ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

بی‌قراری پا عمر را زیاد می‌کند

نویسنده: احمد اعجازی

بی‌قراری پا عمر را زیاد می‌کند

بی قراری پا در شب,بی قراری پا در بارداری,بی قراری پا ها,بی قراری پا در خواب,بی قراری پا چیست,بی قراری پا در دوران بارداری,بی قراری پا,علت بی قراری پا,درمان بی قراری پا,سندروم بی قراری پا,عمر طولانی انسان,عمر طولانی ساکنان شهر,عمر طولانی به زبان آدمیزاد,عمر طولانی حضرت مهدی,عمر طولانی امام زمان,عمر طولانی نوح,عمر طولانی,عمر طولانی,عمر طولانی پیامبران,عمر طولانی سلمان فارسی,

تاریخ انتشار : دوشنبه, 18 مرداد 1395

‌محققان دریافتند عادت تکان دادن پا می‌تواند به سالهای عمر اضافه کند.

‌به گزارش ایسنا به نقل از زی نیوز، تکان دادن پا در حالت نشسته و یا خوابیده یکی از عادت‌های بدی است که افراد زیادی با آن روبرو هستند و محققان در مطالعات اخیر خود دریافتند عادت تکان دادن پا ممکن است با افزایش طول عمر در ارتباط باشد.

بی‌قراری و یا لرزش پا زمانی که در حالت نشسته هستید، عادتی آزاردهنده است اما یافته‌های محققان نشان داده است بی‌قراری در محل کار مانع بروز بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود. دوره طولانی نشستن در یک موقعیت خاص در محل کار و یا پروازهای طولانی، جریان خون در پا را کاهش می‌‎دهد و مشکلات قلبی بسیاری بوجود می‌آورد.

محققان دانشگاه میسوری اظهار کردند: لرزش مداوم پا با افزایش جریان خون، کاهش استرس و سالم نگه داشتن قلب در ارتباط است.

بی‌قراری پا گاهی در یک پا است و محققان می‌گویند که در هر دو پا نتایج بهتری دارد. همچنین در این مطالعه پژوهشگران دریافتند، لرزاندن پا جایگزینی برای راه‌ رفتن و ورزش است که برای قلب بسیار مفید خواهد بود.

نتایج این بررسی در نشریه امریکایی Physiology منتشر شده است.

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت