ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

بیماری های بعد از 50 سالگی

نویسنده: علی باستانی

%d8%a8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a8%d8%b9%d8%af-%d8%a7%d8%b2-50-%d8%b3%d8%a7%d9%84%da%af%db%8c

 

,فشار خون بالا,فشار خون بالا چند است,فشار خون بالا و سرگیجه,فشار خون بالا و سردرد,فشار خون بالا در بارداری,فشار خون بالا و درمان آن,فشار خون بالا چیست,فشار خون بالا در جوانان,فشار خون بالا و پایین,فشار خون بالا چه ضرری دارد,علت فشار خون بالا در چند درصد افراد نامشخص است,فشار خون بالا در بارداری چند است,علت فشار خون بالا و سرگیجه,فشار خون بالا سرگیجه,فشار خون بالا همراه با سرگیجه,فشار خون بالا+سردرد,علائم فشار خون بالا سردرد,فشار خون بالا همراه با سردرد,فشار خون بالا در بارداری,درمان فشار خون بالا در بارداری,فشار خون بالا در دوران بارداری,خطرات فشار خون بالا در بارداری,کنترل فشار خون بالا در بارداری,فشار خون بالا در اوایل بارداری,علل فشار خون بالا در بارداری,دلایل فشار خون بالا در بارداری,فشار خون بالا در زمان بارداری,علت فشار خون بالا و درمان آن,علائم فشار خون بالا و درمان آن,علل فشار خون بالا و درمان آن,علایم فشار خون بالا و درمان آن,فشار خون بالا چیست و چه ضرری دارد,فشار خون بالا چیست,علائم فشار خون بالا چیست,علایم فشار خون بالا چیست,درمان فشار خون بالا چیست,فشار خون بالا نشانه چیست,دلیل فشار خون بالا چیست,دلایل فشار خون بالا چیست,علل فشار خون بالا چیست,فشار خون بالا در جوانی,فشار خون بالا در نوجوانان,علت فشار خون بالا در جوانان,علل فشار خون بالا در جوانان,عوامل فشار خون بالا در جوانان,درمان فشار خون بالا در جوانان,علائم فشار خون بالا در جوانان,دلایل فشار خون بالا در جوانان,فشار خون بالا در سن جوانی,فشار خون بالا و پایین چیست,فشار خون بالا و پایین چه ضرری دارد,فشار خون بالا و پایین چه ضررهایی دارد,علائم فشار خون بالا و پایین,عوارض فشار خون بالا و پایین,تفاوت فشار خون بالا و پایین,اختلاف فشار خون بالا و پایین,درمان فشار خون بالا و پایین,نشانه های فشار خون بالا و پایین,وجود فشار خون بالا و پایین چه ضرری دارد

 

این یک واقعیت ناامیدکننده است که با بالارفتن سن، همواره احتمال بروز دردها و ناراحتی های جسمی و اغلب بیماری ها افزایش می یابد و در حالی که دوران سالمندی، پرمخاطره ترین سال ها هستند، خاموش کردن شمع های کیک  تولد 50 سالگی شما، حاکی از آن است که فقط خطر بروز مسایل و مشکلات مهم سلامتی در شما افزایش یافته است. به ویژه برای بانوان که بدنشان در دوران یائسگی در حال تغییر و تحول است و این زمانی است که در آن اغلب، تغییرات جسمی و مسایل و مشکلات مربوط به سلامتی نمایان می شوند.
اما خبر خوب در این خصوص، آن است که تقریبا برای هر نوع بیماری که در زیر بیان شده است، دنبال نمودن یک برنامه و رژیم غذایی سالم و انجام حرکات و تمرینات ورزشی به طور مرتب و منظم، می تواند خطر بروز آنها را در شما کاهش دهد و همچنین اگر از لحاظ سلامتی، بروز مسئله و مشکلی را در خود متوجه شدید، در این صورت، هرچه زودتر با پزشک تان مشورت نمایید.
در اینج، 7 مسئله و مشکل درخصوص سلامتی که ابتلا به آنها در دهه 50 سالگی بسیار شایع تر است، بیان شده است:

1- فشار خون بالا و بیماری های قلب و عروق
قلب شما در طول نیم قرن اول زندگی، همانند یک مترونوم (Metronome) تپیده است. اما همانطور که شما از دوران پیش یائسگی به دوران یائسگی عبور می کنید، میزان هورمون استروژن در بدن کاهش می یابد. تا قبل از این دوران، هورمون استروژن، میزان کلسترول خوب (HDL) را در بدن شما بالا و میزان کلسترول بد (LDL) را پایین نگه داشته است.
در دهه 50 سالگی، به دلیل بوجود آمدن تغییراتی در کلسترول، احتمال بروز مسایل و مشکلاتی در خصوص قلب و عروق و فشار خون، بسیار بیشتر از دهه 30 سالگی و 40 سالگی است.
بیماری های بعد از 50 سالگی
2- چاقی
تغییرات هورمونی و متابولیکی مربوط به دوران یائسگی، افزایش وزن را برای خانم ها در دهه 50 سالگی، مسئله ساز می کند، به ویژه هنگامی که جمع شدن توده چربی در قسمت میانی بدن باشد. بزرگی شکم که بسیار خطرناک است، با بروز بیماری دیابت و سرطان ارتباط دارد. دهه 50 سالگی، دورانی است که باید در آن، تغییرات و نوسانات وزن را کنترل نمود.

3- استئو آرتریت (التهاب مفاصل، Osteoarthritis)
استئوآرتریت، شایع ترین نوع آرتریت بوده که در اثر از بین رفتن بافت غضروفی در مفاصل بروز می کند. احتمال مبتلا شدن به این عارضه در خانم ها، به ویژه بعد از سن 50 سالگی، بیشتر از آقایان است. استئوآرتریت در زانوها و مفصل ران ظاهر می شود.

4- بیماری نقرس
در گذشته، به عارضه نقرس، «بیماری افراد ثروتمند» اطلاق می شد، زیرا آن با مصرف بسیار زیاد گوشت در ارتباط است. این عارضه، همراه با درد ضربان دار و ورم می باشد که اغلب از شست پا شروع می شود. بیماری نقرس در اثر افزایش تدریجی اسید اوریک که معمولا به واسطه عملکرد ضعیف و نامناسب کلیه ها می باشد، بروز می کند. این عارضه، به احتمال زیاد در حدود تولد 50 سالگی شما رخ می دهد، به ویژه اگر وزن شما نیز در حال افزایش باشد.
بیماری های بعد از 50 سالگی
5- ناراحتی ها و بیماری های لثه
با رسیدن به سن 50 سالگی، خطر بروز ناراحتی ها و بیماری های معمولی تا شدید لثه مضاعف می شود. علایم این بیماری، شامل بوی بد دهان که برطرف نمی شود، خونریزی لثه ها و حساس شدن آنها و احساس درد در هنگام جویدن غذا می باشد. اگر ناراحتی ها و بیماری های لثه درمان نشوند، در این صورت، حتی ممکن است باعث از دست دادن دندان ها نیز گردند.
درمان ناراحتی ها و بیماری های لثه، خطر بروز بیماری های قلبی، بیماری آرتریت و ورم مفاصل و مسایل و مشکلات جدی تر دیگر مربوط به سلامتی را کاهش می دهد.
محققان و پژوهشگران می گویند که التهاب ایجادشده در اثر عدم درمان ناراحتی ها و مشکلات مربوط به لثه می تواند باعث بروز و یا بدتر شدن مسایل و مشکلات خطرناک مربوط به سلامتی گردد.

6- ابتلا زودرس به بیماری آلزایمر
براساس گزارش منتشرشده از مایو کلینیک (Mayo Clinic) در حالی که اغلب افراد مبتلا به اختلال حواس و فراموشی، در سنین بسیار بالا به این عارضه مبتلا می شوند، اما در حدود 5 درصد از افراد، علایم این بیماری را در هه 50 سالگی و اوایل دهه 60 سالگی تجربه می کند. بروز زودرس بیماری آلزایمر با جهش ژنتیکی خاصی در ارتباط است، و بنابراین، ابتلا به این بیماری در بین خانواده ها ادامه پیدا می کند. اگر یکی از خویشاوندان شما، در سنین جوانی به بیماری آلزایمر دچار شده است، در این صورت، حتما پزشک خود را در این خصوص مطلع سازید تا سلامت مغزی شما را نیز تحت بررسی قرار دهد.
بیماری های بعد از 50 سالگی
7- سرطان تخمدان
در حالی که سرطان تخمدان می تواند در هر سنی رخ دهد، اما احتمال بروز آن در طی دهه 50 و 60 سالگی بیشتر است. علایم هشداردهنده سرطان تخمدان، شامل بروز نفخ، احساس درد در ناحیه لگن و ضرورت ناگهانی به دفع ادرار می باشد. همچنین، خانم هایی که شروع اولین قاعدگی در آنها، قبل از سن 12 سالگی بوده است و یا شروع دوران یائسگی در آنان بعد از 50 سالگی بوده است، در معرض خطر بیشتر ابتلا به این بیماری قرار دارند.
برچسب ها : اختلاف فشار خون بالا و پایین،تفاوت فشار خون بالا و پایین،خطرات فشار خون بالا در بارداری،درمان فشار خون بالا چیست،درمان فشار خون بالا در بارداری،درمان فشار خون بالا در جوانان،درمان فشار خون بالا و پایین،دلایل فشار خون بالا چیست،دلایل فشار خون بالا در بارداری،دلایل فشار خون بالا در جوانان،دلیل فشار خون بالا چیست،علائم فشار خون بالا چیست،علائم فشار خون بالا در جوانان،علائم فشار خون بالا سردرد،علائم فشار خون بالا و پایین،علائم فشار خون بالا و درمان آن،علایم فشار خون بالا چیست،علایم فشار خون بالا و درمان آن،علت فشار خون بالا در جوانان،علت فشار خون بالا در چند درصد افراد نامشخص است،علت فشار خون بالا و درمان آن،علت فشار خون بالا و سرگیجه،علل فشار خون بالا چیست،علل فشار خون بالا در بارداری،علل فشار خون بالا در جوانان،علل فشار خون بالا و درمان آن،عوارض فشار خون بالا و پایین،عوامل فشار خون بالا در جوانان،فشار خون بالا،فشار خون بالا چند است،فشار خون بالا چه ضرری دارد،فشار خون بالا چيست،فشار خون بالا چیست،فشار خون بالا چیست و چه ضرری دارد،فشار خون بالا در اوایل بارداری،فشار خون بالا در بارداري،فشار خون بالا در بارداری،فشار خون بالا در بارداری چند است،فشار خون بالا در جوانان،فشار خون بالا در جوانی،فشار خون بالا در دوران بارداری،فشار خون بالا در زمان بارداری،فشار خون بالا در سن جوانی،فشار خون بالا در نوجوانان،فشار خون بالا سرگیجه،فشار خون بالا نشانه چیست،فشار خون بالا همراه با سردرد،فشار خون بالا همراه با سرگیجه،فشار خون بالا و پایین،فشار خون بالا و پایین چه ضررهایی دارد،فشار خون بالا و پایین چه ضرری دارد،فشار خون بالا و پایین چیست،فشار خون بالا و درمان آن،فشار خون بالا و سردرد،فشار خون بالا و سرگیجه،فشار خون بالا+سردرد،کنترل فشار خون بالا در بارداری،نشانه های فشار خون بالا و پایین،وجود فشار خون بالا و پایین چه ضرری دارد

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت