ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

تبلیغات محتوایی چیست؟

نویسنده: علی باستانی

تبلیغات محتوایی چیست؟

 

تبلیغات محتوایی,تبلیغات محتوا,تحلیل محتوای تبلیغات تلویزیونی,تحلیل محتوای تبلیغات,محتوای تبلیغات,تحلیل محتوا تبلیغاتتبلیغات رایگان,تبلیغات رایگان در تلگرام,تبلیغات رایگان اینترنتی,تبلیغات رایگان در اینترنت,تبلیغات رایگان در سایت ها,تبلیغات رایگان کانال تلگرام,تبلیغات رایگان در اینستاگرام,تبلیغات رایگان در سایت,تبلیغات رایگان تلگرام,تبلیغات رایگان در گوگل,تبلیغات اینترنتی,تبلیغات اینترنتی رایگان,تبلیغات اینترنتی چیست,تبلیغات اینترنتی در ایران,تبلیغات اینترنتی قاره,تبلیغات اینترنتی ساعت,تبلیغات اینترنتی رایگان پربیننده,تبلیغات اینترنتی همشهری,تبلیغات اینترنتی صبا,تبلیغات اینترنتی در شیراز,تبلیغات انتخاباتی,تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی,تبلیغات انتخاباتی موسوی,تبلیغات انتخاباتی شورای دانش آموزی,تبلیغات انتخاباتی روحانی,تبلیغات انتخاباتی مجلس,تبلیغات انتخاباتی احمدی نژاد,تبلیغات انتخاباتی شورای مدرسه,تبلیغات انتخاباتی شورایاری,تبلیغات انتخاباتی شورای شهر,تبلیغات رایگان در تلگرام,تبلیغات رایگان تلگرام,نرم افزار رایگان تبلیغات در تلگرام,تبلیغات در اینستاگرام,آموزش تبلیغات در اینستاگرام,نحوه تبلیغات در اینستاگرام,روش تبلیغات در اینستاگرام,تبلیغات رایگان در اینستاگرام,هزینه تبلیغات در اینستاگرام,قیمت تبلیغات در اینستاگرام,تبلیغات در پیج اینستاگرام,تبلیغات موثر در اینستاگرام,تبلیغات اینستاگرام,تبلیغات در گوگل,تبلیغات در گوگل برتینا,تبلیغات در گوگل رایگان,تبلیغات در گوگل کروم,تبلیغات در گوگل ارزان,تبلیغات در گوگل پلاس,تبلیغات در گوگل ادوردز,تبلیغات در گوگل ادسنس,تبلیغات در گوگل فیلتر,تبلیغات در گوگل فارسی,تبلیغات محیطی,تبلیغات محیطی چیست,تبلیغات محیطی تهران,تبلیغات محیطی تبریز,تبلیغات محیطی فوتبال,تبلیغات محیطی در تهران,تبلیغات محیطی اصفهان,تبلیغات محیطی در ایران,تبلیغات محیطی در اصفهان,تبلیغات محیطی شهرداری تهران,تبلیغات خلاقانه,تبلیغات خلاقانه,تبلیغات خلاقانه ایرانی,تبلیغات خلاقانه دوربین مدار بسته,تبلیغات خلاقانه شهری,تبلیغات خلاقانه بیمه,تبلیغات خلاقانه در ایران,تبلیغات خلاقانه دندانپزشکی,تبلیغات خلاقانه فست فود,تبلیغات خلاقانه چیست,تبلیغات کانال تلگرام

 

 

صنعت بازاریابی و تبلیغات برای ابداع و معرفی یک سرواژه یا اصطلاح جدید در هر شبی که صبح می‌شود بسیار بدنام است. برخی از این واژه‌ها و اصطلاح‌ها مانند “بازاریابی محتوایی” بسیار مطرح و شناخته‌شده می‌شوند و برخی دیگر دوره عمر بسیار کوتاهی دارند، تا جایی که اگر نامی از آن‌ها ببریم ممکن است شما آن را به‌عنوان واژه‌ تخصصی حوزه بازاریابی نشناسید.

در ادامه این مطلب قصد معرفی یکی از این واژه‌هایی راداریم که شاید اخیراً به این صنعت اضافه‌شده است و آن‌هم تبلیغات محتوایی –  content advertising- است، می‌خواهیم از کجا آمده، از چه چیزی ساخته‌شده و آیا حق باقی ماندن در مجموعه واژگان ما در سال جاری را دارد یا خیر؟ شاید لزومی نداشته باشد که آن به‌عنوان واژه‌ای مرکب از دو واژه ساده‌تر قبول کنیم، اما چیزی که از ظاهر آن پیداست، این است که از ترکیب دو واژه با مفهوم بازاریابی محتوایی + تبلیغات ساخته‌شده است:

تبلیغات

تبلیغات به‌عنوان نوعی ترفیع و ترویج غیرشخصی محصولات و خدمات توصیف می‌شود و موضوع آن در رابطه با تفهیم ارزش پیشنهاد فروش یک محصول یا خدمت در مقیاسی مشخص است. از قدیم، این نوع ارتباط را یک نوع ارتباط یک‌طرفه می‌شناختند.

بازاریابی محتوایی

مطمئنم که به‌خوبی با تعریف بازاریابی محتوایی آشنایی دارید، یکی از تعاریفی که برای این نوع از بازاریابی ارائه‌شده است به این قرار است که: بازاریابی محتوایی یک رویکرد استراتژیک بازاریابی است که متمرکز بر تولید و توزیع محتوای مرتبط، مستمر و باارزش به‌منظور جذب و نگهداری مجموعه‌ای از مخاطبین با دقت و به‌روشنی تعریف و مشخص‌شده است –  و درنهایت در پی هدایت رفتار سودمند مشتری است. بازاریابی محتوایی در رابطه با ارتباط برقرار کردن با مصرف‌کننده‌ها بدون فروش چیزی به آن‌هاست. این حوزه از بازاریابی در ارتباط با ارائه محتوا آموزشی، سرگرم‌کننده و همواره همراه باارزش افزوده به مصرف‌کننده‌ها به‌منظور غنی‌سازی تجربه وب گردی آن‌ها می‌باشد.

تبلیغات محتوایی

از آنجائی که بازاریابی محتوایی اساساً مرتبط با ارائه ارزش از طریق محتوا (آموزش، سرگرمی الهام بخشیدن) است، در دوره کنونی به‌طور ویژه‌ای به دلیل پذیرش بسیار زیاد و قابل‌قبول شبکه‌های اجتماعی موفقیت‌آمیز می‌باشد. بدون وجود شبکه‌های اجتماعی، تصور ویروسی شدن یک محتوا به‌صورت فعلی بسیار سخت و مشکل است.

توانایی مصرف‌کننده‌ها به‌منظور داشتن یک گفتگو دوسویه از طریق به اشتراک‌گذاری محتوا به بازاریابان فرصتی فوق‌العاده برای بهره‌برداری از ترافیک اجتماعی و ارگانیک برای دیده شدن محتوای خودشان توسط دیگران را می‌دهد. بااین‌وجود، به دلیل اشباع فضای اینترنت با محتوای تولیدشده توسط کاربران و برندهای مختلف، دست پیدا کردن به مصرف‌کننده‌ها از طریق کانال‌ها و شیوه‌های ارگانیک سخت‌تر و سخت‌تر شده است. اگر شما دارای یک صفحه فیس‌بوک هستید و در آن فعالیت دارید، مطمئناً اخیراً متوجه گزینه‌ای تحت عنوان exposure به معنای نمایش و در معرض چیزی قرار گرفتن به‌منظور نمایش بیشتر و سریع‌تر محتوای خود برای تعداد مخاطبین بیشتر شده‌اید.

در متون مختلف بازاریابی خیلی کم در مورد موضوع تبلیغات محتوایی مطلبی نوشته، ترجمه و ارائه می‌شود و چیزی هم که اغلب در این رابطه نوشته و منتشر می‌شود، خیلی قدیمی و از تاریخ گذشته است. تبلیغات محتوایی نوشتن متن تبلیغات نیست. ما در آی بازاریابی آن را به‌صورت زیر تعریف می‌کنیم:

تبلیغات محتوایی چیست؟

تبلیغات محتوایی یک استراتژی بازاریابی به‌منظور تولید محتوایی است که هدف اصلی توزیع آن از طریق کانال‌های پولی و به‌منظور افزودن ارزش به مخاطب است. به‌طور طبیعی، تبلیغات محتوایی (استراتژی جامع و فراگیر) و تبلیغاتی که هماهنگ و مناسب با زیرساخت توزیع و ارائه آن است، دست‌به‌دست هم و با یکدیگر پیش می‌روند. درحالی‌که تمامی انواع محتوا اغلب بر روی وبلاگ برند مرتبط با خودش منتشرشده و از طریق شبکه‌ها و کانال‌های اجتماعی مختلف منتشر می‌شوند، تولید محتوایی که برای توزیع از طریق کانال‌های پولی و شیوه‌های مشابه با آن تولید می‌شوند، به‌طورکلی متفاوت است.

محتوایی که با توجه به اصول کلی بهینه‌سازی نتایج موتورهای جستجو (سئو) تولید می‌شوند، می‌توانند به‌طور قابل‌توجهی از فرصت‌های ایجادشده برای جستجو کلمات کلیدی بهره ببرند. محتوایی که با در نظر داشتن شبکه‌های اجتماعی تولیدشده‌اند می‌توانند به شکلی طراحی شوند که قابل اشتراک‌گذاری باشند و بنابراین عمدتاً به‌صورت بصری و قابل‌مصرف توسط عموم می‌باشند.

محتوایی که لزوماً باهدف توزیع از طریق کانال‌های پولی تهیه‌شده است، می‌توانند به موضوعاتی بپردازند که به‌صورت عادی و فعال توسط مردم مورد جستجو قرار نمی‌گیرند یا خیلی قابلیت اشتراک‌گذاری ندارند، اما درنهایت می‌توانند بسیار اثرگذار باشند. این نوع از محتوا به برندها فرصتی برای ارائه محتوای شخصی به مخاطبین بدون در نظر داشتن قوانین عمومی جستجو یا شبکه‌های اجتماعی به‌منظور دیده شدن آن‌ها توسط مردم را می‌دهد. به عبارتی این نوع از محتوا لزوماً بر هدف نهایی، یعنی همان تأثیرگذار بودن، متمرکز می‌باشند.

برچسب ها : آموزش تبلیغات در اینستاگرام،بازاریابی محتوایی،تبليغات خلاقانه،تبلیغات،تبلیغات انتخاباتی،تبلیغات انتخاباتی احمدی نژاد،تبلیغات انتخاباتی در فضای مجازی،تبلیغات انتخاباتی روحانی،تبلیغات انتخاباتی شورای دانش آموزی،تبلیغات انتخاباتی شورای شهر،تبلیغات انتخاباتی شورای مدرسه،تبلیغات انتخاباتی شورایاری،تبلیغات انتخاباتی مجلس،تبلیغات انتخاباتی موسوی،تبلیغات اینترنتی،تبلیغات اینترنتی چیست،تبلیغات اینترنتی در ایران،تبلیغات اینترنتی در شیراز،تبلیغات اینترنتی رایگان،تبلیغات اینترنتی رایگان پربیننده،تبلیغات اینترنتی ساعت،تبلیغات اینترنتی صبا،تبلیغات اینترنتی قاره،تبلیغات اینترنتی همشهری،تبلیغات اینستاگرام،تبلیغات خلاقانه،تبلیغات خلاقانه ایرانی،تبلیغات خلاقانه بیمه،تبلیغات خلاقانه چیست،تبلیغات خلاقانه در ایران،تبلیغات خلاقانه دندانپزشکی،تبلیغات خلاقانه دوربین مدار بسته،تبلیغات خلاقانه شهری،تبلیغات خلاقانه فست فود،تبلیغات در اینستاگرام،تبلیغات در پیج اینستاگرام،تبلیغات در گوگل،تبلیغات در گوگل ادسنس،تبلیغات در گوگل ادوردز،تبلیغات در گوگل ارزان،تبلیغات در گوگل برتینا،تبلیغات در گوگل پلاس،تبلیغات در گوگل رایگان،تبلیغات در گوگل فارسی،تبلیغات در گوگل فیلتر،تبلیغات در گوگل کروم،تبلیغات رایگان،تبلیغات رایگان اینترنتی،تبلیغات رایگان تلگرام،تبلیغات رایگان در اینترنت،تبلیغات رایگان در اینستاگرام،تبلیغات رایگان در تلگرام،تبلیغات رایگان در سایت،تبلیغات رایگان در سایت ها،تبلیغات رایگان در گوگل،تبلیغات رایگان کانال تلگرام،تبلیغات کانال تلگرام،تبلیغات محتوا،تبلیغات محتوایی،تبلیغات محیطی،تبلیغات محیطی اصفهان،تبلیغات محیطی تبریز،تبلیغات محیطی تهران،تبلیغات محیطی چیست،تبلیغات محیطی در اصفهان،تبلیغات محیطی در ایران،تبلیغات محیطی در تهران،تبلیغات محیطی شهرداری تهران،تبلیغات محیطی فوتبال،تبلیغات موثر در اینستاگرام،تحلیل محتوا تبلیغات،تحلیل محتوای تبلیغات،تحلیل محتوای تبلیغات تلویزیونی،روش تبلیغات در اینستاگرام،قیمت تبلیغات در اینستاگرام،محتوای تبلیغات،نحوه تبلیغات در اینستاگرام،نرم افزار رایگان تبلیغات در تلگرام،هزینه تبلیغات در اینستاگرام

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت