ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

تنها 10کشور در آرامش به سر می برند

نویسنده: علی باستانی

تنها 10کشور در آرامش به سر می برند

 

نروژ,نروژ پناهندگی,نروژ مهاجرت,نروژ چگونه کشوری است؟,نروژ پناهندگی 2016,نروژ اقامت,نروژی به فارسی,نروژی در سفر,ایسلند,ایسلند فرانسه,ایسلند اقامت,ایسلند مهاجرت,ایسلندا,ایسلند انگلیس,ایسلند و فرانسه,ایسلند و اتحادیه اروپا,اتریش,اتریش وین,اتریش ایرلاین,اتریش پناهندگی,اتریش چگونه کشوری است,اتریش تحصیل,اتریش قدیم,اتریش مجارستان,اتریش یا آلمان,اتریش در یورو 2016,نیوزیلند,نیوزلند مهاجرت,نیوزلند یا استرالیا,نیوزلند پناهندگی,نیوزیلند یا کانادا,نیوزیلند تحصیل,استرالیا یا نیوزلند,نیوزیلند مناطق دیدنی,نیوزیلند ایر,نیوزیلند ویکی پدیا,سوئیس,سوئیس لهستان,سوئیس پناهندگی,سوئیس برای زندگی,سوئیس شنگن,سوئیس مناطق دیدنی,سوئیس و رومانی,سوئیس مهاجرت,سوئیس چگونه کشوری است,سوییس ایران,فنلاند,فنلاند پناهندگی,فنلاند چگونه کشوری است,فنلاند اقامت,فنلاندی به فارسی,فنلاندی,فنلاندی در سفر,فنلاند تحصیل,کانادا,کانادا درای,کانادا یا استرالیا,کانادا اکسپرت,کانادا مهاجرت,کانادا تورنتو,کانادا یا آمریکا,کانادا پناهندگی,کانادا مناطق دیدنی,کانادا دی,ژاپن,ژاپنی,ژاپن موزیک,ژاپن ارتش ندارد,ژاپنی دوزی,ژاپنی دختر,ژاپن جنگ جهانی دوم,ژاپنی ها,ژاپنی به انگلیسی,ژاپن مناطق دیدنی,بلژیک,بلژیک پناهندگی,بلژیک به انگلیسی,بلژیک و ولز,بلژیک ولز,بلژیک کجاست,بلژیک فوتبال,بلژیک مجارستان,بلژیک ایتالیا,بلژیک ایرلند,کشورهای آرام دنیا,کشورهای آرام جهان,کشورهای اقیانوس آرام,کشورهای حاشیه اقیانوس آرام,کشورهای اطراف اقیانوس آرام,آرامترین کشورهای جهان,کشورهای جنوب اقیانوس آرام,کشورهای همجوار اقیانوس آرام,

 

موسسه اقتصاد و صلح فعالیت خود را بر مبنای توسعه شاخص‌هایی برای تحلیل صلح و سنجش ارزش اقتصادی آن انجام می‌دهد. این موسسه با محاسبه هزینه جرم و جنایت، تحلیل سطح ریسک کشورها و شاخص‌هایی از این دست فهرستی از کشورهای آرام جهان را منتشر کرده که در ادامه به ۱۰ کشور اول این فهرست می‌پردازیم.

طبق شاخص صلح جهانی از سال ۲۰۰۸ تاکنون هر سال جهان خطرناک‌تر از قبل شده است. متاسفانه این روزها بسیاری از کشورها درگیر اقدامات تروریستی و مناقشات داخلی یا خارجی هستند. خوشبختانه کشورهایی هم هستند که هنوز در صلح و ثبات قرار دارند و اگرچه این کشورها هم کامل نیستند ولی به اندازه کافی آرام و امن هستند.

۱۰- نروژ

طبق شاخص صلح جهانی، نروژ یکی از آرام‌ترین کشورهای جهان است. درست مثل سایر کشورهای اسکاندیناوی نروژ آمار پایین جرم و جنایت را دارد. به دلیل سرمایه‌گذاری منطقی در تولید نفت، نروژ توانسته طی قرن گذشته به اقتصاد قدرتمندی دست پیدا کند. جای تعجب نیست که نروژ یکی از ثروتمندترین و گران‌ترین کشورهای دنیا است. به دلیل استاندارد بالای زندگی و رفاه اجتماعی نروژ واقعا یک کشور امن و راحت برای زندگی است. این کشور همچنین به دلیل طبیعت برجسته خود نیز مشهور است. نروژ کشور بسیار جالبی است که ارزش دیدن دارد.
آشنایی با ۱۰ کشور آرام دنیا

۹- بلژیک

اگرچه بلژیک واقعا کشور کوچکی است ولی یکی از بهترین و آرام‌ترین کشورهای جهان است. بروکسل پایتخت بلژیک از زمان پایان جنگ جهانی دوم تبدیل به مرکز سیاست جهانی دنیا شده است در واقع بروکسل مرکز اتحادیه اروپا نیز هست. مردم این کشور از سطح بالای استاندارد زندگی، آموزش با کیفیت و البته سطح بالای خدمات بهداشت و درمان بهره‌مند هستند. بلژیک با توجه به معماری باشکوه، بناهای تاریخی و هنری یکی از بهترین کشورها برای علاقه‌مندان به تاریخ است.
آشنایی با ۱۰ کشور آرام دنیا

۸- ژاپن

ژاپن کشوری جالب با مردم و فرهنگ فوق‌العاده است و یکی از آرام‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود. مردم ژاپن به خوش اخلاقی و سعی و کوشش مشهور هستند. این مردم، بیش از مردم سایر نقاط دنیا صادق، مودب و دارای رفتار دوستانه هستند. آنها همچنین بسیار منظم و سازمان یافته هستند و معمولا به جامعه بیش از خود بها می‌دهند. شاید همین موارد باعث شده که مردم ژاپن یکی از پیشرفته‌ترین و توسعه یافته‌ترین جوامع را با بهترین فناوری و البته یک از قوی‌ترین اقتصادهای دنیا داشته باشند. هر سال گردشگران زیادی برای دیدن مناظر طبیعی، معابد باستانی و بناهای تاریخی ژاپن به این کشور سفر می‌کنند.
آشنایی با ۱۰ کشور آرام دنیا

 ۷- کانادا

کانادا با داشتن یکی از بالاترین سطح استانداردهای زندگی از دیگر کشورهای امن و آرام دنیا است. کاناداف به دلیل اقتصاد پویا، مزایای کاری زیاد و البته قابلیت‌های فرهنگی مقصد بسیاری از مهاجران دنیا است. در سال ۱۹۷۱، کانادا بطور رسمی یک کشور چند فرهنگی شد جایی که مردم با فرهنگ‌های مختلف از حقوق و آزادی مساوی برخوردارند. این امر هر نوع تبعیضی را ریشه‌کَن کرد و سطح احترام متقابل اجتماعی را بالا برد بگونه‌ای که وقتی به کانادا سفر می‌کنید، احساس می‌کنید که در وطن خود هستید.
افرادی که تازه وارد کانادا می‌شوند از خدمات ضروری رایگان مانند کلاس‌های یادگیری زبان و کارگاه‌های آموزشی بهره‌مند می‌شوند. به همین دلیل بسیاری از مهاجران کانادا را بعنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند. کانادا همچنین معمولا از مناقشات نظامی دوری می‌کند و برای مخارج نظامی هزینه زیادی نمی‌کند. این کشور مناظر طبیعی زیبایی هم دارد که سالیانه گردشگران زیادی را روانه کانادا می‌کنند.
آشنایی با ۱۰ کشور آرام دنیا

 ۶- فنلاند

فنلاند هم به لطف طبع آرام و متین مردمش در بین کشورهای آرام و صلح‌دوست جهان است. البته نیروهای نظامی این کشور معمولا درگیر فعالیت‌های صلح‌طلبانه در نقاط مختلف دنیا از جمله لیبی و پاکستان هستند. فنلاند سرمایه‌گذاری گسترده‌ای در امر آموزش و بهداشت کرده است که منجر به استانداردهای بالای زندگی، امید به زندگی بالاتر و سطح سواد بهتر شده است. علاوه بر این سیستم آموزشی فنلاند بعنوان یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در دنیا شناخته می‌شود. این کشور تبعیض جنسیتی، تضاد طبقاتی و فساد پایینی دارد. مردم فنلاند معمولا رضایت بیشتر از زندگی فعلی خود و امید بالاتر به آینده نسبت به سایر ملت‌های دنیا دارند.
آشنایی با ۱۰ کشور آرام دنیا

۵- سوییس

سوییس که بیشتر بخاطر پیست‌های اسکی خود معروف است طبق فهرست کشورهای آرام دنیا، یکی دیگر از کشورهای صلح‌دوست دنیا است. وقتی راجع به سوییس فکر می‌کنیم معمولا ساعت‌های گران قیمت، شکلات‌های متنوع و البته بانک‌های معروف این کشور اولین چیزهایی هستند که به ذهن ما می‌رسند ولی سوییس چیزهای با ارزش دیگری هم دارد. مردم سوییس دارای خدمات بهداشتی گسترده، نظام آموزش عالی و اشتغال بالا هستند. مردم سوییس به صبر و  چند فرهنگی بودن معروف هستند. مردمی با زبان‌ها و فرهنگ‌های مختلف درون یک کشور با صلح و دوستی زندگی می‌کنند.
آشنایی با ۱۰ کشور آرام دنیا

 ۴- نیوزیلند

هر سال از نیوزیلند به لطف نرخ جرم پایین، توانایی‌های نظامی، ثبات سیاسی و احترام به حقوق انسانی با عنوان امن‌ترین وصلح‌دوست‌ترین کشور دنیا یاد می‌شود. مردم این کشور بسیار صبور و میهمان‌نواز هستند. این کشور روابط سیاسی و اقتصادی خود را با استرالیا حفظ کرده است و در سال ۱۹۸۷ به عنوان منطقه غیر هسته‌ای معرفی شد و در حال حاضر نیز از جنبش‌های ضد هسته‌ای حمایت می‌کند.

طبیعت زیبا، استاندارد بالای زندگی و رفتار دوستانه مردم این کشور سبب شده تا نیوزیلند تبدیل به یکی از مقصدهای گردشگری دنیا شود.

آشنایی با ۱۰ کشور آرام دنیا

۳- اتریش

اتریش هم کشوری در میان کشورهای صلح‌طلب و آرام دنیا است. این کشور از زمان جنگ جهانی دوم به بعد از منازعات دور کرده است. اتریش دارای سیاست خارجی منعطف و  بی‌طرفانه است. امروزه از اتریش با نام یک شریک تجاری پر منفعت، مقصد مسافرتی و کشوری با سطح سواد بالا یاد می‌شود. با توجه به سطح استاندارد بالای زندگی و اقتصاد پویا، اتریش در رتبه سوم این لیست قرار گرفته است. سیستم خدمات بهداشتی و همچنین نظام آموزشی اتریش بعنوان یکی از بهترین و تحسین‌ شده‌ترین نظام‌های اروپایی شناخته شده است. جای تعجب نیست که وین پایتخت اتریش بعنوان راحت‌ترین شهر برای زندگی در بین شهرهای دنیا شناخته شده است.
آشنایی با ۱۰ کشور آرام دنیا

۲- دانمارک

دانمارک دومین کشور آرام دنیا برای زندگی و مسافرت است. این کشور همیشه از مناقشات نظامی دوری می‌کند و بیشتر بر توسعه اقتصاد داخلی تمرکز کرده است. موفقیت این کشور با اصلاحات پیشرفته و سیاست‌های خردمندانه دولت محقق گشته است. مسائل بهداشت و درمان، برابری جنسیتی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی جزو اولویت‌های دانمارک است. دانمارک یک کشور متحد اروپایی با مردمانی تحصیل کرده و صبور است. مردم دانمارک بسیار همیار و پشتیبان یکدیگر و خوشبین هستند. کپنهاگ پایتخت دانمارک به عنوان مشهورترین پایتخت دوچرخه‌ها هم شناخته می‌شود. مردم دانمارک سبک زندگی آرام و بدون عجله‌ای دارند.
آشنایی با ۱۰ کشور آرام دنیا

۱- ایسلند

ایسلند به دلایل مختلفی در رتبه اول آرام‌ترین و صلح‌ طلب‌ترین کشورهای جهان قرار می‌گیرد. این کشور با موفقیت بر بحران بانکی طی سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱ غلبه کرد و حالا یکی از پیشرفته‌ترین جوامع با سطح سواد ۱۰۰ درصدی است. سطح سواد بالا و صبوری مردم ایسلند باعث شده تا نرخ جرم و جنایت در این کشور پایین باشد. این کشور مخارج نظامی بسیار کمی دارد و در حال حاضر بدون ارتش است. جاذبه‌های طبیعی ایسلند از جمله آتشفشان‌ها و یخچال‌های طبیعی همچنین مناظر بسیار دیدنی همه ساله گردشگران زیادی را به این کشور جذب می‌کنند.

مردم ایسلند بعنوان شادترین و سالم‌ترین جامعه موجود در کره زمین با بیشترین نرخ رضایت در جمعیت شناخته شده‌اند.

امروزه صلح جهانی با عوامل منفی زیادی دست و پنجه نرم می‌کند و دنیایی که امروز در آن زندگی می‌کنیم چندان جای امنی برای زندگی نیست. طبق فهرست صلح جهانی کشورهایی که در بالا ذکر شدند هنوز هم امن‌ترین و راحت‌ترین کشورهای دنیا برای زندگی هستند. این کشورها دموکراتیک، متحد و البته دارای منابع طبیعی غنی هستند. از بین ۱۶۲ کشور بررسی شده در حال حاضر کشور ایران در رتبه ۱۳۸ این فهرست قرار دارد.

 آشنایی با ۱۰ کشور آرام دنیا
برچسب ها : آرامترین کشورهای جهان،اتریش،اتریش ایرلاین،اتریش پناهندگی،اتریش تحصیل،اتریش چگونه کشوری است،اتریش در یورو 2016،اتریش قدیم،اتریش مجارستان،اتریش وین،اتریش یا آلمان،استرالیا یا نیوزلند،ایسلند ‏،ایسلند اقامت،ایسلند انگلیس،ایسلند فرانسه،ایسلند مهاجرت،ایسلند و اتحادیه اروپا،ایسلند و فرانسه،ایسلندا،بلژیک،بلژیک ایتالیا،بلژیک ایرلند،بلژیک به انگلیسی،بلژیک پناهندگی،بلژیک فوتبال،بلژیک کجاست،بلژیک مجارستان،بلژیک و ولز،بلژیک ولز،ژاپن،ژاپن ارتش ندارد،ژاپن جنگ جهانی دوم،ژاپن مناطق دیدنی،ژاپن موزیک،ژاپنی،ژاپنی به انگلیسی،ژاپنی دختر،ژاپنی دوزی،ژاپنی ها،سوئیس،سوئیس برای زندگی،سوئیس پناهندگی،سوئیس چگونه کشوری است،سوئیس شنگن،سوئیس لهستان،سوئیس مناطق دیدنی،سوئیس مهاجرت،سوئیس و رومانی،سوییس ایران،فنلاند،فنلاند اقامت،فنلاند پناهندگی،فنلاند تحصیل،فنلاند چگونه کشوری است،فنلاندی،فنلاندی به فارسی،فنلاندی در سفر،کانادا،کانادا اکسپرت،کانادا پناهندگی،کانادا تورنتو،کانادا درای،کانادا دی،کانادا مناطق دیدنی،کانادا مهاجرت،کانادا یا آمریکا،کانادا یا استرالیا،کشورهای آرام جهان،کشورهای آرام دنیا،کشورهای اطراف اقیانوس آرام،کشورهای اقیانوس آرام،کشورهای جنوب اقیانوس آرام،کشورهای حاشیه اقیانوس آرام،کشورهای همجوار اقیانوس آرام،نروژ،نروژ اقامت،نروژ پناهندگی،نروژ پناهندگی 2016،نروژ چگونه کشوری است؟،نروژ مهاجرت،نروژی به فارسی،نروژی در سفر،نیوزلند پناهندگی،نیوزلند مهاجرت،نیوزلند یا استرالیا،نیوزیلند،نیوزیلند ایر،نیوزیلند تحصیل،نیوزیلند مناطق دیدنی،نیوزیلند ویکی پدیا،نیوزیلند یا کانادا

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت