ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

بوی بد دهان نشانه چیست؟

نویسنده: علی باستانی

بوی بد دهان نشانه چیست؟

 

بوی بد دهان,بوی بد دهان در ماه رمضان,بوی بد دهان ناشی از معده,بوی بد دهان در صبح,بوی بد دهان روزه دار,بوی بد دهان به انگلیسی,بوی بد دهان سگ,بوی بد دهان در کودکان,بوی بد دهان کودکان,بوی بد دهان کودک یک ساله,علت بوی بد دهان,علت بوی بد دهان در کودکان,علت بوی بد دهان کودکان زیر دو سال,علت بوی بد دهان سگ,علت بوی بد دهان در صبح,علت بوی بد دهان کودک,علت بوی بد دهان در کودکان,علت بوی بد دهان در ماه رمضان,علت بوی بد دهان در کودکان چیست,علت بوی بد دهان کودک دو ساله,

 

بوی بد دهان از موارد شایع و البته قابل درمان است که به علت وجود خرده‌های غذایی بودار در لابلای دندان‌ها ایجاد می‌شود یا علامتی از یک بیماری است.

به گزارش ایسنا، مهسا صحرانشین  اظهار کرد: گرسنگی، خشکی دهان و عدم رعایت بهداشت، بیماری‌هایی نظیر گوش، حلق و بینی، التهاب سینوس‌ها، لوزه‌ها و در نهایت بیماری‌های دستگاه گوارش و ریه از علل ابتلا به بوی بد دهان است.

وی افزود: بوی بد دهان یک بیماری است که تقریبا در همه جوامع کم و بیش وجود دارد و در صورت عدم درمان می‌تواند منجر به آسیب‌های جدی روحی و جسمی شود.

صحرانشین با اشاره به علت بوی نامطبوع دهان، تصریح کرد: علاوه بر بیماری‌های مذکور، باکتری‌های مولد بوی دهان در سطح زبان وجود دارند که با مسواک زدن بر سطح زبان، برطرف می‌شوند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد افزود: گاهی بوی بد دهان با منشاء غیربیماری، خود را نشان می‌دهد که علت اصلی ایجاد آن عادات غذایی و کشیدن دخانیات است.

صحرانشین علت تنفس نامطبوع صبحگاهی را کاهش بزاق در موقع خواب و تخمیر موادغذایی توسط میکروب‌ها دانست و گفت:  معمولا با خوردن صبحانه این مشکل رفع می‌شود.

این متخصص دندان‌پزشکی، ترمیم و زیبایی دندان در پایان خاطرنشان کرد: بوی بد دهان ناشی بیماری‌های حفره دهان، با جرم‌گیری و ترمیم دندان‌های پوسیده به راحتی قابل برطرف شدن است.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت