ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

تاثیر رژیم غذایی پرکالری بر سلامت قلب کودکان

نویسنده: احمد اعجازی

تاثیر رژیم غذایی پرکالری بر سلامت قلب کودکان

رژیم غذایی پرکالری,رژیم غذایی پرکالری,رژیم غذایی پرکالری برای کودکان,سلامت قلب,سلامت قلب و عروق,سلامت قلب جنین,سلامت قلب با ورزش,سلامت قلب و ورزش,سلامت قلب سالم,سلامت قلب مجله,برای سلامت قلب چه کنیم,راههای سلامت قلب,هفته سلامت قلب,تاثیر رژیم غذایی بر جنسیت جنین,تاثیر رژیم غذایی در تعیین جنسیت جنین,تاثیر رژیم غذایی بر پریود,تاثیر رژیم غذایی بر لاغری,تاثیر رژیم غذایی بر روی پوست,تاثیر رژیم غذایی بر ریزش مو,تاثیر رژیم غذایی بر جنسیت نوزاد,تاثیر رژیم غذایی بر سقط جنین,تاثیر رژیم غذایی,تاثیر رژیم غذایی بر جنسیت,

تاریخ انتشار : یکشنبه, 31 مرداد 1395

طبق یک مطالعه جدید، کودکانی که رژیم غذایی پرکالری و کم مغذی داشته و از خوردن غذاهای سالم خودداری می کنند، از سلامت ضعیف قلبی برخوردار خواهند بود.

به گزارش مهر، محققان دانشگاه مینه سوتا آمریکا، هفت فاکتور مهم سلامت و رفتار را برای تعیین سلامت ایده آل قلب و عروق یک کودک در نظر می گیرند. این هفت فاکتور عبارتند از: عدم مصرف محصولات تنباکو، حفظ وزن سالم بدن، داشتن حداقل روزی ۶۰ دقیقه فعالیت فیزیکی متوسط تا شدید، پیروی از رژیم غذایی سالم، و داشتن میزان کلسترول، فشار خون و گلوکز خون سالم.

جولیا اشتاینرگ، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «داشتن این رفتارهای سالم در اوایل عمر فایده خارق العاده ای بر حفظ سلامت در طول عمر دارد.»

در این مطالعه مشخص شد در حدود ۹۱ درصد کودکان امتیاز ضعیفی از لحاظ معیارهای رژیم غذایی دریافت کردند و مشخص شد کودکان بین ۲ تا ۱۹ سال حجم زیادی از کالری روزمره شان را از طریق کربوهیدرات های ساده نظیر دسرها و نوشیدنی های قندی تامین می کنند.

همچنین میزان فعالیت بدنی شان برای حفاظت از قلب کافی نیست و تاثیرات ناشی از رژیم غذایی ضعیف و عدم تحرک فیزیکی بر وزن شان تاثیر گذاشته و درصد چاقی شان بالاست.

محققان توصیه می کنند به جای درمان بیماری ها در بزرگسالی باید از همان ابتدای تولد کودک به فکر بود و با رعایت فاکتورهای مذکور سلامت را حفظ کرد.

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت