ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

به رنگ ادرار خود توجه کنید! (+عکس)

نویسنده: احمد اعجازی

به رنگ ادرار خود توجه کنید! (+عکس)

,رنگ ادرار,رنگ ادرار در اوایل بارداری,رنگ ادرار سبز,رنگ ادرار در بارداری,رنگ ادرار قهوه ای,رنگ ادرار نوزاد,رنگ ادرار سالم,رنگ ادرار در تعیین جنسیت,رنگ ادرار و جنسیت جنین,رنگ ادرار زن باردار,رنگ ادرار در دوران بارداری,رنگ ادرار در اوایل بارداری,رنگ ادرار در اوایل حاملگی,تغییر رنگ ادرار در اوایل بارداری,تغییر رنگ ادرار در دوران بارداری,رنگ زرد ادرار در دوران بارداری,علت تغییر رنگ ادرار در دوران بارداری,رنگ ادرار اوایل بارداری,تغیر رنگ ادرار در دوران بارداری,ادرار سبز رنگ سگ,رنگ سبز ادرار نشانه چیست,رنگ سبز ادرار نوزاد,علت رنگ سبز ادرار,چرا رنگ ادرار سبز میشود,تغییر رنگ ادرار به سبز,رنگ ادرار در بارداری و جنسیت جنین,رنگ ادرار در بارداری و تعیین جنسیت,رنگ ادرار در بارداری پسر,تغییر رنگ ادرار در بارداری,رنگ تیره ادرار در بارداری,رنگ زرد ادرار در بارداری نشانه چیست,زرد بودن رنگ ادرار در بارداری,رنگ ادرار قهوه ای نشانه چیست,رنگ ادرار قهوه ای تیره,رنگ ادرار قهوه ای روشن,رنگ ادرار قهوه ای,تغییر رنگ ادرار به قهوه ای,رنگ قهوه ای ادرار از چیست؟,علت ادرار قهوه ای رنگ,رنگ قهوه ای در ادرار,ادرار به رنگ قهوه ای,رنگ ادرار نوزاد چند روزه,رنگ ادرار نوزاد چهار ماهه,رنگ ادرار نوزاد پنج ماهه,رنگ ادرار نوزاد شش ماهه,رنگ ادرار نوزاد 5 ماهه,رنگ نارنجی ادرار نوزاد,رنگ ادرار در نوزادان,رنگ طبیعی ادرار نوزاد,رنگ ادرار فرد سالم,رنگ ادرار انسان سالم,رنگ ادرار در تعیین جنسیت جنین,رنگ ادرار و تعیین جنسیت,رنگ ادرار و تشخیص جنسیت,رنگ ادرار در تشخیص جنسیت جنین,رنگ ادرار+جنسیت جنین,رابطه رنگ ادرار و جنسیت جنین,رنگ ادرار در جنسیت جنین,رنگ ادرار زن حامله,رنگ ادرار در زنان باردار,رنگ ادرار زنان باردار,رنگ ادرار خانم باردار

ادرار کردن یکی از روش های دفع سموم از بدن انسان محسوب می شود

 

رنگ ادرار می تواند نشان دهد آیا بدن به اندازه کافی آب دریافت کرده است و یا در برخی موارد نشانه هایی از یک بیماری جدی را نمایان سازد.

ادرار کردن یکی از روش های دفع سموم از بدن انسان محسوب می شود که مسئولیت آن بر عهده کلیه ها است. از این رو، ادرار می تواند اطلاعات خوبی را درباره شرایط سلامت انسان ارائه کند. رنگ ادرار می تواند نشانه خوبی برای تشخیص مناسب بودن شرایط سلامت و یا وجود عاملی نگران کننده در نظر گرفته شود.

 

رنگ ادرار می تواند نشان دهد آیا بدن به اندازه کافی آب دریافت کرده است و یا در برخی موارد نشانه هایی از یک بیماری جدی را نمایان سازد. در ادامه قصد داریم اطلاعات بیشتری درباره رنگ های مختلف ادرار و دلایل آنها ارائه کنیم.

 

رنگ ادرار , انواع رنگ ادرار

رنگ ادرار می تواند نشانه هایی از یک بیماری جدی باشد

 

رنگ زرد تیره

رنگ ادرار به طور معمول اندکی به زرد متمایل است اما اگر رنگ آن زرد تیره باشد از کم آبی قابل توجه بدن حکایت می کند. شما باید روزانه به میزان کافی آب بنوشید تا آب مورد نیاز بدن تامین شود. در غیر این صورت، مواجهه با عملکرد کمتر از انتظار بدن جای شگفتی نخواهد داشت.

 

رنگ ادرار , انواع رنگ ادرار

رنگ شفاف کریستالی می تواند نشانه ای از بیماری دیابت بی مزه باشد

 

رنگ شفاف کریستالی

اگر ادرار شما از رنگ زرد کم رنگ خود برخوردار نیست و رنگ شفاف کریستالی دارد ممکن است نشانه ای از بیماری دیابت باشد. به طور دقیق‌تر، رنگ شفاف کریستالی می تواند نشانه ای از بیماری دیابت بی مزه باشد. در این نوع از دیابت دفع آب بیش از حد معمول به تشنگی فرد منجر می شود و حتی می تواند در چرخه خواب اختلال ایجاد کند.

 

رنگ ادرار , انواع رنگ ادرار

رنگ نارنجی ادرار می تواند نشانه ای از شکل گیری یک تومور در مجرای صفراوی باشد

 

رنگ نارنجی

در صورتی که رنگ ادرارتان نارنجی شده است این شرایط می تواند در نتیجه دو عامل شکل گرفته باشد. شما ممکن است با کم آبی شدید بدن مواجه شده و یا غذایی بسیار شور مصرف کرده باشید. رنگ نارنجی ادرار می تواند نشانه ای از شکل گیری یک تومور و تحت فشار قرار گرفتن مجرای صفراوی باشد. ابتلا به زردی نیز باید مد نظر قرار بگیرد. در نتیجه، نسبت به رنگ نارنجی ادرار بی تفاوت نباشید.

 

رنگ ادرار , انواع رنگ ادرار

 

رنگ زرد روشن

رنگ زرد روشن ادرار نشانه ای هشدار دهنده محسوب نمی شود. این رنگ می تواند به این مساله اشاره داشته باشد که بدن قادر به ذخیره ویتامین B و ویتامین C بیشتر برای بلند مدت نیست. از این رو، تغییر رنگ هنگام انتقال ادرار رخ می دهد.

 

رنگ ادرار , انواع رنگ ادرار

داروهای ضد افسردگی می توانند دلیل سبز رنگ شدن ادرار باشند

 

رنگ سبز

اگرچه موردی شایع نیست، اما مواجهه با رنگ سبز ادرار نیز امکان پذیر است. رنگ سبز بیشتر به دلیل یک باکتری به نام سودوموناس آئروژینوزا (Pseudomonas aeruginosa) شکل می گیرد. حتی مصرف داروهای ضد افسردگی و بیماری پارکینسون نیز می توانند دلیل سبز رنگ شدن ادرار باشند.

 

رنگ ادرار , انواع رنگ ادرار

رنگ قرمر ادرار می تواند در نتیجه وجود خون در دستگاه ادراری شکل گرفته باشد

 

رنگ قرمز

اگر بیش از اندازه ریشه چغندر یا مواد غذایی قرمز رنگ مصرف کرده باشید، احتمال مواجهه با ادرار قرمز رنگ افزایش می یابد. اما رنگ قرمر ادرار می تواند در نتیجه وجود خون در دستگاه ادراری نیز شکل گرفته باشد و به عنوان نشانه ای از سنگ کیسه صفرا یا سرطان کلیه باید جدی گرفته شود. در صورت تداوم این شرایط حتما به پزشک مراجعه کنید.

 

رنگ ادرار , انواع رنگ ادرار

 

رنگ آبی

اگر تحت درمان های دارویی سنگین بوده اید، رنگ ادرار می تواند به آبی روشن تغییر کند. رنگ های خوراکی نیز می توانند از جمله عوامل شکل گیری این رنگ غیر معمول ادرار باشند. پس مراقب آن چه می خورید باشید.

برچسب ها : ادرار به رنگ قهوه ای،ادرار سبز رنگ سگ،تغیر رنگ ادرار در دوران بارداری،تغییر رنگ ادرار به سبز،تغییر رنگ ادرار به قهوه ای،تغییر رنگ ادرار در اوایل بارداری،تغییر رنگ ادرار در بارداری،تغییر رنگ ادرار در دوران بارداری،چرا رنگ ادرار سبز میشود،رابطه رنگ ادرار و جنسیت جنین،رنگ ادرار،رنگ ادرار انسان سالم،رنگ ادرار اوایل بارداری،رنگ ادرار خانم باردار،رنگ ادرار در اوايل بارداري،رنگ ادرار در اوایل بارداری،رنگ ادرار در اوایل حاملگی،رنگ ادرار در بارداری،رنگ ادرار در بارداری پسر،رنگ ادرار در بارداری و تعیین جنسیت،رنگ ادرار در بارداری و جنسیت جنین،رنگ ادرار در تشخیص جنسیت جنین،رنگ ادرار در تعیین جنسیت،رنگ ادرار در تعیین جنسیت جنین،رنگ ادرار در جنسیت جنین،رنگ ادرار در دوران بارداری،رنگ ادرار در زنان باردار،رنگ ادرار در نوزادان،رنگ ادرار زن باردار،رنگ ادرار زن حامله،رنگ ادرار زنان باردار،رنگ ادرار سالم،رنگ ادرار سبز،رنگ ادرار فرد سالم،رنگ ادرار قهوه اي،رنگ ادرار قهوه ای،رنگ ادرار قهوه ای تیره،رنگ ادرار قهوه ای روشن،رنگ ادرار قهوه ای نشانه چیست،رنگ ادرار نوزاد،رنگ ادرار نوزاد 5 ماهه،رنگ ادرار نوزاد پنج ماهه،رنگ ادرار نوزاد چند روزه،رنگ ادرار نوزاد چهار ماهه،رنگ ادرار نوزاد شش ماهه،رنگ ادرار و تشخیص جنسیت،رنگ ادرار و تعیین جنسیت،رنگ ادرار و جنسیت جنین،رنگ ادرار+جنسیت جنین،رنگ تیره ادرار در بارداری،رنگ زرد ادرار در بارداری نشانه چیست،رنگ زرد ادرار در دوران بارداری،رنگ سبز ادرار نشانه چیست،رنگ سبز ادرار نوزاد،رنگ طبیعی ادرار نوزاد،رنگ قهوه ای ادرار از چیست؟،رنگ قهوه ای در ادرار،رنگ نارنجی ادرار نوزاد،زرد بودن رنگ ادرار در بارداری،علت ادرار قهوه ای رنگ،علت تغییر رنگ ادرار در دوران بارداری،علت رنگ سبز ادرار

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت