ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

ترکیه: داعش مسئول حمله به فرودگاه استانبول است

نویسنده: احمد اعجازی

ترکیه: داعش مسئول حمله به فرودگاه استانبول است

بمب گذاری در فرودگاه ترکیه,بمب گذاری در فرودگاه استانبول,بمب گذاری در ترکیه,بمب گذاری,بمب گذاری در استانبول,بمب گذاری در تهران,بمب گذاری ترکیه,بمب گذاری در ترکیه,بمب گذاری در آنکارا,بمب گذاری در بازار تهران,فرودگاه استانبول,فرودگاه استانبول سابیها,فرودگاه استانبول فری شاپ,فرودگاه استانبول اطلاعات پرواز,فرودگاه های استانبول,فرودگاه صبیحا استانبول,نقشه فرودگاه استانبول,فرودگاه اتاتورک استانبول,فرودگاه سابیها در استانبول,پروازهای ورودی فرودگاه استانبول,

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 09 تیر 1395

سه عامل انتحاری بعد از ورود به فرودگاه ابتدا به سمت مسافران آتش گشوددند و سپس خود را در اماکن پرازدحام فرودگاه منفجر کردند که این امر باعث افزایش شمار قربانیان حمله شده است.

نخست وزیر ترکیه با اعلام این که در حملات شب گذشته فرودگاه استانبول 36 تن کشته شده‌اند، داعش را مسئول انجام این حمله خونین خواند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، بنعالی ییلدیریم، نخست وزیر ترکیه پس از کنترل نیروهای امنیتی براوپاع فرودگاه بین المللی آتاتورک در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت:36 تن در حملات تروریستی به فرودگاه آتاتورک کشته شده‌اند و ادله و شواهد موجود نشان از آن دارد که داعش پشت این حمله است.

وی گفت: سه عامل انتحاری بعد از ورود به فرودگاه ابتدا به سمت مسافران آتش گشوددند و سپس خود را در اماکن پرازدحام فرودگاه منفجر کردند که این امر باعث افزایش شمار قربانیان حمله شده است.

ییلدیریم به هویت عاملان انتحاری این حمله هیچ اشاره‌ای نکرد و تنها گفت آن‌ها با یک تاکسی خود را به فرودگاه رسانده‌اند و هیچ خلل امنیتی در این فرودگاه که از پر رفت و آمدترین فرودگاه‌های اروپا محسوب می‌شود رخ نداده است.

نخست وزیر ترکیه گفت فعالیت فرودگاه از ساعت 3 صبح به وقت محلی از سر گرفته شده است و تحقیقات در باره جزئیات کامل حمله که به زودی در اختیار افکار عمومی قرار خواهد گرفت ادامه دارد.

پیشتر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه حزب کارگران کردستان این کشور(پ.ک.ک) را مسئول حملات دانسته بود.

حمله فرودگاه آتاتورک یکی از خونبارترین و موفق ترین حملات داعش در ترکیه محسوب می‌شود که در آن عاملان حمله توانستند نقشه خود را تا حدود زیادی پیاده کنند.

این حمله با موجی از محکومیت‌های بین المللی مواجه شده است.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت