ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

بهره برداری از آزادراه جنوبی تهران در بهار 96

نویسنده: علی باستانی

بهره برداری از آزادراه جنوبی تهران در بهار 96

 

آزادراه جنوبی تهران,آزادراه کنارگذر جنوبی تهران,نقشه آزاد راه جنوبی تهران,کنارگذر جنوبی تهران,آزادراه کنارگذر جنوبی تهران,نقشه کنارگذر جنوبی تهران,آزادراه تهران شمال,آزادراه تهران شمال قطعه 1,آزادراه تهران شمال افتتاح,آزادراه تهران شمال چند کیلومتر است,آزادراه تهران شمال فاز 1,آزادراه تهران بندر امام,آزادراه تهران پردیس,آزادراه تهران قم,آزادراه تهران ساوه,آزادراه تهران کرج,کنار گذر تهران,کنار گذر جنوبی تهران,

 

وزیر راه و شهرسازی در بازدید از قطعه 4 آزادراه کنارگذر جنوبی تهران گفت: این قطعه از آزادراه تا بهار 96 به بهره‌برداری می‌رسد.

عباس آخوندی گفت: قطعه 4 این پروژه مسیر چرم شهر به آبیک و قزوین را به هم متصل می‌کند. این پروژه شامل 4 قطعه و 158 کیلومتر مسیر آزاد راهی است و منجر به کاهش آلودگی و ترافیک تهران- آبیک می‌شود.

آخوندی اظهار داشت: محدوده این طرح از شهر آبیک (50 کیلومتری قزوین) واقع در آزاد راه قزوین- کرج تا اتصال به آزاد راه حرم تا حرم در محدوده چرم شهر تعریف شده مسیر این آزاد راه که از غرب شهر آبیک شروع می‌شود پس از حدود 45 کیلومتر از طریق تقاطع غیر هم سطح از راه اصلی اشتهارد ماهدشت عبور کرده و در کیلومتر 90 تا راه اصلی و آزاد راه تهران- ساوه تقاطع دارد پس از آن در کیلومتر 120 با راه اصلی و آزاد راه تهران- قم تقاطع داشته و در نهایت در کیلومتر 158 به مسیر آزاد راه قم- چرمشهر- گرمسار در محدوده شهر چرم شهر متصل می‌شود.

وی افزود: کاهش 20 کیلومتری طول مسیر کاهش 90 دقیقه‌ای زمان برای وسایل نقلیه سبک و 110 دقیقه‌ای برای وسایل نقلیه سنگین از مزایای این طرح است و همچنین در 20 سال دوره بهره‌برداری از این طرح 700 میلیون لیتر در مصرف بنزین و 1600 میلیون لیتر در مصرف گازوئیل صرفه جویی می‌شود و 5.4 میلیون لیتر از گازهای گلخانه‌ای معادل CO2 کاهش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه قرارداد این پروژه از اسفند ماه سال گذشته منعقد شده تصریح کرد: برای ساخت هر کیلومتر آزاد راه 10 میلیارد تومان هزینه دارد و بابت این پروژه 1500 میلیارد تومان قرارداد منعقد شده و برای بهار سال 96 قطعه 4 این آزاد راه را فعال می‌کنیم.

آخوندی گفت:‌در این پروژه 650 دستگاه ماشین راه سازی مشغول به کارند و برای 2000 نفر اشتغال‌زایی ایجاد شده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه همزمان با طراحی این پروژه باید به فکر ایمنی و معماری جاده‌ها بود چرا که هر چقدر چشم‌انداز جاده بیشتر باشد خستگی راننده کمتر می‌شود و ایمنی جاده هم باید از نحوه طراحی آغاز شود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت