ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

بواسیر: از این مواد غذایی بپرهیزید

نویسنده: احمد اعجازی

بواسیر: از این مواد غذایی بپرهیزید

,بواسیر,بواسیر درمان,بواسیر در بارداری,بواسیر داخلی,بواسیر درمان خانگی,بواسیر بعد از زایمان,بواسیر خارجی چیست,بواسیر کا مکمل علاج,بواسیر در دوران بارداری,بواسیر بادی,بواسیر+درمان گیاهی,بواسیر درمان قطعی,بواسیر درمان طب سنتی,بواسیر درمان سنتی,بواسیر درمان لیزر,بواسیر درمان چیست,بواسیر درمان درد,درمان بواسیر در خانه,بواسیر در بارداری نی نی سایت,بواسیر در بارداری,بواسیر در بارداری,علایم بواسیر در بارداری,علت بواسیر در بارداری,خونریزی بواسیر در بارداری,درد بواسیر در بارداری,بواسیر در زمان بارداری,بواسیر خونی در بارداری,بواسیر داخلی درجه 3,بواسیر داخلی درمان,بواسیر داخلی بیرون زده,بواسیر داخلی و خارجی,بواسیر داخلی درمان گیاهی,بواسیر داخلی چگونه است,بواسیر داخلی روده,بواسیر داخلی در دوران بارداری,بواسیر داخلی,درمان خانگی بواسیر خارجی,درمان خانگی بواسیر خونی,درمان خانگی بواسیر داخلی,درمان بواسیر به روش خانگی,بواسیر بعد از زایمان طبیعی,بواسیر پس از زایمان,درمان بواسیر بعد از زایمان,درمان بواسیر بعد از زایمان طبیعی,بواسیر بعد زایمان,درمان بواسیر بعد از زایمان,دلیل بواسیر بعد از زایمان,بواسیر بعد زایمان طبیعی,یبوست و بواسیر بعد از زایمان,درمان بواسیر خارجی چیست,بواسیر در دوران بارداری نی نی سایت,بواسیر در دوران بارداری,درمان بواسیر در دوران بارداری,مشکل بواسیر در دوران بارداری,بواسیر دوران بارداری,درمان بواسیر در دوران بارداری,عوارض بواسیر در دوران بارداری,رفع بواسیر در دوران بارداری,علایم بواسیر در دوران بارداری,بواسیر بادی چیست,بواسیر بادی وخونی,بواسیر بادی,بادی بواسیر کا علاج,بادی بواسیر کی علامات,بواسیر بادی چیست,درمان بواسیر بادی,علایم بواسیر بادی,علائم بواسیر بادی

فلفل قرمز جزو مواد غذایی نامناسب و دردسرساز برای افراد مبتلا به بواسیر است

 

صحبت کردن از بواسیر یا همان هموروئید برای بسیاری از افراد مشکل است. خیلی از افراد برای رفع مشکل شان به سختی نزد پزشک می روند چون از عنوان کردن مشکل خود خجالت می کشند.

 

این مشکل نیز مانند هر مشکل دیگری بدون خواست فرد بروز می کند و باید چاره ای برای آن اندیشیده شود. در خصوص هموروئید آگاهی های زیادی لازم است. تغذیه برای مبتلایان به این مشکل از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع لازم است که در مصرف برخی مواد غذایی احتیاط شود چون احتمال می رود باعث تشدید درد شوند.

 

فلفل قرمز باعث تشدید درد می شود

فلفل قرمز جزو مواد غذایی نامناسب و دردسرساز برای افراد مبتلا به بواسیر است و در زمان حملات آن باعث تشدید مشکل می شود. این تأثیر تحریک کننده ناشی از وجود ترکیبی به نام «کاپسایسین» است. یک ترکیب شیمیایی محرک که روی نورون ها تأثیر گذشته و باعث انتقال درد می شود. با این حال تاکنون هیچ پژوهش علمی این تأثیر را به اثبات نرسانده است و متخصصان تجربه و شکایت های بیماران را مبنا قرار داده اند. معمولاً افراد مبتلا به بواسیر بعد از مصرف فلفل قرمز از درد زیاد شکایت کرده اند.

 

فلفل سیاه: باعث تحریک نورون های حس کننده ی درد می شوند

اگر دوست دارید که غذاهایتان را تند کنید کمی محتاط باشید. اگر از بواسیر رنج می برید و تحت درمان هستید نباید غذاهای تند میل کنید. فلفل سیاه نیز مانند فلفل قرمز حاوی کاپسایسین است که باعث تحریک برخی نورون های حس کننده ی درد شده و می تواند احساس ناخوشایند دوره ی حمله ی بواسیر را تشدید کند.

چربی ها مضر مانند چربی های اشباع شده و ترانس برای شما مفید نیست. محصولات غذایی حیوانی مانند گوشت قرمز در صورت مصرف زیاد باعث بروز یبوست و تشدید بواسیر می شود.

 

روغن آفتابگردان: احتیاط کنید

روغن کلزا، روغن آفتاب‌گردان و غیره حاوی میزان زیادی چربی هستند. اگر از مشکل بواسیر رنج می برید نباید در مصرف این روغن ها دچار افراط شوید. محققان فرانسوی عادت ‌های غذایی 50 بیمار مبتلا به بواسیر را بررسی کرده و به این نتیجه رسیدند این افراد بیش از دیگران چربی مصرف می کنند. این محققان معتقد هستند که تغذیه ی ناسالم و سرشار از چربی یکی از عوامل بروز و تشدید هموروئید است. البته روغن هایی مانند روغن زیتون و روغن تخم کتان جزو روغن های خوب برای این دسته افراد هستند. مصرف مکمل روغن ماهی نیز با صلاحدید پزشک توصیه می شود.

 

ادویه ی کاری: باعث بروز مشکلات گوارشی می شود

همان ‌طور که گفته شد ارتباطی بین مصرف غذاهای تند و تشدید درد و مشکل بواسیر وجود دارد. به عقیده ی محققان دانشگاه کلمبیای ایالات متحده ی آمریکا، در مواقع تشدید بواسیر باید از مصرف مواد غذایی حاوی ادویه ی کاری نیز پرهیز شود. این ادویه باعث تحریک معده شده و مشکلات گوارشی به وجود می آورد. در نتیجه باعث تشدید بواسیر نیز می شود.

 

الکل: گشاد کننده عروق است

اگر از بواسیر رنج می برید بدانید که مصرف برخی نوشیدنی ها مشکل زا هست. به عقیده ی متخصصان فرانسوی الکل گشادکننده ی عروق است. انبساط عروق خونی باعث تشدید هموروئید خارجی و داخلی می شود. به همین دلیل محققان توصیه می کنند که از مصرف نوشیدنی های الکلی پرهیز شود.

 

از این‌ ها نیز بپرهیزید

چربی ها مضر مانند چربی های اشباع شده و ترانس برای شما مفید نیست. محصولات غذایی حیوانی مانند گوشت قرمز در صورت مصرف زیاد باعث بروز یبوست و تشدید بواسیر می شود. مصرف ملین ها بدون دستور پزشک نیز توصیه نمی ‌شود. چون باعث بروز اسهال شده و به نوبه ی خود می تواند باعث تحریک هموروئید شود. از مصرف مواد غذایی که باعث ایجاد گاز و نفخ می شوند بپرهیزید.

 

چند توصیه ی کلی برای مقابله و پیشگیری بواسیر

اگر از بواسیر رنج می برید و تحت درمان هستید نباید غذاهای تند میل کنید. فلفل سیاه نیز مانند فلفل قرمز حاوی کاپسایسین است که باعث تحریک برخی نورون های حس کننده ی درد شده و می تواند احساس ناخوشایند دوره ی حمله ی بواسیر را تشدید کند

 

برنامه ی غذایی تان را اصلاح کنید

مواد غذایی تصفیه شده حاوی مقدار کمی فیبر هستند و برعکس چربی های حیوانی آن ‌ها زیاد است. عدم جذب فیبر کافی مانع از عبور مدفوع در روده ها شده و فشار زیادی به فرد تحمیل می کند. بنابراین بهتر است جذب فیبر را افزایش دهید. سبوس ها از قبیل سبوس گندم، سبوس جودوسر و غیره، میوه ها و سبزیجات تازه و غلات برای شما مفید خواهد بود.

 

از مصرف آب کافی غافل نشوید. یادتان باشد کاهش فشار وارد شده به عروق هموروئیدی در حین دفع باعث کاهش تحریکات این ناحیه خواهد شد. مصرف پرتقال و موز به دلیل دارا بودن ویتامین C فراوان و مواد معدنی باعث تقویت بافت ها می شود و برای شما مفید خواهد بود.

 

از ورزش غافل نباشید

ورزش کردن و بی تحرک نبودن به مدت طولانی برای شما مفید خواهد بود. برای مقابله و کاهش عوارض بواسیر لازم است که تغییراتی در سبک زندگی ایجاد کرده و سالم تر زندگی کنید. نشستن و یا سرپا ماندن های طولانی مدت باعث فشار مضاعف به عروق همورئیدی می شود. اگر شغل تان ایجاد می کند که زیاد پشت میز بنشینید توصیه می کنیم که هر از گاهی از جایتان بلند شده و قدمی بزنید و به طور کلی از نشستن های طولانی مدت بپرهیزید.

برچسب ها : بادی بواسیر کا علاج،بادی بواسیر کی علامات،بواسير بادي،بواسير بادي چيست،بواسير بعد از زايمان طبيعي،بواسير داخلي،بواسير در بارداري،بواسير در دوران بارداري،بواسیر،بواسیر بادی،بواسیر بادی چیست،بواسیر بادی وخونی،بواسیر بعد از زایمان،بواسیر بعد زایمان،بواسیر بعد زایمان طبیعی،بواسیر پس از زایمان،بواسیر خارجی چیست،بواسیر خونی در بارداری،بواسیر داخلی،بواسیر داخلی بیرون زده،بواسیر داخلی چگونه است،بواسیر داخلی در دوران بارداری،بواسیر داخلی درجه 3،بواسیر داخلی درمان،بواسیر داخلی درمان گیاهی،بواسیر داخلی روده،بواسیر داخلی و خارجی،بواسیر در بارداري،بواسیر در بارداری،بواسیر در بارداری نی نی سایت،بواسیر در دوران بارداری،بواسیر در دوران بارداری نی نی سایت،بواسیر در زمان بارداری،بواسیر درمان،بواسیر درمان چیست،بواسیر درمان خانگی،بواسیر درمان درد،بواسیر درمان سنتی،بواسیر درمان طب سنتی،بواسیر درمان قطعی،بواسیر درمان لیزر،بواسیر دوران بارداری،بواسیر کا مکمل علاج،بواسیر+درمان گیاهی،خونریزی بواسیر در بارداری،درد بواسیر در بارداری،درمان بواسير بعد از زايمان،درمان بواسير در دوران بارداري،درمان بواسیر بادی،درمان بواسیر بعد از زایمان،درمان بواسیر بعد از زایمان طبیعی،درمان بواسیر به روش خانگی،درمان بواسیر خارجی چیست،درمان بواسیر در خانه،درمان بواسیر در دوران بارداری،درمان خانگی بواسیر خارجی،درمان خانگی بواسیر خونی،درمان خانگی بواسیر داخلی،دلیل بواسیر بعد از زایمان،رفع بواسیر در دوران بارداری،علائم بواسیر بادی،علایم بواسیر بادی،علایم بواسیر در بارداری،علایم بواسیر در دوران بارداری،علت بواسیر در بارداری،عوارض بواسیر در دوران بارداری،مشکل بواسیر در دوران بارداری،یبوست و بواسیر بعد از زایمان

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت