ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

تمام چیزهایی که باید درباره سقف کاذب بدانید+تصاویر

نویسنده: احمد اعجازی

تمام چیزهایی که باید درباره سقف کاذب بدانید+تصاویر

سقف کاذب,سقف کاذب کناف,سقف کاذب pvc,سقف کاذب چوبی,سقف کاذب آی گلس,سقف کاذب شیشه ای,سقف کاذب باریسول,سقف کاذب پی وی سی,سقف کاذب آشپزخانه,سقف کاذب به انگلیسی,مدل سقف پذیرایی,مدل سقف کاذب,مدل سقف,مدل سقف آشپزخانه,مدل سقف منزل,مدل سقف خانه,مدل سقف کاذب آشپزخانه,مدل سقف کاذب پذیرایی,مدل سقف شیروانی,مدل سقف کاذب,مدل سقف کاذب,مدل سقف کاذب کناف,مدل سقف کناف,مدل سقف کاذب آشپزخانه,مدل سقف کاذب پذیرایی,مدل سقف کناف آشپزخانه,مدل سقف کاذب اتاق خواب,مدل سقف کاذب ساده,مدل سقف کاذب جدید,مدل سقف کاذب خانه,

سقف کاذب

شاخه‌ای از معماری داخلی است که برای پوشش سقف اصلی به‌کار می‌رود. از پیشینهٔ این رشته اطلاعات موثقی در دست نیست. معلوم نیست اولین کسانی که از سقف کاذب استفاده کرده‌اند چه‌قدر از کاربردهای مختلفِ این حرفه آگاهی داشتند، اما سقف کاذب در زمانی کوتاه جای خود را در صنعت ساختمان پیدا کرد.

سقف کاذب می‌تواند به‌صورت گچی، چوبی، فلزات رنگین، پی‌وی‌سی، شیشه‌ای، آهنی، ورق‌های فلزی روکش‌دار، آلومینیومی، کامپوزیت و غیره نصب شود که در هر صورت قابلیت اجرا به‌صورت واحد و یا با هم را داراست. حضور سقف کاذب در ساختمان، دغدغهٔ پوشش و مخفی نگه داشتن عوامل زیر سقف را از بین می‌برد، و این، یکی از ویژگی‌های این رشتهٔ ساختمانی نیز هست.

 

سقف کاذب در مواردی که ذکر می‌شود قابلیت خود را بروز می‌دهد: پوشش تأسیسات زیر سقف اصلی، آکوستیک کردن فضا، ایجاد حجم‌ها دکوراتیو، هدایت و جلوگیری از اتلاف دما و رطوبت، نورپردازی مناسب با شرایط کار و زندگی و… پوشاندن، مهم‌ترین کارکرد سقف کاذب است، در کنار پوشش، کارکرد دکوراتیو و نورپردازی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند.

انواع سقف کاذب
سقف کاذب با رابیتس و اندود
این سقف پرکاربردترین نوع سقف کاذب می باشد. رابیتس ورق فولادی مشبکی است که با مفتول یا سیم آرماتور بندی به شبکه فرعی متصل می شود. ویژگی مهم رابیتس آن است که اکثر ملات ها به آن می چسبند و ترک برنمی دارند. رابیتس در دو نوع مسطح و برجسته ساخته می شود . نوع مسطح در دهانه های کوچک و نوع برجسته در دهانه های بزرگتر بکار می رود ، برای اندودکاری روی کانال های کولر و تأسیسات نیز از رابیتس استفاده می شود.

تمام چیزهایی که باید درباره سقف کاذب بدانید

سقف کاذب آکوستیک
آکوستیک نوعی ایزولاسیون صوتی است، که با مصالح مختلف نظیر پارچه چین دار، پلاک های گچی، پلاک های چوبی یا ورقه های مقوایی فشرده سفید رنگ و سوراخدار ساخته شده و در مکان هایی مانند سالنهای سخنرانی، سینما و … که باید از انعکاس صوت جلوگیری شود استفاده می شود.

تمام چیزهایی که باید درباره سقف کاذب بدانید

سقف کاذب پی وی سی
نوع دیگر از سقف کاذب که به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرد سقف کاذب پی وی سی است جنس این دسته از سقف های کاذب پی وی سی می باشد که زیبایی بی نظیری را به محیط می بخشد.

 

 تمام چیزهایی که باید درباره سقف کاذب بدانید

 ایده ال

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت