ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

تاثیرات مضر ترک ورزش بر مغز

نویسنده: احمد اعجازی

تاثیرات مضر ترک ورزش بر مغز

,ترک ورزش,ترک ورزشکار,ترک ورزشکار جوگیر,ترک ورزش ایروبیک,ترک ورزش و چاقی,ورزشگاه ترک تلکام آرنا,ورزشکاران ترک زبان ایران,ورزشکاران ترک ایران,عوارض ترک ورزش بدنسازی,عوارض ترک ورزش,عوارض قطع ورزش

تاریخ انتشار : جمعه, 12 شهریور 1395

محققان عنوان می کنند هرگز ورزش کردن را حتی برای مدت زمان کوتاهی متوقف نکنید، چراکه جریان خون به سوی مغز کاهش می یابد.

به گزارش  مهر، یافته جدید محققان دانشگاه مریلند نشان می دهد توقف ورزش حتی به مدت ۱۰ روز می تواند موجب اُفت جریان خون به چندین نقطه از مغز از جمله هیپوکامپ شود.

کارسون اسمیت، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما می دانیم که هیپوکامپ نقش مهمی در یادگیری و حافظه دارد و یکی از اولین مناطق مغز در افراد مبتلا به آلزایمر است که دچار چین خوردگی می شود.»

تاکنون می دانستیم که توقف ورزش می تواند منجر به از بین رفتن مقاومت قلبی-عروقی شود و محققان می خواستند بدانند که ایا توقف ورزش بر مغز هم تاثیر دارد.

در این تحقیق، پژوهشگران جریان خون مغزی را در افراد بزرگسال سالم و دارای تناسب اندام (۵۰ تا ۸۰ سال) قبل و بعد از یک دوره ۱۰ روزه که آنها ورزش را متوقف کرده بودند بررسی کردند.

با استفاده از تکنیک MRI مغزی، آنها کاهش قابل توجهی در جریان خون به سوی چندین نقطه مغز از جمله هیپوکامپ، بعد از توقف ورزش منظم یافتند.

به گفته اسمیت، «پیام این تحقیق این است: اگر ورزش کردن را به مدت ۱۰ روز متوقف کنید، شاهد کاهش جریان خون به مغز خواهید بود.»

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت