ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

تحصن نمایندگان کنگره آمریکا (+عکس)

نویسنده: احمد اعجازی

تحصن نمایندگان کنگره آمریکا (+عکس)

کنگره آمریکا چیست,کنگره آمریکا خلیج عربی,کنگره امریکا ویکی پدیا,کنگره آمریکا حمله به سوریه,کنگره آمریکا چیست,کنگره آمریکا ویکی پدیا,کنگره امریکا کتابخانه,کنگره آمریکا سوریه,کنگره آمریکا چه کسانی هستند,کنگره آمریکا قاسم سلیمانی,نمایندگان کنگره آمریکا,تعداد نمایندگان کنگره آمریکا,مجلس نمایندگان کنگره آمریکا,نامه نمایندگان کنگره ی آمریکا,نماینده کنگره آمریکا,نامه نمایندگان کنگره آمریکا به ایران,نامه نمایندگان کنگره آمریکا,نمایندگان یهودی کنگره آمریکا,تعداد نماینده کنگره آمریکا,متن نامه نمایندگان کنگره آمریکا,تحصن نمایندگان مجلس ششم,تحصن نمایندگان عراق,تحصن نمایندگان مجلس عراق,تحصن نمایندگان مجلس,تحصن نمایندگان,تحصن نمایندگان دوره ششم مجلس,تحصن نمایندگان اصفهان,تحصن نمایندگان در مجلس,علت تحصن نمایندگان مجلس ششم,ماجرای تحصن نمایندگان مجلس ششم,

تاریخ انتشار : پنج شنبه, 03 تیر 1395

نمایندگان متحصن دموکرات گفته اند تا زمان بررسی اصلاحات پیشنهادی آنها در قانون مالکیت اسلحه در صحن مجلس تحصن می کنند. اوباما در حساب توییتزی خود به صورت تلویحی از متحصنان حمایت کرده است.

تعدادی از نمایندگان دموکرات عضو مجلس نمایندگان آمریکا به منظور فشار برای بازنگری در قوانین مربوط به مالکیت اسلحه در آمریکا در صحن مجلس نمایندگان این کشور اقدام به تحصن کرده اند.

به گزارش عصر ایران به نقل از سی ان ان این نمایندگان دموکرات خواستار بازنگری در قانون مالکیت اسلحه هستند و خواستار بررسی بازنگری این قانون پیش از تعطیلات تابستانی کنگره آمریکا هستند.

اقدام این نمایندگان سه روز پس از شکست طرح بازنگری قانون مالکیت اسلحه در مجلس سنا صورت می پذیرد.

جمهوریخواهان که اکثریت کنگره (دو مجلس سنا و نمایندگان) را در دست دارند مخالف بازنگری در قانون مالکیت اسلحه هستند و هر نوع بازنگری را مخالف قانون اساسی این کشور می دانند.

پل رایان رییس جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به تحصن نمایندگن دموکرات در صحن این مجلس این اقدام آنها را نمایشی خوانده است.

حادثه تیراندازی در اورلاندو و حمله یک آمریکایی افغان تبار به کلوپ شبانه همجنسگرایان در این شهر که منجر به مرگ 49 تن در این حادثه شد، این خواسته نمایندگان دموکرات را موجه تر کرده است.

نزدیک به 100 نماینده دموکرات با ارایه طرحی خواستار بازنگری و سخت تر کردن قانون مالکیت اسلحه شده اند. آنها در این طرح جدید خواستار سخت تر شدن بخش مربوط به بررسی سوء پیشینه متقاضیان خرید سلاح و نیز عدم فروش اسلحه به افراد حاضر در لیست مظنونان تروریستی هستند.

تحصن این نمایندگان دموکرات در اعتراض به آنچه که “بی توجهی” جمهوریخواهان به این موضوع مهم می خوانند، صورت پذیرفته است. آنها خواستار بررسی و رای گیری هر چه سریع تر روی اصلاحات قانون مالکیت اسلحه پیش از تعطیلات تابستانی کنگره هستند.

این نمایندگان متحصن از جلسه روز چهارشنبه مجلس دیگر صحن آن را ترک نکرده و در صحن باقی مانده اند. آنها اعلام کرده اند تا زمان بررسی طرح اصلاحات پیشنهادی روی قانون مالکیت اسلحه در صحن خواهند ماند.

رهبری متحصنان با جان رابرت لوییس 76 ساله نماینده دموکرات ایالت جورجیا است. او بیش از 30 سال سابقه عضویت در مجلس نمایندگان  را دارد و یکی از فعالان مطرح در حوزه حقوق مدنی در آمریکاست.

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا در حساب توییتری خود از اقدام جان رابرت لوییس برای پیش بردن اصلاحات مربوط به قوانین مالکیت اسلحه تقدیر کرده است. بیل کلینتون رییس جمهور اسبق نیز در یک پیام توییتزی کوتاه از تحصن نمایندگان و جان رابرت لوییس حمایت کرده است.

پل رایان در واکنش به تجمع نمایندگان دموکرات در مقابل تریبون به هنگام سخنرانی جان رابرت لوییس در جلسه روز چهارشنبه مجلس، دستور تنفس و پایان جلسه را اعلام کرد. همچنین به دستور او و بر اساس آیین نامه داخلی کنگره دوربین پخش زنده جلسه مجلس نمایندگان قطع شده است.

سخنگوی رییس مجلس نمایندگان گفته است اقدام نمایندگان دموکرات مخالف آیین نامه داخلی مجلس است.

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل,نمایندگان متحصن

تحصن در مجلس نمایندگان آمریکا

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل,نمایندگان متحصن

 اخباربین الملل ,خبرهای بین الملل,نمایندگان متحصن

 

 

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت