از بین بردن استرس و فشار ناشی از یبوست است. بر همین اساس، با نوشیدن آب به میزان کافی می توانید به نرم نگه داشتن مدفوع و قضای حاجت منظم و سالم کمک کنید.

 

دفع مدفوع را به تاخیر نیندازید

بسیاری از ما به دلایل مختلف مانند تلاش برای اتمام یک پروژه کاری، یا تماشای فیلمی هیجان انگیز قضای حاجت خود را به تاخیر می اندازیم. با این وجود، اگر نیاز به دفع مدفوع را احساس می کنید بهتر است با نیروی گرانش مبارزه نکنید و هر چه سریع‌تر به دستشویی مراجعه کنید.

پژوهش انجام شده توسط کلینیک کلیولند نشان می دهد که نگه داشتن مدفوع برای مدت زمان طولانی و بیش از اندازه می تواند به خشک شدن و سخت شدن آن در نتیجه جذب آب مدفوع توسط روده منجر شود.

 

دارو ضد هموروئید , جلوگیری از هموروئید

هموروئید اغلب پس از یک دوره یبوست شکل می گیرد

 

فیبر بیشتری مصرف کنید

بنابر مطلب منتشر شده در مجله Prevention، بهترین کاری که می توانید برای پیشگیری از هموروئید انجام دهید افزایش مصرف فیبر است. پژوهش صورت گرفته نشان می دهد، افرادی که از رژیم غذایی خود فیبر کمی دریافت می کنند، مستعد ابتلا به یبوست مکرر هستند و در نتیجه، خطر ابتلا به هموروئید آنها را بیشتر تهدید می کند.

 

با افزایش سن، فیبر از نقش مهم‌تری در زندگی روزانه انسان برخوردار می شود. در حقیقت، مصرف روزانه 30 گرم فیبر توصیه شده است. منابعی مانند غلات کامل، میوه ها، لوبیاها، حبوبات، و سبزیجات سرشار از فیبر هستند.

 

تحرک بیشتری داشته باشید

پژوهش صورت گرفته توسط مرکز سلامت هاروارد رابطه ای مستقیم بین یک سبک زندگی فعال و کاهش خطر ابتلا به هموروئید را نشان داده است. به عنوان مثال، ورزش کردن عاملی کلیدی در قضای حاجت سالم و منظم محسوب می شود و نیازی به ذکر این نکته نیست که از انواع مختلف بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی عروقی پیشگیری می کند.

 

انجام روزانه 30 دقیقه تمرینات ورزشی توصیه می شود تا از عملکرد درست دستگاه گوارش و حرکات روده اطمینان حاصل شود. در حقیقت، نیازی نیست که برای افزایش تحرک خود در یک مسابقه دو مارتن شرکت کنید و راه رفتن پس از صرف شام یا دوچرخه سواری می توانند میزان تحرک شما را افزایش دهند.

 

به شدت تمرینات ورزشی توجه داشته باشید

اگر فردی مستعد ابتلا به هموروئید هستید باید توجه ویژه ای به نحوه فعالیت جسمانی و انجام ورزش داشته باشید. فعالیت خود را سبک آغاز کنید و به بدن خود سخت نگیرید. به عنوان مثال، تمرینات سنگین کار با وزنه می توانند به واسطه فشار بیش از حد نتیجه ای معکوس برای شما به همراه داشته باشند.

 

برای شروع، فعالیت های ورزشی سبک را مد نظر قرار دهید و هنگام کار با وزنه نفس کشیدن منظم را فراموش نکنید. اشکال ملایم یوگا، پیاده روی، ایروبیک و شنا را مد نظر قرار دهید تا بدن و ناحیه مقعد به ورزش منظم عادت کنند.

برچسب ها : آنتی هموروئید چیست؟،استفاده از شیاف آنتی هموروئید در دوران بارداری،انواع هموروئید (بواسیر) و درمان آنها،انواع هموروئید و درمان آن،بواسير بعد از زايمان طبيعي،بواسیر بعد از زایمان طبیعی،بواسیر در دوران بارداری،بواسیر در دوران بارداری نی نی سایت،بواسیر درجه 1،بواسیر درجه 1 و 2،بیماری هموروئید چیست،بیماری هموروئید و درمان آن،پماد آنتی هموروئید چیست،پماد آنتی هموروئید در بارداری،پيشگيري از هموروئيد،پیشگیری از هموروئید،پیشگیری هموروئید،جراحی هموروئید خارجی،داروی هموروئید خارجی،داروی هموروئید در بارداری،درمان بواسیر بعد از زایمان طبیعی،درمان بواسیر در دوران بارداری،درمان هموروئید بعد از زایمان طبیعی،درمان هموروئید چیست،درمان هموروئید در بارداری،درمان هموروئید در دوران بارداری،درمان هموروئید درجه 1،راههاي پيشگيري از هموروئيد،راههای پیشگیری از هموروئید،راههای پیشگیری هموروئید،راههای جلوگیری از پیشرفت هموروئید،راههای جلوگیری از هموروئید،شیاف آنتی هموروئید در بارداری،شیاف انتی هموروئید چیست،عکس هموروئید خارجی،علائم هموروئید و درمان آن،عمل هموروئید چیست،مشکل بواسیر در دوران بارداری،مصرف آنتی هموروئید در بارداری،مصرف آنتی هموروئید در دوران بارداری،هموروئيد چيست،هموروئيد خارجي ترومبوزه،هموروئيد در بارداري،هموروئيد در دوران بارداري،هموروئيد و درمان آن،هموروئيد و زايمان طبيعي،هموروئید،هموروئید بارداری،هموروئید بعد از زایمان طبیعی،هموروئید چیست،هموروئید خارجي،هموروئید خارجی،هموروئید خارجی ترومبوزه،هموروئید خارجی چیست،هموروئید خارجی در بارداری،هموروئید خارجی درمان،هموروئید داخلی درجه 1،هموروئید در بارداري،هموروئید در بارداری،هموروئید در دوران بارداری،هموروئید درجه 1،هموروئید دوران بارداری،هموروئید زایمان طبیعی،هموروئید فیشر چیست،هموروئید و درمان آن،هموروئید و درمان آن در اصفهان،هموروئید و درمان های خانگی آن،هموروئید و راههای درمان آن،هموروئید و زایمان طبیعی

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت