ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

توافق نفتی ایران و آلمان

نویسنده: علی باستانی

توافق نفتی ایران و آلمان

 

توافق نفتی عربستان و روسیه,توافق نفتی ایران و روسیه,جزییات جدید از توافق نفتی ایران و روسیهX توافق نفتی ایرانX توافق نفتیX نفت ایرانX ایران وآلمانX توافق ایران وآلمانX تحریم نفت ایرانX فروش نفتX نفتX آثار کاهش قیمت نفت بر اقتصاد ایرانX کاهش فروش نفت ایرانX آلودگی نفتی خلیج فارس

 

شرکت ملی نفت ایران و شرکت « وینترسهل آلمان »، تفاهمنامه همکاری مشترک برای انجام فعالیتهای مطالعاتی چهار میدان نفتی واقع در غرب کشور را امضا کردند.

مدیرعامل شرکت یاد شده و ماریو مهرن (Mario Mehren) مدیرعامل شرکت وینترسهل (Wintershall) آلمان، بعدازظهر امروز (سه شنبه) امضا کنندگان این تفاهمنامه همکاری مشترک در تهران بودند.

بر اساس این تفاهمنامه، شرکت وینترسهل حدود یک ماه آینده مطالعات خود را روی چهار مخزن نفتی واقع در غرب ایران، آغاز می کند.

شرکت وینترسهل (Wintershall) که در حوزه بالادستی و در زمینه استخراج نفت و گاز فعالیت می کند، از شرکت های زیر مجموعه شرکت بی ای اس اف (BASF) بزرگ‎ترین شرکت صنایع شیمیایی جهان است.

معاون سرمایه گذاری و تامین منابع مالی شرکت ملی نفت ایران در حاشیه امضای این تفاهمنامه، از علاقمندی شرکت وینترسهل آلمان به همکاریهای مشترک با شرکت ملی نفت ایران در حوزه های آموزشی و پژوهش و توسعه (R&D) خبر داد و گفت: امکان همکاری مشترک در این زمینه در آینده وجود دارد.

علی کاردر افزود: براساس این تفاهمنامه، در یک ماه آینده اطلاعات مورد نیاز بین دو شرکت مبادله می شود و سپس شرکت آلمانی، فعالیت های مطالعاتی خود را بر روی چهار مخزن واقع در غرب کشور آغاز می کند.

به گفته وی، شرکت وینترسهل آلمان تاکنون فعالیت مشترکی با شرکت ملی نفت ایران نداشته ، اما فعالیت در حوزه استخراج نفت در کشورهایی مانند لیبی، عراق و آفریقا را در کارنامه خود دارد.
وی گفت : شرکت یاد شده از زیرمجموعه های گروه اقتصادی بزرگ «بی ای اس اف» (BASF) آلمان است و شرکت «بی ای اس اف» برای اجرای پروژه بزرگی در حوزه پتروشیمی در کشورمان برنامه ریزی کرده است.

به گزارش ایرنا، شرکت وینترسهل (Wintershall) که در حوزه بالادستی و در زمینه استخراج نفت و گاز فعالیت می کند، از شرکت های زیرمجموعه شرکت بی ای اس اف (BASF) بزرگترین شرکت صنایع شیمیایی جهان است.

شرکت های آلمانی پس از رفع تحریم ها مذاکره های گسترده ای را برای حضور در صنعت نفت ایران انجام داده اند.

افزون بر مشارکت برای فعالیت مطالعاتی در بخش بالادستی و اکتشاف، شرکت های آلمانی در نظر دارند در صنعت پتروشیمی ایران نیز حضور داشته باشند.

به گفته مقام های وزارت نفت، شرکت های آلمانی قرار است برای اجرای دو طرح به ارزش 12 میلیارد دلار در منطقه پتروشیمی عسلویه سرمایه گذاری کنند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت