ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

بهترین راه حل های خانگی برای مشکلات پوستی در دسترس شما هستند

نویسنده: علی باستانی

%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d8%ad%d9%84-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d8%a7%d9%86%da%af%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%85%d8%b4%da%a9%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d9%be%d9%88%d8%b3

 

,مشکلات پوستی,مشکلات پوستی دستگاه تناسلی مردان,مشکلات پوستی ناحیه تناسلی,مشکلات پوستی نوزادان,مشکلات پوستی در دوران بارداری,مشکلات پوستی کودکان,مشکلات پوستی در بارداری,مشکلات پوستی صورت,مشکلات پوستی در نوزادان,مشکلات پوستی در کودکان,مشکلات پوستی ناحیه تناسلی مردان,بیماریهای پوستی اندام تناسلی مردان,بیماریهای پوستی ناحیه تناسلی مردان,بیماریهای پوستی دستگاه تناسلی زنان,عکس بیماریهای پوستی دستگاه تناسلی مردان,مشکلات پوستی ناحیه تناسلی زنان,مشکلات پوستی ناحیه تناسلی آقایان,مشکلات پوستی ناحیه تناسلی بانوان,بیماریهای پوستی ناحیه تناسلی زنان,بیماریهای پوستی ناحیه تناسلی,بیماریهای پوستی دستگاه تناسلی,مشکلات پوستی نوزادان,انواع مشکلات پوستی نوزادان,مشکلات پوست نوزادان,مشکلات پوستی نوزاد,مشکلات پوست نوزاد,مشکل پوستی نوزاد,مشکلات شایع پوستی نوزادان,بیماریهای پوستی دوران بارداری,بیماریهای پوستی در دوران بارداری,مشکلات پوستی دوران بارداری,مشکل پوستی کودکان,مشکلات پوستی کودک,مشکلات پوست سر کودکان,مشکلات پوست در بارداری,مشکل پوستی در بارداری,مشکلات پوستی بارداری,مشکلات پوستی دوره بارداری,مشکلات پوستی در زنان باردار,مشکلات پوست صورت,انواع مشکلات پوست صورت,درمان مشکلات پوستی صورت,درمان مشکلات پوست صورت,رفع مشکلات پوست صورت,مشکلات شایع پوستی در نوزادان

 

هر مشکل پوستی که داشته باشید؛ خشکی پوست، خارش پوست و یا دیگر مشکلات و حساسیت ها، درمان های

خانگی می توانند در کمتر شدن علائم یا از بین رفتن آنها کمکتان کنند.

با یک کمپرس سرد شروع کنید

واکنش های آلرژیک روی پوست، معمولا خود را به صورت قرمزی یا خارش نشان می دهند. گاهی پوست، هنگام لمس کردن گرم است و  زمانی که پوست با ماده مشکل ساز تماس برقرار می کند، نشانه ها ظاهر می شوند.

پیچک سمی یکی از این موارد است اما صابون، مرطوب کننده و حتی تن پوش ها ممکن است با واکنش آلرژیک همراه باشند. درمان های خانگی برای واکنش های آلرژیک از بهترین راه حل ها هستند. برای کاهش درد و خارش می توانید از یک کمپرس سرد استفاده کنید.

حمام با جوش شیرین

جوش شیرین، یک درمان خانگی عالی برای مشکلات پوستی همراه با خارش است. یک فنجان جوش شیرین را در آب سرد وان ( یا لگن ) بریزید و برای اینکه حداکثر تاثیرش را ببینید نیم ساعت در آن خیس بخورید.

مقداری کالامین بزنید

اگر در کابینت داروهایتان کالامین دارید، حالا زمان استفاده از آن است. این داروی ضدخارش در حالی که از روی پوستتان تبخیر می شود باعث احساس تسکین دهندگی و خنکی می شود. این خاصیت، کالامین را تبدیل به یک داروی مناسب برای تسکین مشکلات آلرژیک پوست کرده است.

در حالی که دستگاه بخور روشن است بخوابید

بهترین اه حل های خانگی برای مشکلات پوستی در دسترس شما هستند

برای پوست به شدت خشکی که منجر به زخم  می شود می توانید از دستگاه بخور استفاده کنید. دستگاه های بخور، وسیله هایی هستند که به هوا رطوبت اضافه می کنند. بسیاری از متخصصان پوست توصیه می کنند هنگام خواب از دستگاه های بخور استفاده کنید تا روی پوستتان تاثیر مثبت بگذارد.

( نکته بسیار مهم: مطمئن شوید آب دستگاه بخور در طول شب تمام نشود چون اگر دستگاه اتوماتیک نباشد و خودکار خاموش نشود ممکن است موجب آتش سوزی شود. )

استفاده از مرطوب کننده را تبدیل به عادت کنید

 بهترین اه حل های خانگی برای مشکلات پوستی در دسترس شما هستند

مرطوب کننده ها یکی از بهترین درمان های خانگی برای مشکلات خشکی پوست هستند. می توانید از انواع مرطوب کننده برای بهبود پوستتان استفاده کنید. برای اینکه مرطوب کننده تان تاثیرش بیشتر هم بشود بعد از اینکه استفاده اش کردید روی پوست را بپوشانید. برای مثال اگر پوست کف یا روی پایتان خشک شده مرطوب کننده بزنید و سپس یک کیسه پلاستیکی و جوراب پا کنید تا روی آن پوشیده شود.

کرم هیدروکورتیزون را کنار دست نگه دارید

 بهترین اه حل های خانگی برای مشکلات پوستی در دسترس شما هستند

کرم های هیدروکورتیزون برای زمانی که خارش پوست رهایمان نمی کنند، بسیار به کار می آیند. خارش مزمن پوست می تواند منجر به زخمی شدن و همچنین چرخه ای از خارش های بدتر پوست شود – حتی ممکن است باعث عفونت شود به همین دلیل است که باید از همان ابتدا جلوی خارش پوست را گرفت. حتی می توانید از بنادریل برای کمک به تسکین مشکل آلرژیک پوستی استفاده کنید. اما مواظب باشید، چون ممکن است دچار خواب آلودگی شوید.

برای تسکین مشکل پوستی تان از سرکه سیب استفاده کنید

بهترین اه حل های خانگی برای مشکلات پوستی در دسترس شما هستند

سرکه سیب می تواند در مقابله با واکنش های آلرژیک، خشکی پوست و همچنین خارش پوست کمکتان کند. تنها کافی است یک قاشق چای خوری از سرکه سیب را به محلی که دچار مشکل است بمالید. می توانید به همراه سرکه سیب از یک توپ پنبه ای نیز استفاده کنید تا با سرکه سیب، مواد سمی را نیز از روی پوست جدا کنید.

سرکه سیب ضد میکروب و ضد قارچ است و می تواند بسیاری از عفونت های پوستی را درمان کند. از دیگر فواید سرکه سیب  از بین بردن خشکی پوست است. سرکه سیب، اسید سطح پوست را متعادل می کند و می تواند مرطوب کننده باشد.

برچسب ها : انواع مشکلات پوست صورت،انواع مشکلات پوستی نوزادان،بیماریهای پوستی اندام تناسلی مردان،بیماریهای پوستی در دوران بارداری،بیماریهای پوستی دستگاه تناسلی،بیماریهای پوستی دستگاه تناسلی زنان،بیماریهای پوستی دوران بارداری،بیماریهای پوستی ناحیه تناسلی،بیماریهای پوستی ناحیه تناسلی زنان،بیماریهای پوستی ناحیه تناسلی مردان،درمان مشکلات پوست صورت،درمان مشکلات پوستی صورت،رفع مشکلات پوست صورت،عکس بیماریهای پوستی دستگاه تناسلی مردان،مشكلات پوستي نوزادان،مشکل پوستی در بارداری،مشکل پوستی کودکان،مشکل پوستی نوزاد،مشکلات پوست در بارداری،مشکلات پوست سر کودکان،مشکلات پوست صورت،مشکلات پوست نوزاد،مشکلات پوست نوزادان،مشکلات پوستی،مشکلات پوستی بارداری،مشکلات پوستی در بارداری،مشکلات پوستی در دوران بارداری،مشکلات پوستی در زنان باردار،مشکلات پوستی در کودکان،مشکلات پوستی در نوزادان،مشکلات پوستی دستگاه تناسلی مردان،مشکلات پوستی دوران بارداری،مشکلات پوستی دوره بارداری،مشکلات پوستی صورت،مشکلات پوستی کودک،مشکلات پوستی کودکان،مشکلات پوستی ناحیه تناسلی،مشکلات پوستی ناحیه تناسلی آقایان،مشکلات پوستی ناحیه تناسلی بانوان،مشکلات پوستی ناحیه تناسلی زنان،مشکلات پوستی ناحیه تناسلی مردان،مشکلات پوستی نوزاد،مشکلات پوستی نوزادان،مشکلات شایع پوستی در نوزادان،مشکلات شایع پوستی نوزادان

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت