ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

تشخیص بیماری‌های چشم با تلفن همراه

نویسنده: احمد اعجازی

تشخیص بیماری‌های چشم با تلفن همراه

تشخیص بیماری از چشم,تشخیص بیماری با چشم,تشخیص بیماری ازروی چشم,تشخیص بیماری چشم,تشخیص بیماری های چشم,تشخیص بیماریها از چشم,تشخیص بیماری ازطریق چشم,تشخیص بیماری از چشم طب سنتی,بیماری های چشم انسان,بیماریهای چشم,بیماریهای چشم,بیماریهای چشم کودکان,بیماریهای چشم قناری,بیماریهای چشم در کودکان,بیماریهای چشم نوزادان,بیماریهای چشم گربه,بیماریهای چشم سگ,بیماریهای چشم مرغ مینا,اخبار تکنولوژی روز دنیا,اخبار تکنولوژی,اخبار تکنولوژی موبایل,اخبار تکنولوژی جدید,اخبار تکنولوژی های جدید,اخبار تکنولوژی جدید,اخبار تکنولوژی,اخبار تکنولوژی و کامپیوتر,اخبار تکنولوژی امروز,اخبار تکنولوژی و علم,
استفاده از این نرم‌افزار هزینه‌ها را کاهش داده و در جوامع روستایی و فاقد فناوری‌های چشم پزشکی کارآمد خواهد بود.

دانشمندان شرکت مکزیکی «مرکز پزشکی و جراحی شبکیه» نرم‌افزاری ارائه داده‌اند که بیماری‌های چشم مانند اِدم ماکولای دیابتی را با استفاده از یک گوشی هوشمند تشخیص می‌دهد.

این نرم‌افزار برای پزشکان عمومی طراحی شده و از دوربین تلفن هوشمند برای شناسایی هر نوع ناهنجاری در ضخامت شبکیه استفاده می‌کند. پزشکان پس از تشخیص ناهنجاری می‌توانند بیمار را نزد متخصص بفرستند.

 

استفاده از این نرم‌افزار هزینه‌ها را کاهش داده و در جوامع روستایی و فاقد فناوری‌های چشم پزشکی کارآمد خواهد بود. انتظار می‌رود این نرم‌افزار به زودی وارد بازار شود و جزئی از سیستم بهداشتی مکزیک شود.

اخبار تکنولوژی – ایسنا

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت