ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

بهترین مواد غذایی برای سلامتی پوست

نویسنده: علی باستانی

بهترین مواد غذایی برای سلامتی پوست

 

 

سلامتی پوست و مو,سلامت پوست و مو,راز سلامتی پوست و مو,راز سلامتی پوست و مو,سایت سلامت پوست و مو,برای سلامت پوست و مو,اولین جشنواره سلامت پوست و مو وتجهیزات وابسته,بهداشت و سلامت پوست و مو,سلامت و زیبایی پوست و مو,سلامتی پوست مو,سلامتی پوست صورت,سلامت پوست صورت,راز سلامتی پوست صورت,راز سلامت پوست صورت,رازهای سلامتی پوست صورت,راههای سلامتی پوست صورت,سلامت وشادابی پوست صورت,راههای سلامت پوست صورت,سلامت وزیبایی پوست صورت,سلامتی پوست بدن,سلامت پوست بدن,سلامتی پوست دست,سلامت پوست دست,سلامتی پوست در ماه رمضان,سلامت پوست در ماه رمضان,سلامتی پوستی,سلامتی پوست مو,سلامتی پوست و مو,سلامتی پوست و مو,سلامت پوست و مو,راز سلامتی پوست و مو,راز سلامتی پوست و مو,سلامتی پوست وناخن,سلامت پوست از نظر اسلام

 

 

 

صنعت آرایشی آمریکا بیش از 32 میلیون دلار در سال 2004 درآمد کسب کرده است. ارقام مشابهی هم برای کشورهای دیگر تولید کننده این محصولات وجود دارد. بزرگترین سهم را فروش فراورده های تیمار پوست بیش از 8 میلیون دلار را داشته است. بیشتر افراد پول زیادی را برای آرایشهای گران قیمت می پردازند تا مشکلات پوستشان مثل جوش های صورت، چین و چروک و خشکی پوست درمان شود، اما بیشتر آرایشگران راه ارزان قیمت تر را انتخاب می کنند و آن پوشاندن عیبهای پوست با آرایش است. اما سالم ترین و مؤثرترین درمان غذاهایی است که مشکلات را بهبود می بخشد. گروهی از خوراکی های طبیعی و سالم می توانند بهبود دهنده مناسب و پیشگیری کننده قوی انواع گوناگون مشکلات پوست باشند. این خوراکی ها به طور واضح برای بهبود پوست بهتر است و هزینه مواد گران قیمت آرایشی یا ویزیت دکتر متخصص پوست را بسیار کاهش می دهد.

 

1ــ چای سبز

چای سبز غنی از آنتی اکسیدانهایی است که التهاب را کاهش می دهد و سلولهای پوست را حفظ می کند. ثابت شده است چای سبز آسیب ناشی از اشعه خورشید و اشعه فرابنفش را کاهش می دهد که در حقیقت سبب کاهش خطر سرطان پوست می شود. چای سبز غنی از پلی هیدروفنال هاست ترکیباتی که سرطان را رفع می کند و با رادیکال های آزاد مقابله می کند.

تحقیقات اخیر دانشمندان دانشگاه دارویی جورجیا نشان می دهد بیشترین مقدار پلی هیدروفنال در چای سبز است. همچنین بعنوان «اکسیر جوانی» لقب گرفته که سلولهای مرده پوست را دوباره فعال می کند. خواص مفید دیگر اینکه حاوی مقدار زیادی ویتامین D، C و K، همچنین ریبوفلاوین، روی، کلسیم، منیزیم و آهن است.

 

 

2ــ ماهی سالمون

سالمون و ماهیان چرب دیگر، گردو و بذر کتان بالاترین میزان اسیدهای چرب را دارند که کلید سلامت پوست است. اسیدهای چرب ضروری مثل امگا3 به حفظ سلامتی سلولهای پوست از طریق جلوگیری از ورود مواد مضر کمک می کند، همچنین اجازه می دهد مواد مغذی وارد سلولها شود و مواد زاید خارج شود. امگا3 همچنین مواد فاسدی که بدن تولید می کند و سبب صدمه به پوست می شود را کاهش می دهد. افزایش مصرف غذاهای حاوی امگا3 مثل سالمون (نوعی ماهی از خانواده ماهیان آزاد) به نرمی و طراوت پوست کمک می کند. در رژیم غذایی نسبت 1 به 1 اسیدهای چرب امگا6 نسبت به امگا3 ایده آل است، اما رژیم غذایی برخی آمریکایی ها 20 به 1 است، بنابراین افزایش مصرف سالمون و دیگر ماهیان چرب در ایجاد نسبت 1 به 1 کمک می کند. سالمون همچنین غنی از پروتئین، پتاسیم، سلنیم و ویتامین B12 است.

 

 

3ــ بلوبری (میوه ای کوچک از خانواده توتها)

بلوبری منبع عالی ویتامین A است که مواد مغذی پوست سالم را فراهم می کند. همچنین حاوی سطح بالایی آنتی اکسیدانهاست و رادیکالهای آزاد که سبب خرابی مسلم سلولهای پوست می شود را نابود می کند. آنتی اکسیدانها و فیتوکمیکال ها (منابع غذایی گیاهی) در بلوبری، DNA رادیکالهای آزاد را بطور شیمیایی خنثی می کند. و صدمه به سلول را کاهش می دهد. زمانی که سلولهای پوست از آسیب و تجزیه حفظ می شوند، جوانتر می شوند. بلوبری ها منبع عالی فیبرهای محلول و غیر محلول، ویتامینC، منگنز، ویتامینE و ریبوفلاوین اند.

 

 

4ــ هویج، زردک، …

هوبج، منبع عالی ویتامینA است، که از نیازهای غذایی پوست است. همچنین حاوی سطح بالایی آنتی اکسیدانهایند که از صدمه رادیکالهای آزاد به پوست، جلوگیری می کند. ویتامین A لازمه رشد و حفظ سلولهای پوست است و کمبود ویتامین می تواند سبب خشکی پوست شود. هویج ها همچنین منبع بالایی از فیبر، بیوتن، ویتامین K، C و B6، پتاسیم و تیامین است.

 

 

5ــ آب

مقدار زیادی آب بنوشید ــ حداقل به اندازه آب مورد نیاز برای هر فرد ــ آب کافی کمک می کند پوست جوان و سالم بماند. به نظر می آید آب موجود در نوشابه های شیرین یا کافئین دار جزء آب مصرفی به حساب نمی آید، آب نوشیده شده بایستی خالص باشد، آب تمیز سلولهای پوست را دوباره جوان می کند.

 

برچسب ها : اولین جشنواره سلامت پوست و مو وتجهیزات وابسته،برای سلامت پوست و مو،بهترين غذاي پوست،بهترین غذا برای پوست،بهترین غذاها برای پوست،بهترین غذاها برای پوست و مو،بهترین غذای پوست،بهداشت و سلامت پوست و مو،پوست،پوست شیر،پوست شیر ابی،پوست شیر ایران ترانه،پوست شیر با صدای داریوش،پوست شیر بی کلام،پوست شیر ترانه سرا،پوست شیر حامی،پوست شیر ویکی،پوست شیر ویکی صدا،پوست صورت،پوست صورت چرب،پوست صورت خشک،پوست صورت زیبا،پوست صورت صاف،پوست صورت مردان،پوست صورت نوزاد،پوست صورتم تیره شده،پوست صورتم خشک شده،پوست صورتم شل شده،پوستر غذا،پوستر محرم 90،پوستر محرم 91،پوستر محرم 92،پوستر محرم با کیفیت بالا،پوستر محرم جدید،پوستر محرم لایه باز،پوستر محرم و عاشورا،پوستر محرمی،پوستر+محرم+عاشورا،دانلود پوستر عاشورا،راز سلامت پوست صورت،راز سلامتي پوست و مو،راز سلامتی پوست صورت،راز سلامتی پوست و مو،رازهای سلامتی پوست صورت،راههای سلامت پوست صورت،راههای سلامتی پوست صورت،رژیم غذایی خوب برای پوست،رژیم غذایی مناسب پوست،سایت سلامت پوست و مو،سلامت پوست از نظر اسلام،سلامت پوست بدن،سلامت پوست در ماه رمضان،سلامت پوست دست،سلامت پوست صورت،سلامت پوست و مو،سلامت و زیبایی پوست و مو،سلامت وزیبایی پوست صورت،سلامت وشادابی پوست صورت،سلامتي پوست صورت،سلامتي پوست و مو،سلامتی پوست بدن،سلامتی پوست در ماه رمضان،سلامتی پوست دست،سلامتی پوست مو،سلامتی پوست و مو،سلامتی پوست وناخن،سلامتی پوستی،غذا با پوست پرتقال،غذا برای شادابی پوست،غذا پوست،غذا و پوست،غذاهای پوست،غذاهای خوب برای پوست،غذاهای محرک پوست،غذاهای مفید برای پوست،غذاهای مفید برای پوست صورت،غذاهای مفید برای پوست و مو،غذاهای مناسب برای پوست،غذاهای مناسب برای پوست صورت،غذاهای مناسب برای پوست و مو،غذاهای مناسب پوست،غذاهای مناسب پوست صورت،غذاي پوست،غذای پوست،غذای پوست چیست،غذای پوست صورت،غذای پوست و مو،غذای خوب برای پوست،غذای مناسب برای پوست،غذای مناسب برای پوست صورت،غذای مناسب پوست،مواد غذایی پوست و مو،مواد غذایی خوب برای پوست،مواد غذایی مناسب پوست،مواد غذایی مناسب پوست صورت

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت