ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

بیوگرافی آیت الله محمدی گلپایگانی

نویسنده: علی باستانی

%d8%a8%db%8c%d9%88%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%81%db%8c-%d8%a2%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d9%84%d9%84%d9%87-%d9%85%d8%ad%d9%85%d8%af%db%8c-%da%af%d9%84%d9%be%d8%a7%db%8c%da%af%d8%a7%d9%86%db%8c

 

,آیت الله محمدی گلپایگانی,همسر آیت الله محمدی گلپایگانی,فرزند آیت الله محمدی گلپایگانی,کتابخانه آیت الله محمدی گلپایگانی,زندگینامه ایت الله محمدی گلپایگانی,دفتر آیت الله محمدی گلپایگانی,زندگی نامه آیت الله محمدی گلپایگانی,بیوگرافی آیت الله محمد محمدی گلپایگانی,بیوگرافی آیت الله محمدی گلپایگانی

 

محمدی گلپایگانی از مبارزین سیاسی علیه رژیم پهلوی و از حاضرین در واقعه حمله به مدرسه فیضیه در سال ۱۳۴۲ بوده است. او همچنین از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۸ نماینده دفتر امام خمینی (ره)، در نیروی هوایی ارتش بود.

 

خاطرات گلپایگانی از دوران انقلاب

تصدی ریاست دفتر رهبر معظم انقلاب کار پر مشغله ای است که مجالی باقی نمی گذارد تا حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی از خاطرات دوران مبارزه با رژیم طاغوت بگوید. اما برگزاری مراسم بزرگداشت روز نیروی هوایی در ۶ آبان ۱۳۹۱ و حضور رییس دفتر مقام معظم رهبری در این مراسم فرصتی را فراهم کرد تا ایشان در زمانی کوتاه از خاطرات دوران مبارزه بگویند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدی گلپایگانی از خاطرات خود از دوران رژیم طاغوت می گوید؛ از روزی که امام خمینی گریه کرد و از روزی که طنین صدای’ خلصنا من شاه، یا رب’ در شهر پیچید:

 

روزی که امام گریه کرد!

از شروع نهضت اسلامی در سال ۱۳۴۱ با آن همراه بودم و علیه رژیم طاغوت مبارزه می کردم اما اوج فعالیت من در سال ۱۳۵۶ و هم زمان با اوج گرفتن حرکت انقلابی مردم بود. با وجود اینکه هیچ وقت دستگیر نشدم اما همواره مورد تعقیب بودم که با زرنگی توانستم فرار کنم.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی یکی از خاطرات تلخ خود از دوران مبارزات انقلابی را مربوط به سال ۱۳۴۲ و هجوم وحشیانه ماموران شاه به مدرسه فیضیه می داند:

«در سال ۱۳۴۲و زمانی که ماموران به فیضیه ریختند و آن جنایتها را مرتکب شدند طلبه ای جوان در قم بودم و دیدم که چه کردند. فردای فاجعه، حضرت امام خمینی (ره) به فیضیه آمدند و از نزدیک جنایتهای ماموران شاه را مشاهده کردند. عمامه ها روی زمین ریخته بود؛ کفش ها گوشه کنار پراکنده شده؛ و لباس های پاره پاره در صحن فیضیه پخش شده بود. در این زمان، امام با مشاهده این فجایع به گریه افتادند و سپس آن نطق تاریخی را در محکومیت این فاجعه ایراد کردند.»

رییس دفتر رهبر معظم انقلاب ادامه داد: «موج جدید انقلاب از سال ۱۳۵۶ شروع شد که در این مقطع زمانی فعالیت من نیز گسترده تر شد. در آن زمان کارهای زیادی را انجام دادیم که از جمله آنها تصرف مقر ساواک بود.»

 

خلصنا من شاه، یا رب

در دوران مبارزه با رژیم طاغوت برای همراه کردن مردم با موج انقلاب به شهرهای مختلف سفر می کردیم که در یکی از این سفرها که در واقع آخرین ماه رمضان در دوران طاغوت بود و در شب بیست و یکم این ماه شریف و در شب قدر، زمانی که قرار شد دعای جوشن کبیر در مسجد این شهر خوانده شود پیشنهاد دادم به جای ذکر ‘خلصنا من النار یا رب’، خوانده شود ‘خلصنا من شاه، یا رب’ که این ابتکار، موثر واقع شد و این ذکر در تمام شهر پیچید و کسی هم نمی توانست جلوی آن را بگیرد.

 

-بیداری اسلامی از نگاه محمدی گلپایگانی

رییس دفتر رهبر معظم انقلاب در همایش «تجدید مطلع کتاب و کتابخوانی» در تاریخ ۷ دی ماه سال ۱۳۹۰، با اشاره به بیداری ملت‌های مسلمان در زمان حاضر گفت: «به یاری خدا این بیداری آغاز شده و طلیعه روشنی است که آثار آن را امروز نظاره‌گر هستیم. کسی باور نداشت که روزی فرعون مصر، این نامبارک زمان این چنین ساقط شود، سازمان‌های عریض و طویل متعدد جاسوسی آمریکا تا یک ماه پیش نیز این امر را پیش‌بینی نمی‌کردند، امروز نسل جوان بیدار شده و این از برکات انقلاب اسلامی است و دنیا فهمیده در دنیا کشوری به نام جمهوری اسلامی وجود دارد که زیر سطله ستمگران نمی رود.»

محمدی گلپایگانی با بیان آنکه اکنون مساله بیداری اسلامی در دنیا مطرح است،‌ میگوید: «بیداری اسلامی واقعی همان است که پیامبر اکرم(ص) فرموده است.»

وی اساس بیداری اسلامی را «خداپرستی، عبودیت و بندگی خدا در دنیا و حاکمیت خدا در دنیا» بیان کرده و معتقد است: «دعوای ما با استکبار در این مساله است که آنها می‌گویند بنده ما باشید اما ما می‌خواهیم براساس تعالیم پیامبر(ص)، بنده خدا باشیم. در دوران حکومت ‘حسنی مبارک’ در مصر، بوی از اسلام در این کشور وجود نداشت، بطوریکه اکنون میلیون ها نفر در میدان ‘التحریر’ نماز جماعت اقامه می‌کنند و علیه شورای نظامی فریاد الله‌اکبر سر می‌دهند.

محمدی گلپایگانی به تلاش استکبار در بهره ‌برداری از بیداری اسلامی اشاره کرده و میگوید: ویژگی استکبار آن است که مقابل انقلاب‌ها بایستد و یا اینکه برای رسیدن به مقاصد خود، سوار بر موج آنها شود.»

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در ادامه بیداری اسلامی سال‌های اخیر جهان و برگزاری نماز جماعت، تلاوت قرآن و ندای اذان در میدان التحریر قاهره را نشأت گرفته از نظام و انقلاب اسلامی دانسته و وی تصریح کرد: «این خیزش اسلامی در جهان اسلام به مانند نوری جاویدان در حال نورافشانی است و چه بخواهیم و چه نخواهیم سرنوشت نامبارک و قذافی در انتظار تمامی طاغوتچه‌های جهان است.»

 

-نقش مردم در پاسداری و حفاظت از انقلاب اسلامی

محمد محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری ۶ آبان ۱۳۹۱ در مراسم صبحگاه مشترک تشییع پیکر مطهر خلبانان شهید نهاجا با گرامیداشت یاد و خاطر خلبانان شهید با بیان اینکه مردم تا آخر پای انقلاب اسلامی ایستاده اند، گفت: بنده مطمئن هستم اگر روزی لازم شود و فرمانده کل قوا اراده فرمایند باز دفاع مقدس تکرار خواهد شد و جوانان، مردان و زنان این سرزمین لحظه ای در دفاع از مملکت، نظام و رهبر خود دریغ نخواهند کرد و تا آخر پای انقلاب خود ایستاده اند.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه البته نقش مردم در پاسداری و حفاظت از انقلاب اسلامی بسیار مهم است، افزود: ما این نقش را به خوبی در دوران دفاع مقدس دیدیم. مردم درآن دوران از رزمندگان و نیروی هوایی حمایت کردند و هرگاه پروازی برای حمله اعزام می شد این مردم بودند که دستهای خود را بلند می کردند و برای موفقیت رزمندگان خلبانان ما دعا می کردند. معتقدم حرکت اصلی پیروزی انقلاب از زمان تجدید پیمان ارتش با امام خمینی (ره) آغاز شد. ۱۹ بهمن روز بسیار مهمی  است ما در آن روز شاهد تجدید پیمان ارتش با امام خمینی (ره) در مدرسه رفاه بودیم.

 

-دیدگاه محمدی گلپایگانی در خصوص فتنه ۸۸

حجت‌الاسلام ‌محمد محمدی گلپایگانی، ۲۰ مهر ۸۸ در نهمین همایش سراسری روحانیون ارتش با اشاره به وقایع تأسف بار بعد از انتخابات خرداد ۸۸، با یادآوری اینکه که تاریخ در حال تکرار شدن است، گفت: «در فتنه‌های اخیر افرادی ذکر سجود و دعاهایشان، اطراف را پر می‌کرد، صدای راز و نیاز خوارج نهروان نیز به گونه ای بود که عده‌ای را به اشتباه انداخته بود.»

وی با اشاره به اهمیت بصیرت در میان نخبگان افزود: ندر فتنه حق و باطل مخلوط می‌شود و باید ابتدا حق را شناخت و بعد اهالی حق را معرفی کرد. ما امروز نیاز به عمار‌ها و یاسر‌ها داریم؛ همان‌های که در سخت‌ترین دوران برای شناساندن امیر‌المومنین به مردم روشنگری کردند و وظیفه امروز ما روحانیون نیز تبیین حقایق است.»

محمدی گلپایگانی با تاکید بر پرهیز از هر گونه ترس و ملاحظه در معرفی فتنه افزود: «اگر تدابیر هوشمندانه رهبر انقلاب در این برهه نبود چیزی از اسلام الا اسم و ظاهر آن نمی‌ماند. بحث در انتخابات اخیر این نبود که فلانی رئیس‌جمهور شود یا نشود، بلکه اساس نظام را نشانه گرفته بودند و اگر چه این فتنه خسارت‌های فراوانی داشت اما چهره‌های اصلی عده‌ای را به همگان معرفی کرد و راستگو و دروغ‌گو از هم تفکیک داده شدند.»

رئیس دفتر مقام معظم رهبری در پایان با تاکید بر اینکه روحانیون در نیروهای مسلح نباید وارد دسته‌بندی‌های سیاسی شوند، گفت: «اما تبیین اصل حق وظیفه همگان است و همان‌طور که خداوند تاکنون نظام و انقلاب را حفظ کرده ما نیز باید با عمل به وظایف خود، انقلاب را یاری کنیم.»

 

تدبیر مقام معظم رهبری در فتنه ۸۸ موجب شکست نقشه‌های دشمن شد

محمدی گلپایگانی معتقد است ولی فقیه با تدبیر عالمانه و آگاهانه این فتنه را اداره و مدیریت کردند: «تمام تیرهای دشمن در حال حاضر به طرف خاکریز ولایت فقیه نشانه گرفته شده و ولی فقیه با تمام وجود به دفاع از اسلام ایستاده است. این فتنه از چند سال گذشته برنامه‌ریزی شده بود و افراد ساده و بی عقل تحت تاثیر آن قرار گرفتند.»

رئیس دفتر مقام معظم رهبری تنها راه سعادت را عنایت و توجه نایب امام زمان (عج) دانسته و می‏گوید: «دجال‌ها در کارند و کسانی که جلو و عقب ولی فقیه حرکت کنند هلاک می‌شوند. همگام با ولی فقیه باید حرکت کرد و اساساً مشروعیت تمام افراد به این امر است.»

محمدی گلپایگانی تمام مشروعیت‌ها را برگرفته از ولایت فقیه خوانده و میگوید: «فعالیت‌ها و تصرفات مسئولان در قوای مقننه، قضائیه و مجریه تا زمانی مشروع است و روز قیامت مجازات و مکافات ندارد که در خط ولایت باشند و غیر از این راهی وجود ندارد. پیروزی نزدیک است و مقام معظم رهبری نوید شنیده شدن صدای انقلاب در اروپا را داده‌اند.»

 

مجازات فتنه‌گران مسلّم است

محمد محمدی گلپایگانی، روز پنجشنبه ۲۸ بهمن ۸۹ در حاشیه همایش مدیریت سرمایه های فکری و تعالی سازمانی در گفت وگو با ایرنا با اشاره به وقایع تلخ ۲۵ بهمن ۸۹ گفت: «اینکه کی، چگونه و به چه نحوی اینها باید به مجازات برسند باید از سوی مسؤولان مربوطه تصمیم گیری شود. مسؤولان مربوطه در نظام اسلامی حواسشان جمع است و همه اقدامات و اتفاقات را رصد می کنند.»

محمدی گلپایگانی با اشاره به اقدامات فتنه گران در روز ۲۵ بهمن ماه تاکید کرد: «در حال حاضر ماهیت فتنه گران کاملاً افشا شده و آنچه مسلم است همان گونه که دادستان کل کشور هم در سخنان روز چهارشنبه از برخورد با سران فتنه خبر داد، باید فتنه گران مجازات شوند. مردم هم خواهان برخورد با سران فتنه هستند و تصمیم گیری در این ارتباط با مسؤولان مربوط است.»

 

اتحاد باید دور محور ولایت باشد

آیت‌الله محمدی گلپایگانی اختلاف را یکی از خطرات بزرگی که به عنوان آسیب به نظام محسوب می‌شود، دانست و تاکید کرد: «در کمتر صحبتی نبود که امام خمینی (ره) مسئله اتحاد را مطرح نکنند.» رئیس دفتر مقام معظم رهبری با تاید بر اینکه اتحاد باید دور محور ولایت باشد، گفت: «با آن کسی که از طرف امام زمان (عج) به عنوان نایب عام است با کسی که ما با دلسوزی‌اش برای نظام آشنا هستیم.»

 

-تحریم‏های اقتصادی از دیدگاه محمدی گلپایگانی

رییس دفتر رهبر معظم انقلاب با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و گرانی ها میگوید: «گرانی‌های کنونی در جامعه به علت آن است که استعمارگران می‌خواهند با تنگنا قرار دادن ملت ایران، آنها را در مقابل نظام قرار دهند.» محمدی گلپایگانی با تاکید بر آنکه دشمنان نظام به این خواسته خود نخواهند رسید، معتقد است: «ملت ایران مردمی مقاوم و صبور هستند، هرچند برخی گران‌فروشان با سوءاستفاده از این شرایط، خون مردم را می ‌مکند.»

 

تحریم ها با شکست مواجه خواهد شد

وی، تحریم‌های اخیر آمریکا و غرب علیه جمهوری اسلامی ایران را آخرین حربه و تلاش دشمن دانسته و میگوید:‌ به فضل خداوند این تحریم‌ها نیز خواهد شکست، چراکه در این چند سال چنان قدرت و توان گرفته‌ایم که هیچ قدرتی نمی‌تواند جرأت دست درازی به این کشور را در سر بپروراند. با توجه به تحریم‌های گسترده، پیشرفت‌های علمی ایران در عرصه هسته‌ای، جهانیان را به تحسین وا داشته، هر چند که دشمن در پی تبلیغ این نکته است که مکتب اسلام توان مدیریت جامعه را ندارد.

 

دشمنان از ترسشان است که کوتاه می‏آیند

آنها دست و چنگال پلیدشان را به همه جا دراز کرده‏اند و ایران می‏تواند این دست‏ها را قطع کند. نخست وزیر بدبخت رژیم اشغالگر قدس که گویی جنون اخلاقی دارد هر از چندگاهی حرف‏هایی می‏زند اما خدا می‏داند که در دلش از ترس چه می‏گذرد.

وی با اشاره به سخنان رهبر حزب‏الله درباره توان نظامی این گروه خاطرنشان کرد: «زمانی که سید‏ حسن نصرالله، آن رزمنده شجاع و مجاهد فی سبیل‏الله در کلماتش می‏گوید که همه جای سرزمین‏های اشغالی زیر موشک ماست، آنها آسایش و آرامش ندارند. برادران و خواهران در بهترین دوران عمر خود به سر می‏بریم، امروز وجود یک مجتهد فقیهِ عالیقدرِ مرجع تقلید و امام جمعه در راس نظام مقدس اسلامی در کجای دنیا وجود دارد.»

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی با بیان اینکه دشمنان ما از ترسو‌های جهان هستند، گفت: «اگر ترس از مقام معظم رهبری و نیروهای که تحت فرمان ایشان هستند نبود یقینا وضعیت ما از دست دشمنان قسم خورده این نبود، ولی آن‌ها آسیب پذیرهستند و می‌ترسند.»

 

-توطئه BBC از نگاه محمدی گلپایگانی

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی: «یکی از این توطئه ها را در دو سه ماه اخیر و بعد از انتخابات مشاهده کردیم که اگر هوشمندی رهبر انقلاب نبود معلوم نیست چه اتفاقاتی ممکن بود رخ دهد و خداوند آنها را رسوا کرد. حالا BBC و شبکه های رادیو و تلویزیونی آن خیرخواه ما شده اند اما اگر پرونده ننگین کشور انگلستان را در تاریخ نسبت به ما مطالعه کنیم می بینیم در سالهای گذشته ثروت ما را غارت کردند.

در همین دوران انتخابات اضافه کاری که شبکه BBC به کارمندان خود می داد بیش از ۸ میلیون پوند بوده است، حتی ۲ ماهواره برای پخش برنامه های خود اضافه کرده و ساعات برنامه خود را در تمام شبانه روز گسترش داده است، حالا یک عده آدم ظاهربین و کوته نظر به این اظهارات گوش کردند و بلوا ایجاد نمودند.»

 

-دستیابی به انرژی هسته‏ای، اوج قدرت ایران

رییس دفتر مقام معظم رهبری به اوج قدرت کشور در حال حاضر معتقد است: «از اول انقلاب تا کنون هیچ پس رفتی نداشته ایم، تاکید کرد: همین امروز خبر مهم تاسیس یک کارخانه جدید هسته ای به گوش همه رسیده و این تاسیسات جدید چشم دشمنان را کور کرده است. همانطور که رهبر معظم انقلاب تاکید کردند، بحث مخالفت با جمهوری اسلامی موضوع ‘هسته‌ای’‌ نیست؛ اگر در برابر خواسته استکبار تسلیم شویم و غنی‌سازی را متوقف کنیم، آنها موضوع حقوق بشر و مسایل دیگر را بهانه می‌کنند.»

محمدی گلپایگانی مهمترین مساله مورد نظر غرب در بهانه ‌تراشی علیه ایران را ‘انرژی مورد نیاز آینده جهان’ برشمرده و میگوید: «جمهوری اسلامی ایران با داشتن ذخایر فراوانی از نفت و گاز، لقمه چربی است که در گلوی آنها گیر کرده و ملت ایران اجازه ورود دوباره آنها به کشور را نمی‌دهند.»

رییس دفتر رهبر معظم انقلاب با تاکید دوباره بر آنکه جمهوری اسلامی ایران نیازی به بمب اتم ندارد، افزود: ‌«هر بسیجی در این کشور یک بمب اتم است که در برابر دشمنان سینه سپر کرده‌ و در روز مبادا، اسراییل از آتش این بسیجیان در امان نخواهد بود.»

محمدی گلپایگانی با تاکید بر آنکه اگر بسیج و سپاه و اقدامات مدبرانه رهبر معظم انقلاب نبود دشمنان، ملت ایران را به تاراج برده بودند، افزود: «تمام فعالیت و اقدامات آنها در بخش اقتصادی به انرژی نفت بستگی دارد. وی گفت: خداوند در این مملکت هرچه که امام عصر(عج) نیاز داشته باشد، ذخیره کرده است؛ از این رو دعوای دشمنان با جمهوری اسلامی فقط مساله انرژی و آینده آنها است که به این انرژی بستگی دارد. در صورتیکه اقتصاد آنها در نتیجه مساله انرژی نفت از حرکت باز ایستد، آنها همدیگر را خواهند خورد؛ همانطور که اکنون نیز دچار این وضعیت هستند.»

 

-حساسیت انتخابات یازدهم ریاست جمهوری از دیدگاه محمدی گلپایگانی

حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی معتقد است که دشمنان ایران اسلامی با بسیج امکانات سعی دارند بر انتخابات ریاست جمهوری تاثیر بگذارند: «دشمنان به انتخابات ریاست جمهوری امید بسته‌اند و سعی دارند در این مقطع، با شبهه‌افکنی مردم را نسبت به انتخابات دلسرد کنند، اما مردم ایران اسلامی نشان دادند پشتیبان نظام و رهبر خود هستند. دشمنان از هر کوششی برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی دریغ نکرده‌اند، اما با حمایت همه‌جانبه مردم از ولایت، کشتی انقلاب اسلامی با هدایت مقام معظم رهبری از طوفان‌های حوادث به سلامت عبور کرده است.»

 

در انتخابات آینده استحکام نظام ما دو چندان خواهد شد

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی ۲۹ دی ماه ۹۱ در اولین همایش تجلیل از معمرین حوزه علمیه قم با بیان اینکه در روز انتخابات راه درست و مستقیم مشخص خواهد شد اظهار داشت: «در انتخابات آینده استحکام نظام ما دو چندان خواهد شد گرچه دشمن می‌خواهد با القای ناکارآمدی نظام مردم را بترساند و تبلیغ کند که اسلام نمی‌تواند جامعه را اداره کند. سرو صدا‌ها زیاد است ولی باید بد را از خوب تشخیص بدهیم و با شرکت همگانی و دعوت از بستگان و دوستان در پای صندوق‌های فعالانه شرکت کنیم. پیشرفت کشور و جهش‌های علمی که اتفاق افتاده است، ثابت کرد اسلام می‌تواند جهان را اداره کند این وعده الهی است و ما معتقد هستیم که در عصر ظهور امام زمان(عج) دنیا اداره خواهد شد.»

 

من که این چند دوره در خدمت مقام معظم رهبری بودم، نمی‌دانستم ایشان به چه کسی رای داده‌اند

بنده که این چند دوره خدمت مقام معظم رهبری بوده‌ام، نمی دانستم که ایشان به چه کسی رای داده‌اند و اهل خانه‌شان هم نمی‌دانستند. البته ممکن است کسی حدس بزند اما کسی از دل ایشان خبر ندارد و بارها نیز مقام معظم رهبری فرموده‌اند که بنده یک رای دارم و از آن هم هیچ کسی خبر ندارد.

 

-ایران بهترین نقطه در جهان برای مسلمانان

محمدی گلپایگانی معتقد است که انقلاب اسلامی توانسته است موجب بیداری ملت‌های مسلمان جهان شود: «امروز انقلاب اسلامی به صورت فراگیر همه بشریت را بیدار و طی یک سال گذشته زمینه سقوط دیکتاتورهای بزرگ منطقه را فراهم کرده است. وی با تاکید بر اینکه “ایران امروز بهترین نقطه در جهان برای مسلمانان است. امروز امن‌ترین و مقتدرین نظام سیاسی که به تعیین‌کننده نهایی سیاست‌های جهان تبدیل شده است، نظام اسلامی است و با جدیت به حمایت از مظلومان و مستضعفان جهان می‏پردازد.»

وی با بیان اینکه در هیچ کشوری دولت، مردم را به عبادت و رعایت احکام دینی دعوت نمی کند، می‏گوید: «امروز دولت جمهوری اسلامی ایران، زنان را به رعایت حجاب و عفاف و مردان را به رعایت تقوا و احکام دینی دعوت می کند و تحقق این ارزش‌ها را برای خود افتخار بزرگی می‏داند.»

رییس دفتر مقام معظم رهبری، اکثریت مردم نظام اسلامی را متدین و دین‌مدار میداند: «مردم در ایران اسلامی اقبال روزافزونی به نظام و رعایت احکام اسلامی دارند و آنها را به ارزش‌های رایج زندگی خود تبدیل کرده‌اند. نوجوانان و کودکان این سرزمین باید ارزش‌ها و احکام دینی را از والدین خود بیاموزند و نسبت به رعایت و استمرار آن پایبند باشند.»

 

-انزاجار مردم آمریکا از سیاست‌های جنگ‌افروزانه دولت

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد محمدی‌گلپایگانی در خطبه‌های پیش از نماز جمعه ۲۹ بهمن سال ۹۰، با بیان اینکه امروز دنیای سرمایه‌داری در دوران انزوا و شکست برنامه‌ریزی های خود به سر می برد، افزود: «امروز اکثریت مردم آمریکا مخالف سیاست‌های مداخله‌جویانه و سلطه‌جویانه آمریکا هستند و در مقابل یک درصد اقلیت سرمایه‌دار ایستاده‌اند. وی معتقد است که امروز مردم آمریکا از وضعیت حاکم بر این کشور و سیاست‌های جنگ‌افروزانه این کشور ابراز انزاجار می کنند: «امروز مردم آمریکا با دردست‌داشتن عکس شهدای هسته‌یی ایران در تظاهرات خود، پرده از واقعیت‌های جنایات سران کاخ سفید برمی دارند. هریک از شعارهایی که مردم معترض غرب و آمریکا از جمله “دشمن ما ایران نیست و اقلیت حاکم است”، “فاجعه ۱۱ سپتامبر منشاء داخلی دارد”، به منزله بمب هسته‌یی علیه دولت‌های غربی محسوب می‌شود و پایه‌های حکومت نامشروع آنان را متزلزل کرده است.»

 

مسجد الزهراء (س) تهران,خیابان رسالت , خیابان عراقی شمالی , نبش کوچه گل سرخ

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت