ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

تاثیر ورزش هوازی بر درمان شیزوفرنی

نویسنده: احمد اعجازی

تاثیر ورزش هوازی بر درمان شیزوفرنی

درمان شیزوفرنی در طب سنتی,درمان شیزوفرنی چیست؟,درمان شیزوفرنی,درمان شیزوفرنی,درمان شیزوفرنی با طب سنتی,درمان شیزوفرنی بدون دارو,درمان شیزوفرنی با داروهای گیاهی,درمان شیزوفرنی با طب سوزنی,شیزوفرنی درمان دارد,درمان بیماری شیزوفرنی,درمان شیزوفرنی در طب سنتی,درمان شیزوفرنی چیست؟,درمان شیزوفرنی,درمان شیزوفرنی,درمان شیزوفرنی با طب سنتی,درمان شیزوفرنی بدون دارو,درمان شیزوفرنی با داروهای گیاهی,درمان شیزوفرنی با طب سوزنی,شیزوفرنی درمان دارد,درمان بیماری شیزوفرنی,تاثیر ورزش بر دیابت,تاثیر ورزش بر سلامتی,تاثیر ورزش بر سلامت روان,تاثیر ورزش بر افسردگی,تاثیر ورزش بر قلب,تاثیر ورزش بر یادگیری,تاثیر ورزش بر بدن,تاثیر ورزش بر پوست,تاثیر ورزش در زندگی,تاثیر ورزش بر استرس,

تاریخ انتشار : سه شنبه, 26 مرداد 1395

مطالعات نشان می دهد ورزش های هوازی می توانند به بیماران مبتلا به اختلال مزمن روانی شیزوفرنی کمک کنند.

به گزارش مهر، به گفته محققان دانشگاه منچستر ورزش های هوازی می تواند به افراد مبتلا به شیزوفرنی کمک کند تا با این اختلال روانی مقابله نمایند.

در این مطالعه، محققان تلفیقی از داده های مربوط به ۱۰ آزمایش بالینی مستقل را که در مجموع شامل ۳۸۵ بیمار مبتلا به شیزوفرنی بود، بررسی کردند. آنها دریافتند در حدود ۱۲ هفته وزرش هوازی می تواند موجب بهبود چشمگیر عملکرد مغز افراد مبتلا به این اختلال شود.

این تحقیق همچنین نشان داده است که برنامه ورزش همراه با درمان دارویی موجب بهبود کل عملکرد مغز بیماران شیزوفرنی می شود.

به گفته محققان، ورزش تاثیر مثبتی بر توانایی افراد در درک موقعیت های اجتماعی، میزان توجه، و حافظه کاری شان دارد.

سه چهارم افراد مبتلا به این اختلال بین سنین ۱۶ تا ۲۵ سال مبتلا به بیماری می شوند. اگرچه این بیماری در حال حاضر هیچ درمانی ندارد، اما به گفته محققان، درمان دارویی همراه با روان درمانی می تواند به بیماران در کنترل شرایط شان کمک کننده باشد.

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت