ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

تصمیم ناگهانی برای حذف شبکه تهران (HD)

نویسنده: علی باستانی

تصمیم ناگهانی برای حذف شبکه تهران (HD)

 

شبکه تهران اچ دی,شبکه تهران به خانه برمیگردیم,شبکه تهران پخش زنده,شبکه تهران جدید,شبکه تهران,شبکه تهران آرشیو,شبکه تهران تی وی,شبکه تهران جدول پخش,به خانه برمیگردیم شبکه تهران,شبکه تهران ساعت 25,

 

با دستور مرتضی میرباقری معاون سیما، مأموریت‌های شبکه تهران به شبکه 5منتقل شده و شبکه تهران که اولین شبکه استانی با کیفیت HD به شمار می‌رود از تاریخی مشخص، تعطیل و حذف می‌شود.
شبکه تهران که عمری حدود شش ماه داشت، با تصمیم ناگهانی معاون سیما از 20 مرداد ماه حذف می‌شود و قرار است به جای آن شبکه‌ای تلویزیونی تحت نظر معاونت استان‌های سیما تشکیل شود. معاونتی که مدتی است هدایت آن بر عهده علی دارابی معاون سابق سیما سپرده شده است.

محمدسرافراز، رئیس پیشین صداوسیما برای هر شبکه رویکرد و مأموریتی را مشخص کرده بود. با تصمیم سرافراز شبکه 5سیما یا همان شبکه استانی تهران به شبکه‌ای ملی تبدیل شد و رویکرد اقتصادی پیدا کرد. مجید زین‌العابدین نیز که سابقه مدیریت شبکه سوم را داشت به این شبکه آمد. تهرانی‌ها با تصمیم سرافراز حدود یک سال از داشتن شبکه استانی محروم شدند تا اینکه با استفاده از فرکانس شبکه HDTEAST شبکه جدید تهران به وجود آمد و احسان کاوه مدیریت آن را برعهده گرفت. چهارشنبه شب در زمانی که کارمندان شبکه تهران در حال فعالیت روزانه خود بودند، روابط عمومی معاونت سیما با انتشار خبری از واگذاری مأموریت‌های این شبکه به شبکه 5 به مدیریت زین‌العابدین خبر داد. خبری که تا حد زیادی بهت آور بود. با این تغییرات شبکه 5صرفاً مربوط به شهر تهران خواهد شد و شبکه‌ای دیگر تحت نظارت معاونت استان‌های سازمان صداوسیما جهت پوشش شهرستان‌های استان تهران ایجاد می‌شود. با حذف فرکانس شبکه تهرانHD زمینه برای راه‌اندازی مجدد شبکه «تماشا» که چند سال پیش در شبکه «نمایش» ادغام و حذف شده بود ایجاد می‌شود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت