ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

بیماری ام اس درمان شد

نویسنده: علی باستانی

بیماری ام اس درمان شد

 

ام اس,ام اس ان,ام اس چیست,ام اس پروجکت,ام اس ای,ام اس آر تی,ام اس مرض,ام اس خفیف,ام اس خوش خیم,ام اسماعیل,بیماری ام اس,بیماری ام اس و درمان آن,بیماری ام اس ویکی پدیا,بیماری ام اس علائم,بیماری ام اس و ازدواج,بیماری ام اس به انگلیسی,بیماری ام اس چیست,بیماری ام اس و بارداری,بیماری ام اس خفیف,بیماری ام اس pdf,ام اس درمان دارد,ام اس درمان,درمان زود انزالی,درمان یبوست,درمان ریزش مو,درمان جوش صورت,درمان اسهال,درمان افسردگی,درمان سرفه,درمان سرماخوردگی,درمان ام اس,درمان ام اس در ایران,درمان ام اس با عسل,درمان ام اس با سلولهای بنیادی,درمان ام اس با فرادرمانی,درمان ام اس خوش خیم,درمان زود انزالی,درمان یبوست,درمان ریزش مو,درمان جوش صورت,

 

محققین کانادایی با بکارگیری سلول‌های بنیادی موفق به درمان بیماری ام اس شدند.

بر اساس برآوردهای انجام گرفته، سالانه در حدود ۲.۳ میلیون نفر در سرتاسر جهان مبتلا به بیماری ام اس می شوند که علت آن هدف قرار گرفتن سیستم عصبی بدن از سوی سیستم ایمنی به طور اشتباه است.

این بیماری با علائمی نظیر خستگی و تار شدن دید ظاهر و به فلج جزیی تا کامل منجر می شود.

محققین دانشگاه Ottawa کانادا با انجام آزمایشات بالینی متوجه شدند که باز تقویت سیستم ایمنی بدن منجر به درمان ام اس می شود.

در شیوه درمانی موسوم به IAHSCT ابتدا محققین کانادایی سیستم ایمنی بدنی که بیمار شده بود را با بکارگیری دوز بالای داروهای شیمی درمانی هدف قرار داده و  آن را از بین بردند.

سپس با استفاده از سلول های بنیادی Hematopoietic که قبلا از خون بیمار تهیه شده بود دوباره آن را به بدن فرد مبتلا به ام اس پیوند زدند.

نتیجه آن منجر به شکل گیری سیستم ایمنی جدید برای بدن به وسیله این سلول های بنیادی شد که حافظه ای برای حمله به سیستم عصبی بدن نداشتند. با بکارگیری این تکنیک ۲۴ بیمار که از ام اس شدید رنج می بردند، درمان شدند.

همچنین در فرآیند بعد از درمان نیز گزارشی از بازگشت ام اس ثبت نشد و در ۳۲۷ اسکن انجام گرفته از بیماران ام اس در دوره بعد از درمان، نشانه ای از ضایعه مغزی مشاهده نشد ضمن اینکه دیگر نیازی به استفاده از داروهای خاص ام اس برای جلوگیری از پیشرفت بیماری نبود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت