ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

تغییرات باورنکردنی دنیای خودپردازها

نویسنده: علی باستانی

تغییرات باورنکردنی دنیای خودپردازها

 

خودپردازهای بانک شهر,خودپردازهای بانک ملی,خودپردازهای بانک پاسارگاد,خودپردازهای بانک ملت,خودپردازهای بانک سامان,خودپردازهای بانک صادرات,خودپردازهای بانک تجارت,خودپردازهای بانک انصار,خودپردازهای بانک پارسیان,خودپردازهای بانک سینا,

 

امروزه تکنولوژی بسیار سریع در حال پیشرفت است. بعضی از این تغییرات بسیار جالب و البته بعضی از اوقات بسیار تکان دهنده است. افرادی هستند که از وسایل اطرافشان ایده های جالبی می گیرند و همگان را به وجد و نوآوری تشویق می کنند. همین خودپردازی که ما فقط از آن برای کارهای بانکی استفاده می کنیم، کاربرد دیگری هم داشته باشد.

خودپردازهایی در فرانسه هستند که بجای پول، داستان های کوتاه به مشتریان خود می دهد. این خودپردازها برای اولین بار در شهر گوینول فرانسه نصب شد. هدف این خودپرداز قصه گو تشویق کردن مردم به مطالعه است، آنها را در جاهایی نصب کردند که مردم زمان زیادی باید منتظر بمانند تا از این مدت نهایت استفاده را ببرند و یک داستان جالب و کوتاه بخوانند. این تنها کاربرد جالب برای خودپردازها نیست بلکه جدیدا در دانشگاه زویر در ایالت اوهایو از این دستگاه استفاده متفاوتی می کنند آن هم تهیه ی پیتزا است، بله پیتزا!

دانشگاه زویر سینسیناتی در ایالت اوهایو با یک شرکت فرانسوی اولین ATM پیتزا را ساخت. این خودپرداز در یک مرتبه می تواند ۷۰ پیتزا را آماده کند. عملکرد آن بسیار راحت است با لمس صفحه نمایش می توانند پیتزای ۱۰ دلاری سفارش بدهند. پس از چند دقیقه پیتزا گرم می شود و داخل یک جعبه مقوایی تحویل مشتری داده می شود. عمر این گونه دستگاه ها در اروپا ۱۴ سال است . بیشتر در ایستگاه های گاز و شهرهای کوچک و پیتزا فروشی ها استفاده می شود. باید منتظر ایده های جالب دیگری هم باشیم.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت